Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: INTELLI-BI POWER

Senior Member
    Hozzászólás
    441

INTELLI-BI POWER

Sziasztok! Olvasgattam a fórumot de erről a töltőröl semmit sem találtam. Az ANV-től vásároltam, de sajnos az eladóval közösen sem tudtuk a ballanszert életre kelteni. Gondoltam találok valakit aki ért is hozzá. Sajnos akárkinek megmutattam, mindenki csak a fejét csóválta, hogy ilyet még nem is látott. Remélem itt találok valakit, aki ilyen töltőt használ és tud segíteni. Tölteni tölt, de sajnos a ballanszert nem tudom használni. a következőről van szó :
    http://www.anv.hu/data/431_1.jpg
    06-30-377-6335

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

INTELLI-BI POWER

Balanszer működése megegyezik a Hyperion EOS 1210-vel!
    Először táp, majd balanszercsati összedug, majd kétszer gyorsan megnyomni a status gombot és műkszik is már!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    441

INTELLI-BI POWER

Idézet csabcsa eredeti hozzászólása
    Balanszer működése megegyezik a Hyperion EOS 1210-vel!
    Először táp, majd balanszercsati összedug, majd kétszer gyorsan megnyomni a status gombot és műkszik is már!

Mindent szépen, ügyesen megcsináltam, és nem műkszik A kereskedő szerint valamit össze kellene forrasztani, de sajna ő sem jött rá hogy mit is . Lehet visszaviszem neki "ajándékba".
    06-30-377-6335

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

INTELLI-BI POWER

Amennyiben egy kereskedő saját portékájához nem ért, az szerintem elég nagy gáz! :shock:
    Én simám vissza kérném a lóvét ez esetben!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    441

INTELLI-BI POWER

Végülis mindent megpróbált, és megbeszéltük, hogy ha nem műkszik sehogy sem akkor visszamegyek és valamit kitalálunk.
    06-30-377-6335

INTELLI-BI POWER

Nekem is egy ilyen tipusú töltőm van, és a gyári (német nyelvű) leírás alapján, csekélyke német nyelvtudásommal , sikerült vele a 3 cellás Multiplex pakkom balanszeres töltése.

Miután a balanszer- és a normál töltőcsatlakozót is csatlakoztattam a megszokott módon elindítottam a töltést. Ekkor a kijelzőn megjelent a [size=18px]"Balancer con. Connected"[/size] felirat, majd elindult a töltés. Ami érdekes, hogy a balancer kábel egyetlen piros vezetéke a töltőnél nem a megjelölt PIN1 oldalra esik hanem az épp ellenkezőre. Eltéveszteni éppenséggel nem lehet, mert a csatlakozót, alakjából adódóan, nem tudod fordítva bedugni. Ami hátrány, hogy töltés közben nem kapsz a kijelzőn keresztül információt az egyes cellák feszültségi szintjéről. Ezt valószínűleg a PC-hez csatlakoztatva az gyári szoftverrel tudod részletesen figyelemmel kísérni. Azt, hogy éppen balanceres töltés folyik, a kijelzőn a bal felső sarokban váltakozó CHG és BLC felirat jelzi.

Üdv: Gábor
    Nem félek a repüléstől. A lezuhanástól félek.

Senior Member
    Hozzászólás
    441

INTELLI-BI POWER

Idézet lordpigi eredeti hozzászólása
    Nekem is egy ilyen tipusú töltőm van, és a gyári (német nyelvű) leírás alapján, csekélyke német nyelvtudásommal , sikerült vele a 3 cellás Multiplex pakkom balanszeres töltése.

Miután a balanszer- és a normál töltőcsatlakozót is csatlakoztattam a megszokott módon elindítottam a töltést. Ekkor a kijelzőn megjelent a [size=18px]"Balancer con. Connected"[/size] felirat, majd elindult a töltés. Ami érdekes, hogy a balancer kábel egyetlen piros vezetéke a töltőnél nem a megjelölt PIN1 oldalra esik hanem az épp ellenkezőre. Eltéveszteni éppenséggel nem lehet, mert a csatlakozót, alakjából adódóan, nem tudod fordítva bedugni. Ami hátrány, hogy töltés közben nem kapsz a kijelzőn keresztül információt az egyes cellák feszültségi szintjéről. Ezt valószínűleg a PC-hez csatlakoztatva az gyári szoftverrel tudod részletesen figyelemmel kísérni. Azt, hogy éppen balanceres töltés folyik, a kijelzőn a bal felső sarokban váltakozó CHG és BLC felirat jelzi.

Üdv: Gábor

Köszi ez elég biztatóan hangzik. Nekem is ugyanezeket jelzi, ezek szerint működik a balanszeres töltés. Lehet azért egyszer próbaképpen valakinek a balanszerével megnézem az aksikat, jók-e egyáltalán.

Laci
    06-30-377-6335

INTELLI-BI POWER

Igazán csak akkor látnád a töltés folyamatát, ha az interface kábellel összekapcsolnád a töltődet a PC-vel. Egyszer mintha már sikerült volna rákadnom a neten a bekötési rajzra (RS232), de én m@rh@ nem mentettem le. A program ingyen letölthető a Simprop oldalról:

http://www.simprop.de/DownloadDateie...ial%20V1.0.zip

A felső grafikonon látszódnak az egyes cellák feszültségszintjei mellette pedig külön-külön megjelenítve az értékek.
    Nem félek a repüléstől. A lezuhanástól félek.

Senior Member
    Hozzászólás
    441

INTELLI-BI POWER

Sziasztok!
    Egy kezdő modellező még kezdőbb kérdését szeretném feltenni nektek. Előre is bocs, ha már valahol le van írva de 2-3 óra kutakodás után sem találtam rá. A töltőm feltölti az aksikat (3 cella,2250Mah Himodel), a cellánkénti adat a balanszer szerint 4,19-4,21 között van. Berakom repülőbe, repülgetek ( Keda 22-20 / 30A Dynam szabályzó) 8-9 percet és a szabályzó lekapcsol. Vissza a töltőre és cellánként 3,98-4,00 közötti. Több oldalon olvastam, hogy a celákat nem szabad 3,5 alá fogyasztani mert tönkremegy. Ezek szerint egy normális szabályzó 3,5-ig engedi fogyasztani az aksit? Vagy ez így normális ahogy nálam van? Én nagyon kevésnek gondolom a repülési időt, főleg úgy. hogy 80%-ban csak félgázon körözgetek.
    válaszotokat előre is köszi
    06-30-377-6335

Senior Member
    Hozzászólás
    441

INTELLI-BI POWER

Sziasztok!
    Egy kezdő modellező még kezdőbb kérdését szeretném feltenni nektek. Előre is bocs, ha már valahol le van írva de 2-3 óra kutakodás után sem találtam rá. A töltőm feltölti az aksikat (3 cella,2250Mah Himodel), a cellánkénti adat a balanszer szerint 4,19-4,21 között van. Berakom repülőbe, repülgetek ( Keda 22-20 / 30A Dynam szabályzó) 8-9 percet és a szabályzó lekapcsol. Vissza a töltőre és cellánként 3,98-4,00 közötti. Több oldalon olvastam, hogy a celákat nem szabad 3,5 alá fogyasztani mert tönkremegy. Ezek szerint egy normális szabályzó 3,5-ig engedi fogyasztani az aksit? Vagy ez így normális ahogy nálam van? Én nagyon kevésnek gondolom a repülési időt, főleg úgy. hogy 80%-ban csak félgázon körözgetek.
    válaszotokat előre is köszi
    06-30-377-6335

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve