Oldal: 9 / 13 ElsőElső ... 5678910111213 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (126) összesen

Téma: "M" világbajnokság 2019.

Idézet tantinagynéni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tény hogy szép a kék,
    nekem is tetszik, de ez esetben legyen inkább hasznos.
    Józsi én ezt a vizet műhódról világos kékes züdnek láttam, nem biztos hogy ez a megfelelő szín ,de ne nekem legyen igazam .
    Valaki beleirhatna a szabalyzatba, hogy csakis neon szin lehet. És mellekelne a RAL kodokat. Ennyi.
    Neon- zold, -piros, -narancs, -rozsaszin és sarga.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.400
    Azért az időtervvel csínján... - még mindíg dolgozunk a változásokon. Amint meglesz, jelzem. A névsor is változik még. (Van jópár hiba benne.)

1) The part of the hull color has been altered to the following text:
    At least 33% of the top and bottom of the boat must be a bright colour. Next, it is advisable to use fluorescent colors for that 1/3 part to improve visibility. Nowhere it is written or said that the contrasting color has to be painted, adhesive strips are perfectly acceptable as long as they make a good contrast to the rest of the boat. Those who like the “carbon” look of their boats should well consider that if there is no really bright (at least 1/3rd) colored contrast to the rest of your boat, it will not be allowed to participate!

Vagyis Szó szerint: legalább 33%-a a hajó aljának ÉS tetejének fényes színűnek kell lennie. Továbbá tanácsolható fluorescent színek használata ezen a részen. Sehol nem írták, mondták, hogy ez az kontrasztos szín festve kell hogy legyen, ragasztós csíkok is tökéletesen elfogadhatók, ha azok jó kontrasztot képeznek a hajó többi részével. Akik a "karbon" hatást kedvelik, legyenek tudatában annak, hogy hacsak a hajó 1/3-a nem kap valóban fényes kontrasztos színezést, nem vehet részt a versenyen.

- Vagyis én biztos vinnék öntapadós fóliát magammal. Az FSRE-ben én leszek a bíró, nekem elég kontrasztos. Én átveszem. De ha valakinek nem tetszik, ne mondják már, hogy "mert ő is magyar"...
    - A teteje milyen?
    Cs.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.400
    Idézet RS Concept eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valaki beleirhatna a szabalyzatba, hogy csakis neon szin lehet. És mellekelne a RAL kodokat. Ennyi.
    Neon- zold, -piros, -narancs, -rozsaszin és sarga.
    Ahogy feljebb látod, javaslatként benne van.

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    251
    Csabi, egy kérdésem lenne, talán másoknak is lényeges: az tiszta, hogy a regisztrációs szám a modellen fehér alapon fekete karakterek meghatározott mérettel, stb. A kérdés, hogy ez lehet öntapadós fóliából kivágva is, vagy csak festett lehet, vagy... ?
    Nem szeretném, hogy esetleg ez legyen ott a helyszínen a kifogásolás tárgya...

Üdv: Péter
    "Mobilis in Mobile" - KYP Modelsport - K'Models

Moderátor
    Hozzászólás
    1.400
    Idézet Jossz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csabi, egy kérdésem lenne, talán másoknak is lényeges: az tiszta, hogy a regisztrációs szám a modellen fehér alapon fekete karakterek meghatározott mérettel, stb. A kérdés, hogy ez lehet öntapadós fóliából kivágva is, vagy csak festett lehet, vagy... ?
    Nem szeretném, hogy esetleg ez legyen ott a helyszínen a kifogásolás tárgya...

Üdv: Péter
    Simán lehet fólia. Fehér alapon 20mm-es betűk, számok.

Cs.

Idézet csiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahogy feljebb látod, javaslatként benne van.
    Nincs tobb hozzafuznivalom! tokeletes a fogalmazasa a javaslatnak.
    Az a kék fehér FSR-E hajó ha kapna az elején lévő kétoldali felületre egy-egy flekk neonsarga fóliát... Meg dizajnos is lenne. Meg pláne meg jobban látható.
    A sok ellenlabas talán megérti egyszer, hogy ez az egész azért van, hogy a másik versenyző/mechanikus/bíró időben eszrevegye a döglött hajot. A bojak is azért csíkosak, hogy jól láthatóak legyenek. Egy döglött hajó is alkalmi boja.

Na befejeztem
    Köszönöm Csabi!

Moderátor
    Hozzászólás
    1.400
    Sziasztok!

Aki a helyszínen táborozik, kérem gyorsan jelezze, hogy mivel jön.
    Sátor - (mekkora) , Lakókocsi / lakóautó.
    Köszönöm
    Cs.!

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.254
    Lakóautó 4 fő kb 30 négyzetméter, Gábor 1 fő Sátor 10 nm

Tegnap ellenőriztettema lila-fehér hajómat...40% fehér, 60% lila...Hát nem felelt meg. A lila, a kék (ami nem neon) a fekete, a barna mind "tiltott színek" ugyanez igaz a karbon hajókra, illetve az egyszínű hajókra is. Tehát: minden hajón legalább 2 színű festés, vagy fólia alul is!
    Utoljára módosítva: lekszikovgabor (lex01) által : 2019-07-23 10:30
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Moderátor
    Hozzászólás
    1.400
    Ma meg ez jött. Nagyon nyomja a színezést Walter.

My friends, at the brink of the next WC i must remind you about certain issues that seem to be not understood.
    The first part is the "visibility" Rule where it is stated that at least 1/3rd of the top and bottom has to be in a contrasting color to the rest of the boat. Contrasting to me does not mean black to dark blue, so maybe the Rule is not clear on that. But when it comes down to invisible boats being over run ( and being red carded for that) it becomes a matter of safety to me. For after all, no one wants to loose a boat. Clear, preferably fluorescent colors are the only way to guarantee that. In the past there has been a lot of slacking towards this matter, but complete white boats are NOT allowed and all Judges in group class racing will be instructed like so.

Second part is limiter use, all National M section leaders make sure that at the registration their participants declare the use of any limiter in whatever class. Every single one who uses a limiter in any class will be put into the control system under Rules specified in the transition Rule stated at the TC meeting 2017. All limiters must be connected to the battery directly, You guys should know the Rules, removing the kill switch will NOT reset the limiter.

Regards,
    Walter

Senior Member
    Hozzászólás
    128
    Mi sátrat viszünk.
    Katona János
    SylKa Modellsport (http://www.sylkamodell.hu), Jako Modell és Makett (http://jakomodell.hu/) K-Models

Oldal: 9 / 13 ElsőElső ... 5678910111213 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva