Oldal: 12 / 13 ElsőElső ... 28910111213 UtolsóUtolsó
Eredmény: 111 - 120 (122) összesen

Téma: "M" világbajnokság 2019.

Senior Member mogyi01 logója
    Hozzászólás
    217
    Én a bója kihagyásoknál átvenném a mono szabályokat. Egyszerű és korrekt, az első hibánál még engedékeny de utána szigorúbb.
    üdv:
    Majoros Laci
    H-120 Tomcat Mono2 DX8

Senior Member
    Hozzászólás
    121
    Sziasztok!

Nem akarok beleszólni, de Pistinek szerintem is igaza van, ha a jobb alsó bójától egyből visszaindulsz keresztbe a pályán a bal alsóhoz csak 1 bóját hagysz ki, de "elspóroltad" a pálya egy harmadát. Ki fogja eldönteni és mi alapján, hogy szándékos pályalevágás vagy bója hiba?
    Mi csak tanuljuk a fizikát, a víz meg tudja!<br /><br />üdv ifj. Nagy Sándor

Idézet Harley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves Izstván, az már nem a véletlen hanem mások nyilvános szembe köpése kategória :-)
    Józsi azt hiszem pont a FSR-E ben volt az a hogy az utolsó 2 percben rendre bekérték a mentést így akadályozva a többieket az optimális haladásban (talán erre vonatkozóan is lesz szabály módosítás ) , akkor az ECO-ban is megfogják találni a zsiványság lehetőségét.

Engem továbbra is inkább az zavar hogy nagyobb létszámnál eltart akár 3-4 órát is pl ECO és MONO futamok, az első csoporttól az utolsóig óriásit változhat az időjárás, ez volt a Lago Le Bandie tónál a mostani VB-n, az első és harmadik futamomnál off-road volt és amikor pici esély lett volna akkor meg 1,5 óra csúszás, segített bele egy gyengén teljesíthető futamba amikor kezdet újra hullámos lenni a víz.
    Azt gondolom a szabályok minden tekintettben megérettek a reformra.
    Még valami:
    szenvedünk itt az energia mennyiséggel dobjunk rá pár percet a futamokra több játék lenne.....
    Utoljára módosítva: tantinagynéni által : 2019-08-31 07:01 Oka: pont

Senior Member
    Hozzászólás
    124
    Sziasztok!
    Azt gondolom igyekezni kell minél egyszerűbb szabályokat hozni, és kizárni a visszaélés lehetőségét. Szerintem már az első bója hibát is kőrlevonással kellene büntetni.
    Katona János
    SylKa Modellsport (http://www.sylkamodell.hu), Jako Modell és Makett (http://jakomodell.hu/) K-Models

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    234
    Belegondolva a Sanyi által felvázolt csibészkedési lehetőségre (naiv vagyok nagyon, eszembe sem jutott eddig ennyire pofátlan lehetőség, de biztosan megtenné valaki) én is a körlevonásra szavazok minden egyes bójakihagyás esetén. Így annak a csibészségnek is elejét lehetne venni, hogy ha valaki kihagy egy bóját, akkor nem fejezi be normálisan azt a kört, azaz kihagyja/levágja a többit is.

Üdv: Péter
    "Mobilis in Mobile" - KYP Modelsport - K'Models

Moderátor
    Hozzászólás
    1.384
    Idézet tantinagynéni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Józsi azt hiszem pont a FSR-E ben volt az a hogy az utolsó 2 percben rendre bekérték a mentést így akadályozva a többieket az optimális haladásban (talán erre vonatkozóan is lesz szabály módosítás ) , akkor az ECO-ban is megfogják találni a zsiványság lehetőségét.
    ...
    Még valami:
    szenvedünk itt az energia mennyiséggel dobjunk rá pár percet a futamokra több játék lenne.....

Nem talán, az már tuti. Lásd a jegyzőkönyv 8. pontját. A másik dolog, hogy a futamidőt növeljük, pedig a verseny lebonyolításának idejét növeli meg, amin évek óta rugózunk, hogy hogyan is lehetne rövidíteni.

Szerintem maradjunk a megválaszolandó kérdéseknél.

1. - Tömeg 390gr (igen/nem) ( persze akkor 780 és 1170 gr)
    2. - energia 56Wh (igen/nem) (persze akkor 112 és 168Wh)
    3. - limiteres mini hajó akku minimális tömege mennyi legyen (javaslatokat kérek)
    4. - bója bünti (első 5mp majd bójánként egy kör/ bójánként 1 kör)

Megjegyzem, ecoban 7mp-en belül csinálják a köröket a nagyok. (6.11 volt a legjobb) Nincs nagy különbség a kör levonás és az 5mp között. -Talán az egységes bója szabályzat egyszerűbb lenne.
    Cs.

Akkor az Eco esetén célravezető lenne a 3 sec (kvázi 1/2 kör) levonás. (1-2 hiba esetleg a győztesnek is, így is mint ember belefér, persze az valószínűleg nem a VB n lessz)

A szisztéma marad mint a többi kategóriánal.

1. - Tömeg 390gr igen
    2. - energia 56Wh nem
    3. - limiteres mini hajó akku minimális tömege mennyi legyen (sztem amíg nem kötelező itt is az egységes limiter addig egyszerűen nem fair elvárás valamilyen min súlyt, a max 115 g után megkövetelni)
    Utoljára módosítva: Harley által : 2019-09-03 01:02
    Chevrolet

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    234
    Ok, akkor a szavazataim:

1. nem
    2. igen
    3. nem tudom
    4. bójánként 1 kör
    "Mobilis in Mobile" - KYP Modelsport - K'Models

1-2 apró megjegyzés: Elsődleges cél az volt hogy ne lehessen visszafordulni a kihagyott bója után, következetesen a verseny biztonságosabbá tétele nem !?

Ezek után nem kellene agyon büntetni aki 1x hibázott (inkább menjen tovább ha levágta, 3 sec el nem veszt sokkal többet mint mikor ott "ténfereg"

Vagy az a koncepció hogy hibázott fószer ne lehessen már bajnok ?

(Susmákolás a hurok felett a bíró hatásköre)
    Chevrolet

lemásoltam a Peti ajánlásait
    1. nem
    2. igen
    3. ( még ) nem tudom kezdő vagyok ebben a kategóriában
    4. bójánként 1 kör
    (megjegyzem a bírói hatáskörös dologra , egy bíró nem lesz elég az Eco-hoz(sem)
    Ezért ezt én átgondolnám mennyire terheljük le azt aki még hazai szinten hajlandó oda állni és levezényelni egy versenyen adott esetben napi több futamot is, hátra hagyva a saját modelljeinek istápolását.

Csabi a futamidő 1-2percel való növelése talán nem okozna akkor csúszást egy hazai (nemzeti ) versenyen biztos nem ahol lazában kezeljük az indulásokat.
    A Nemzetközi esetében pedig én biztos csökkenteném az országonkénti kategóriánkénti résztvevők létszámát ezzel esetleg nyerhető lenne 2nap is, de ez létszám függő és főleg csak saját vélemény , a 10 nap veszettül sok

Oldal: 12 / 13 ElsőElső ... 28910111213 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva