Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (30) összesen

Téma: "M" Közgyűlés Eco-Mono-Hydro szakágak, 2018 nov. 17.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.269

"M" Közgyűlés Eco-Mono-Hydro szakágak, 2018 nov. 17.

Kedves " M " Versenyzők!

Ezúton értesítünk Titeket, hogy a 2018. éves közgyűlésünket, 2018 november 17-én szombaton, délelőtt 09 órai kezdettel tartjuk.
    A helyszíne: 1087. Budapest, Sport utca 2. BKV Előre Sporttelep Tanácsterem.

Témája:

A 2018-as sportév értékelése, akku és egyéb szabálymódosítások, a 2019-es versenyidőpontok megbeszélése, Országos Bajnokság eredményhirdetése.

Kérünk benneteket, akik versenyt rendezni terveznek a 2019-es verseny évadban, hogy már kész időponttokkal jöjjenek, hogy ezzel külön időt ne vesztegessünk. - Van mit megbeszélnünk! (Hogyan tovább???)
    Természetesen a speed kategóriák versenyzőit is szívesen látjuk!

A Szakbizottság nevében üdvözlettel:

Dánielfy Csaba

Senior Member
    Hozzászólás
    873
    Hello!

Szívesen elmentem volna, de sikerült ütközni a dátummal egy másik, számomra fontos eseménnyel.
    Pedig akartam provokálni, igaz azt is tudom, hogy nem értem volna el vele semmit sem. Provokációm tárgya: akkumulátor gyilkos futam idő a 6 perc, hydro modelleknél.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member
    Hozzászólás
    873
    Na, ha nincs reagálás, akkor kifejteném aggodalmamat. Összes hydromodellben jártasként, azon akadtam ki, hogy a robbanós modelleknek csak 6 kör egy futam, az elektromosok meg ehhez képest maratont futnak, azaz 6 percet! A robbanós akármennyi időt is futhatna, csak tankméret korlátozná, de érdekes módon nekik elég a 6 kör. Nekem meg sok a 6 perc az elektromosba. Lelki szemeimmel látom, hogyan haldokolnak az ionok, és hogyan bomlik le az akkumulátor kémiája a futam 4. perce után. Ez így nem logikus, és egyben anyag pocsékló.
    Nem hagytam abba az elektromos hydrózást, magamban játszom 6 körös futamokat, minden kategóriában. Az akkumulátorok ekkor még nem melegednek meg, no és nem puffadnak fel. A „száguldás a vízen” élményét megkapom így is. Reménykedem, hátha egyszer valaki hoz egy anyagkímélő döntést. Minden szabályt meg lehet változtatni…
    Sanyi bátyó

Moderátor
    Hozzászólás
    1.269
    Idézet Sanyi bátyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na, ha nincs reagálás, akkor kifejteném aggodalmamat. Összes hydromodellben jártasként, azon akadtam ki, hogy a robbanós modelleknek csak 6 kör egy futam, az elektromosok meg ehhez képest maratont futnak, azaz 6 percet! A robbanós akármennyi időt is futhatna, csak tankméret korlátozná, de érdekes módon nekik elég a 6 kör. Nekem meg sok a 6 perc az elektromosba. Lelki szemeimmel látom, hogyan haldokolnak az ionok, és hogyan bomlik le az akkumulátor kémiája a futam 4. perce után. Ez így nem logikus, és egyben anyag pocsékló.
    Nem hagytam abba az elektromos hydrózást, magamban játszom 6 körös futamokat, minden kategóriában. Az akkumulátorok ekkor még nem melegednek meg, no és nem puffadnak fel. A „száguldás a vízen” élményét megkapom így is. Reménykedem, hátha egyszer valaki hoz egy anyagkímélő döntést. Minden szabályt meg lehet változtatni…
    Sanyi bátyó
    Szia Bátyó!

Az is egy műfaj, meg ez is. itt a szabály a 6 perc. Az érdekessége pedig, hogy úgy kell beállítani, hogy gyors is legyen, stabil is, meg végig is menjen... Ettől nehéz.
    Ha megnézed Berndt Weiß hajóját, hát az tudott gyorsan menni végig. A takarékosság felé pedig a limiter bevezetése vezet(het). Persze, az is pénzbe kerül. Viszont az akku olcsóbb lesz tőle. És az esélyek is egyenlőbbek lesznek tőle.
    Sajnálom, hogy nem tudsz eljönni.

Üdv.:
    Csaba

Senior Member
    Hozzászólás
    873
    Igazad van Csaba, különösebben nem akarok én itt semmilyen vitát sem gerjeszteni.

Az, hogy mi a nehéz, az relatív: 6 körrel a leggyorsabbnak lenni, az is nagyon nehéz.

Sanyi bátyó
    Utoljára módosítva: Sanyi bátyó által : 2018-11-09 00:39

Moderátor
    Hozzászólás
    1.269
    Sziasztok!

Csak gondolatébresztőnek néhány dolog a tanácskozásra a "kötelező" hivatalos részeken túl:

1.
    - Naviga szabály módosítási javaslatok.
    - Jövő év jan 1-től a most megszavazandó értékeket kell használni a limiterekben.
    - Több legyen (követve a 113-285-570 grammos akkuk kapacitását), ezzel az akku versenyt is prolongálva, vagy maradjon a jelenlegi érték? Esetleg csökkenthetjük is, de annak csak akkor van értelme, ha kötelező lesz minden hajóba a limiter. Ami az akku kérdést ténylegesen megoldaná, az szerintem a limiter és minimális tömeg kombója lenne. - Erről viszont most nem dönthetünk, csak a VB idején.
    - Esetleg más, nem limiterrel kapcsolatos szabályzat módosítási javallat?
    Most kell dűlőre jutnunk, mert be kell adnom a Naviga felé.

2.
    - Kevesen vagyunk. Van olyan két kategória, ahol egész idényben egyszer sem volt elég versenyző az OB szinthez, sőt, sokszor indítani sem tudtunk kategóriákat. Mi segíthet? Ne csináljunk annyi (5) versenyt? Egyáltalán ne csináljunk versenyt? - Hát ezt is meg kéne beszélni. A kis létszám nem jó a versenyzőknek, a rendezőknek, az eredményeknek, semminek.
    Az elmúlt idényben Kanizsa(Pacsa) és a Cserge tanya volt az összes verseny helyszíne. Az első egy klub, a Cserge tanyai versenyek két magánszemély gondozásában. (Nem teljesen igaz, mert nekem volt klubtársi segítségem Péter Robi személyében) (Meg Ti is segítettetek sokan.) De a kérdés ettől még marad: Hogy lehetne a többi klubot bevonni a rendezésbe? Ez némileg tehermentesítené a mostani rendezőket... Mi hiányzik? Ami hiányzik, hogy teremthető elő? (-Pályázatok?)
    -Honnan, hogyan lehetne az utánpótlásról gondoskodni? (-Pályázatok?)
    A pályázat témaköre persze új problémákat vet fel. Anyagot összeállítani, benyújtani, MEGVALÓSÍTANI!

3.
    - VB.
    Hivatalosan még nincs döntés, lehet, hogy az oroszok csinálják. Más jelentkező nincs.
    A tervezett helyszín Lengyelország északi határán kicsit van túl, tehát nem elérhetetlenül messze. Ha lesz és ott lesz: Ki menne? Hogyan? Milyen alapon? (Némely kategóriákban ugye, nincs bajnoksági rangsor...)

4.
    - Versenynaptár. Ne ütközzön másokkal, betartható (és betartott) legyen. Hogyan?

Biztosan kifelejtettem dolgokat, ezt csak azért pötyögtem le, hogy esetleg gondolkozzatok előre, hogy hatékonyabbak tudjunk lenni.
    Nem lesz sok időnk, a termet vissza kell adni, általában elcsúszunk időben. Ezért kezdünk korábban. Kérlek ne késsetek.

- Még valami:

Kik azok, akik eljönnek a közgyűlésre? Elég csak név ide, de ha további megbeszélni való eszetekbe jut, az is jöhet.

A Szakbizottság nevében üdvözlettel:
    Dánielfy Csaba

Member brobi logója
    Hozzászólás
    62
    Idézet csiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kik azok, akik eljönnek a közgyűlésre?
    Én ott leszek :-)
    Best friends don't let you do stupid things...

...alone.

Senior Member Lujopapa logója
    Hozzászólás
    106
    Én is ott leszek.

Üdv
    Lujó

Senior Member mogyi01 logója
    Hozzászólás
    201
    Mi is jövünk.
    üdv: