Eredmény: 1 - 8 (8) összesen

Téma: motor szinkronprobléma

Junior Member
    Hozzászólás
    18

motor szinkronprobléma

Ahogy a címben is írom, csak egy motor indul be a gáz feltolásánál, a többi csak félúton csatlakozik be. Valószínű az esc-t kéne programozni, de ez elég furcsa, mivel kb összevissza csipognak, nem annyira tőlem függ. Hiába csinálom a leírtak szerint. Egyenként próbálkozom a feladattal, kevés sikerrel. _Baromi bonyolult ez az egész diy drónépítés, megőszülök, mire összerakom. (controlboard: naze32)
    :

Senior Member distvan52 logója
    Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    562
    A szabályzók induló és végpontját kell beállítanod ha lehet egyszerre három Y kábellel megoldható. Öszzedugdosod bele a hármascsatornába ,táv bekapcs trimmer középen ,gázt feltold aksit a szabályzóra csipogás után lehúzod a gázt.Kész, próba légcsavar nélkül.

Senior Member atneworld logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    csavarok alul nem érnek bele? Nekem forditva volt, egyik motor volt ilyen problemas. Cserelni kellett. De nalad mindharom nem lehet rossz. En ekkor neztem utana miert lehetett ez nalam, lenyegeben barmi.... Ez a tul hosszu csavar csak egy a sok lehetoseg kozul. De azért akkora kulonbseg fura, hogy a tobbi motor csak felgaznal csatlakozik.

En az elso dronomat teljesen kezdokent hibatlanra epitettemm azonnal szepen repult (leszamitva hogy tul nehez volt es csunya). Most nyaron ujat epitettem, 4 ev utan, minden bajom volt vele mire szepen repul. Kitartast!!! tenyleg bele lehet gabalyodni.
    Trex 450Pro DFC, MiniQuad 250, Spektrum DX7s - YouTube

Junior Member
    Hozzászólás
    18
    igazából nem tudom mi lehet a probléma. A szinkron problem persze a végpontok beállítása volt, de valami nem oké akkor sem. Én is azt hittem a csavarok érnek bele, de propeller nélkül is volt indításnál kis remegés, viszont egy a négyből csak remeg (jittering). Ami fura, hogy korábban ennél cseréltem az esc-t, kis teszt után úgy tűnik, hogy a cserélt esc és a motor is hibás. Viszont a többinél is van enyhe remegés az indításnál, de a hibás motor is ment azért propeller nélkül még korábban. Már rendeltem mindkettőt, de azért nme olyan megnyugtató. A vázon integrálva van a power distributor, de a forrasztást is újracsináltam.

Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    562
    Timing beállítás.

Junior Member
    Hozzászólás
    18
    Igen, ez fontos lenne beállítani, de fogalmam sincs hogy melyik csipogás mit jelent, mert nem a papír szerinti kódokat hallom vissza. Mind a négy motort külön kalibrálom, mégsincsenek szinkronban, viszont ha nem a rádión keresztül kapják a jelet, hanem usb-n keresztül a gépről, akkor nagyobb a szinkron (bár az sem tűnik 100%-nak). Valami tipp?
    Készítettem a hangról videót, 1 mély hosszú 1 magas röviddel kezd 1 mély 13 magasig egészen kb 12 mély 5 magasig. link: https://youtu.be/s9iJaj2Ltpc
    Utoljára módosítva: pocokmalac által : 2018-10-08 14:14

Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    562
    A végállások beállítása kor bele mentél a programozásba próbáld kártyával,vagy ismerős megkérsz.

Junior Member
    Hozzászólás
    18
    az világos, direkt mentem bele, hogy lehessen hallani a hangkódokat. Dekódolni nem tudom, mert nem ez a dallam szerepel a használati utasításban.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva