Oldal: 3 / 8 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (78) összesen

Téma: "M" Közgyűlés Eco-Mono-Hydro szakágak, 2018 nov. 17.

Member brobi logója
    Hozzászólás
    79
    Üdv mindenkinek!

Én is egyetértek.

==============================

A közgyűlésen eszembe jutott ezzel a témával kapcsolatban egy dolog, amit nem mondtam, mert ha 23Wh lett volna az új érték, akkor teljesen tárgytalan lett volna...

De így, a 21Wh miatt nem az. Nem tudom, hogy arra tehetünk-e javaslatot, hogy mennyivel emelkedjenek az értékek. Csak mert a miniknél a 2 cellás akkuk jelenleg PAPÍRON 2950mAh-t tudnak, a 3 cellásak pedig 1900mAh-t. Ez a 2s akkuknál 21,83Wh, a 3s akkuknál pedig 21,09Wh.

Tisztában vagyok azzal, hogy az akkukra írt értékek mennyire tükrözik a valóságot és azzal is, hogy nem a mi felhasználásunk alapján (kb. min. 10C-s kisütéssel) határozták meg őket.

A gond az, hogy ha jön egy olyan versenyző (direkt nem írok ide nemzetet), akinek simán van olyan akkuja, ami esetleg nem hogy tudja az előbbi értékeket, hanem még akár többet is, akkor a limiter azonnal hátrányban lesz. Belegondolva én is azt választanám, ahol nagyobb kapacitást/teljesítményt kapok.

Ezért nem vetettem fel az előbbieket akkor, amikor a 23Wh-t meghallottam. Az a megoldás a limiternek kedvezett volna.

Összefoglalva: Szerintem a 21Wh kissé karcsú és "limiter-ellenes", a 22Wh közelítené meg leginkább az akkuk teljesítményét, a 23 pedig a limitert részesítené előnyben.

Köszi, ha elolvastad.

B.Robi
    Utoljára módosítva: brobi által : 2018-11-18 23:36
    Best friends don't let you do stupid things...

...alone.

Senior Member
    Hozzászólás
    129
    Egyetértek
    Katona János
    SylKa Modellsport (http://www.sylkamodell.hu), Jako Modell és Makett (http://jakomodell.hu/) K-Models

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Robi, sajnos igazad van, az én hibámból nem vethetted fel az egyébként ésszerű gondolatot. Valahol realitása is van annak, hogy a nagyobb tömegű akkuknak egy kicsivel nagyobb energiát engedjünk meg, de a 15% nagyon sok lenne. (még talán a 10 is)

Még nem válaszolt minden résztvevő, várunk a javaslattal.

Nincs Mini hajóm ( aksim)

így egyetértek,

de ha lenne, akkor lehet a Robival értenék egyet inkább. DE NINCS

Senior Member
    Hozzászólás
    108
    Szia Csabi!

Néha szabad ekkorát hibázni, tehát egyet értek a módosított értékkel.

Üdvözlettel : Nagy Sándor

Junior Member
    Hozzászólás
    27
    Egyetértek. Üdvözlettel, SzI

Akármi lessz a Navigánál elfogadva én a minit (ha valahol indulok jövőre) még limiter nélkül tesztelem (mint sok kínai jóbarát) a rendelkezésre álló RoaringTop aksival

M-2 ben 1 5800-6000 as aksi 870-920 g (569 g helyett érdekes de megszokás kérdése)

Üdv
    Chevrolet

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Kérdés: Azt a módosítási javaslatot, hogy a futam végén az antennát alatt ne, csak azt megkerülve lehessen visszajönni, berakjuk? (Nem tudom, mennyi értelme van, mert sokat kell magyarázni, hogy mire is gondolunk.)

Cs.
    Utoljára módosítva: csiga által : 2018-11-20 00:43

Elég baj hogy magyarázni kell bárkinek is .
    Mi lenne ha egyszerűen csak annyit írnál hogy a a Futam vége jelzést követően az antennát DSQ ért lehet meg közelíteni , ez elég egyszerűnek tűnik .

Junior Member
    Hozzászólás
    17
    Sziasztok
    Én csak annyit szeretnék hozzászólni- hogy ha be lehetne igazítani a Szlovák bajnokságot a Magyar versenynaptárba 2019. szeptember 7-8. Rimaszombat
    Köszönöm.

K.Peti.
    Utoljára módosítva: KPM által : 2018-11-20 12:43

Oldal: 3 / 8 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve