Oldal: 11 / 13 ElsőElső ... 78910111213 UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (126) összesen

Téma: "M" világbajnokság 2019.

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    236
    Sziasztok!

Itt van három kategória döntő videója:

a Mini ECO senior döntő (a juniort sajnos lekéstem):
    https://youtu.be/ClUOlhTTjbI

az ECO Expert junior döntő:
    https://youtu.be/F1TWElREKZs

és az ECO Expert senior döntő:
    https://youtu.be/d6LcAhY-VBI

Szerintem érdemes megnézni őket...
    Üdv: Péter
    "Mobilis in Mobile" - KYP Modelsport - K'Models

1 magyaros videó: (köszi Péter mégegyszer a segítségedet a stégen)

https://youtu.be/nG2n9ztEO9Q

H
    Chevrolet

Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    236
    Idézet Harley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1 magyaros videó: (köszi Péter mégegyszer a segítségedet a stégen)

https://youtu.be/nG2n9ztEO9Q

H
    Nincs mit, szívesen...
    Az FSR-E is jó volt, kár, hogy arról nem tudtam videót készíteni.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.385
    Sziasztok!

A VB-n a szokásos TC keretében a tagországok megszavazták a jövő január 1-től érvényes szabály módosításokat. Az eredeti dokumentumot csatoltam, hogy a szavazati arányokat láthassátok. Az egyes pontok a tagországok által beadott előterjesztések megtárgyalása utáni szavazás eredményeit rögzítik. Röviden magyarul:
    1. a - kötelező limiter a mini kategóriák kivételével
    b - EB/VB-n csak egy, a NAVIGA átlal biztosított limiter használata
    2. Bója hibátnem lehet korrigálni visszafordulással. A büntetési tételeket később, eletronikus úton szavazzuk meg.
    3. NEM változnak a limiteres akkuknál a feszültség határok 43V-ra.
    4. A hajók hosszát nem korlátozzák a Thai előterjeszté szerinti módon.
    5. NEM emeltük a kisütési végfeszültséget 3.5V-ra.
    6. NEM használjuk a kézi körszámlálást a számítógépes helyett, ha a versenyző kételkedik. (ti. ha a számlálás pl a transzponder hibás beszereléséből adódóan nem jó valakinek.) - Ha a rendszer áll le valami okból, akkor természetesen a kézi számlálás érvényes, ahogy eddig is volt.
    7. A ponton 5m-es körzetében való sebesség csökkentési javaslatot elvetettük.
    8. FSR-E kategóriában az utolsó 2 percben nem mehet be a mentőcsónak, csak ha süllyed egy hajó. (Ne lehessen ilyesmivel lassítani a futamot.)
    9. Az Eco, Mono, Hydro1 (2/3s) akkuja limiter esetén min. 350gr., 2-es kategóriáknál (4/6s) min. 700gr.
    10. Az M szekció vezetője újabb 2 évre Walter Geens.

A szolnoki versenyen -ha Ti is akarjátok- tarthatnánk egy beszélgetést szombat este. Itt beszámolhatnánk a VB-n történtekről, megbeszélhetnénk a jövőt érintő esetleges változásokat. (Van mit...)

DCsaba
    Csatolt f Csatolt f

Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    236
    Fiúk, felrakná ide a csapatról készült fotót valaki, akinek megvan?
    Vagy megadná a linket, ahol megtalálható?
    A videót megtaláltam, de a fotót külön sajnos nem sikerült, és szeretném lementeni, ill. kinyomtatni.
    Köszönöm!

Pár kép a versenyről és természetesen Velencébe is ellátogattunk (persze nekem harmadszorra is teljesen más lett)

Chevrolet

Moderátor
    Hozzászólás
    1.385
    Pár perce érkezett, kérlek, olvassátok el. Beszéltünk róla Szolnokon, e témában eléggé előre haladtunk, már a szavazatok nagy részét is megkaptam. (Köszönöm mindenkinek, aki jelen volt.)
    Itt az eredeti levél, alatta meg a fordítás, hogy egyszerűbb legyen.

"Hello my dear friends,

Now that this years WC is well behind us, it is time to start discussing and decide on those issues that we re not concluded at the TC Meeting in Treviso. Two things were agreed to be decided on electronically, so here they are:

1) What do we do with the current limiter values? Do we leave them as they are now (21wh, 60Wh, 120Wh and 180Wh) or do we reduce those values to a more sensible level?
    In my personal opinion those values (maybe with exception of the Mini classes) are too high, and should be reduced to a lower level. Bearing in mind that the minimum weight for batteries has been set to 350gr/ 700 gr and then off course subsequently 1050gr for FSR-E, i feel that this amount of Energy is too high for that battery weight. It would not be correct to go and change the weight that was proposed and voted upon, so the sensible thing would be to stick with that weight and reduce the limiter values.
    On a side note, a minimum weight for mini class limiter batteries has not been set!! We should correct that also.

2) It was decided that from 01/01/2020 there will be no more turning back for a missed buoy in Eco and FSR-E, but the penalty for missing a buoy is still to be decided. Do we go in analogy to the Oval classes go for a 5sec penalty for the first missed buoy, and a 1 lap deduction for every next one or do we go for another format for these classes?

Please my friends, discuss these matters with your fellow racers so that we get feedback from as many racers as possible.
    In order to make these decisions valid before 01/01/2020 i expect your answers by the end of October 2019. This leaves you ample time to discuss and decide.
    As usual my friends, in replying, discussing these matters, please reply to EVERYONE in this group!

Kind regards,

Walter Geens
    Naviga M section leader

Kedves barátaim!

Most, hogy a világbajnokság mögöttünk van, ideje, hogy megbeszéljük a Trevisoban nyitva hagyott kérdéseket. Két dologról abban egyeztünk megm, hogy később elektronikusan döntünk, ezek pedig a következők:

1) Mit tegyünk a jelenlegi limiter értékekkel? Hagyjuk a jelenlegi állapotot (21,60,120,180Wh) vagy csökkentsük az értékeket?
    A személyes véleményem, hogy ezek az értékek (talán a mini osztályok kivételével) túl magasak és csökkenteni kéne őket. Figyelembe véve, hogy az akkuk minimális tömeg 350/700gr-ra és következés képpen persze az FSR-e-nek 1050gr-ra emelkedett, úgy érzem, az akku tömegekhez az energia értékek túl magasak. Nem lenne korrekt a tömegen változtatni, mert azt egy előterjesztés alapján megszavaztuk, tehát maradni kéne a tömegnél és csökkenteni az energia értékeket. Megjegyzés: a mini kategóriák limiteres akkuinak tömegét nem szabályoztuk, ezt is pótolni kéne.

2) Eldöntöttük, hogy 2020.01.01-től nincs visszafordulás bója kihagyás esetén Eco és FSR-E osztályokban, de a büntetés módját még el kell döntenünk. Menjünk-e az ovál pályán érvényes szabályokkal analóg módon, vagy más legyen ezekben az osztályokban?

Kérlek barátaim, tárgyaljátok meg a versenyző társaitokkal e témákat, hogy a lehető legtöbb versenyzőtől kapjunk választ. Válaszaitokat október végéig várom, ez elég idő megbeszélni a témát és dönteni.
    Ahogy általában, most is küldjétek a választ MINDENKINEK ebben a csoportban!

Üdvözlettel:
    Walter Geens
    Naviga M Szekció Vezető"

A javaslatok nagyobb része a 56/112 Wh-s értékeket vetette föl (személyesen én is ezt mondtam el Nektek), erről a szavazatok aránya most:10/8 az energia c sökkentés javára.

Szavaztak:

Energia 56Wh/112Wh/176Wh (-persze, más érték is felvethető, csak beszéljük meg, mi lesz Magyarország szavazata.) - És persze mi legyen a mini limiteres minimál tömegével????

Koltay P.
    Katona J.
    Lekszikov G.
    Vallyon I.
    Kohuth F.
    Czimre A.
    Boti F.
    Harcsa A.
    Miklósi I.
    Dánielfy Cs.

Növeljük a tömeget (- de azt is meg kell mondanunk, mennyire!) Más országok min. 390g-ot vetettek fel, szerintem nálunk nincs 400gr-nál könnyebb limiteres akku...

id. Nagy S.
    ifj. Nagy S.
    Péter R.
    Scserbinyin Sz.
    Barta R.
    Szakony I.
    Czobor K.
    Majoros L.

-- Ja, ne feledjük, mi legyen az Ecos bója hiba büntetése???

Nagyon kérem, hogy csak aktív versenyzők szavazzanak, nem lenne szép dolog olyan szabályok alakításába "bedolgozni" úgy, hogy az ránk nincs kihatással... - Persze véleményt, ötletet szívesen veszünk.

Üdvözlettel:
    Dánielfy Csaba
    Utoljára módosítva: csiga által : 2019-08-30 12:56

Hali,

Én hagynám a jelenlegi Energia szintet (eddig mindíg csak nőtt most itt van az ideje befagyasztani ill nem mindíg állítatgatni) és a min 390 g súlyt javasolnám (lásd: Redzone, RoaringTop, EPS "6300")

Gromov 2017 ben 56 kört ment, most a VB döntőben 51 kör az átlag biztonságos beállítással

Bólyakihagyás esetén mint a Mono nál.

Mini kategóriák esetén akku súlyra: most a 2200 mAh 80C Redzone 175g és ennél csak nehezebb van

Itt 2 verzió lett: 115 g (olcsó, gyors és egyszerű kvázi hibamentes) vagy 175 + 27g a Limiter)
    Utoljára módosítva: Harley által : 2019-08-30 14:27
    Chevrolet

Sziasztok
    Az Eco-s csapat jobban tudja, de ha nem szigorú a szankció.... lesznek csibészek akik kihagynak pl egy csúcs bóját és 5mp büntivel akkor is behúz még egy kört. A mono-nál a 3as bolya csoport kerülése egy íven kéne hogy történjen tehát nincs értelme nagyon csibészkedni , bár volt már ilyen 2016 E.B döntő utolsó kőr , de akkor is elsőnek értem célba a Ralf előtt, igaz akkor is ő nyert 4mp-el .
    Tehát meggondolandó hogy tévesztés esetén mi a megfelelő retorzió .
    én csak kört vonnék le.
    (nézzük a gyakorlati hasznát egy idő után sokkal kevesebb ECO bolyát kellene cserélni javítani )
    A Mini esetében nem tudom most kezdtem, az biztos hogy limiteres aksival akarok menni , tehát majd csatlakozom a többségi döntéshez

Kedves Izstván, az már nem a véletlen hanem mások nyilvános szembe köpése kategória :-) (tehát spekuláns pályaelhagyás pl piros lapocska kiséretében)

Ez nem a balatoni kerékpárút levágás 30 méter rövidebbért :-)
    Chevrolet

Oldal: 11 / 13 ElsőElső ... 78910111213 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve