Oldal: 1 / 95 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (948) összesen

Téma: BLU-BABY egy jópofa kis parkflyer kezdőknek!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

BLU-BABY egy jópofa kis parkflyer kezdőknek!

Hy!
    Ismeritek a kis BLU-Baby-t?

Két délután kényelmesen össze lehet rakni.
    Én a DIEGOS zöld habból csináltam. 2lap elég is hozzá. 70 cm-es fesztávval 340gr lett a teljes repülési súlya.
    A mmormota-féle hab-tanulógép alapján készítettem el a szárnyakat. A legkisebb KEDA-Motorral (1500kv) szépen függeszkedik egy 7-es propival.
    A tervrajzot megtalálhatod itt:
    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=681556
    Ha esetleg kérdés van szivesen segítek, jó bütykölést ! :lol:

Mivel sajnos a képeket a képfeltöltő kitörölte, itt megnézhetők:

http://www.rcgroups.com/forums/showp...&postcount=109
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    499

Szépmunka! Gratulálok!

Jó a dekoráció! Mi ez? Talán hagyományos öntapadós dekorfólia?
    Üdv!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hy!
    Ez az autódekorosok által használt öntapadó fólia. Amikor a tervrajzot behívom, CorelDraw programmal szétdarabolom a pdf-file-t, és közvetlenül kiszínezem a számítógéppel, azután színes tintasugaras nyomtatóval kinyomtatom erre a fóliára, és ezt ragasztom fel a habra, majd e mentén vágom ki snitzerrel a darabokat. Ezután közvetlenülminden részt lehúzok átlátszó csomagolószalaggal. Ezekből a színes oldalakból ragasztom össze a gépet. Jobb dekorációs boltokban lehet kapni ilyen fóliát, (műanyag öntap fólia tintasugaras nyomtatóhoz)
    Sajnos a két fólia egy kicsit rádob a súlyra, de mivel ez igen kis gép erős motorral nem veszi észre (remélem). Még kereket kellene szeválni hozzá, de a berepítése valószínűleg csak tavasszal lesz. :lol:
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    685

Szia! Nagyon szép. Nem adod el? Üdv. Gábor

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Szia madár!
    Hááát... nem gondolkoztam még az eladásán, de tudod ez úgy van, miközben csinálja az ember egy kicsit a szivéhez is nő a gép. Szerintem te is meg tudod csinálni, nem olyan vészes meló. Két délután alatt készen is van. Kár hogy ilyen messze laksz tőlem, (Kerecsend Eger mellett van) különben szívesen segítenék megépíteni!Ha valamin elakadsz szívesen segítek! Ha kell a kiszínezett ábrája 12. Corelben el tudom küldeni E-mailban *.cdr formátumban.
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    685

Szia Imre!
    Én is nehezen válnék meg tőle... Sajnos az építés nem erősségem. Ha esetleg építesz másikat akkor gondolj rám. Üdv.
    Gábor

Senior Member
    Hozzászólás
    1.107

Baby

Gyonyoru kis gep.

HA netan eladovav valna , vagy lenne masik, beneveznek en is

Udv>

Gasty
    &quot;mit izgulsz, nem te ülsz rajta.....&quot;<br />Giles-202 DLA32, Xtra300 DLE55,Swift Vee, 1:1 Totoya HILUx

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hy Gasty70!
    Ne bolondozzatok már, hiszen olyan egyszerű elkészíteni,hogy laza két délutáni munkával kész! Nem szeretném eladni, mivel én nem eladásra készítek, és még én is kezdő vagyok a modellezésben. Tavaly (2007) nyarán kezdtem el foglalkozni a modellezéssel. Ha én meg tudtam csinálni akkor sztem nektek is menne! A G-005 a gépen lévő szám azt jelenti hogy ez az 5. általam készített gép. Még be sem repültem. Mi van ha nem is repül, vagy állítgatni kell rajta? Ha az általam beírt linkre mentek az amerikai fórumon az első oldalon megtaláljátok a tervet, a 4. oldaltól pedig részletesen fényképekkel ábrázolva az összerakás folyamatát. Az 5. oldal alján még video-bemutató is van a szárny legegyszerűbb elkészítéséről. A géptest nem kerül 500,- Ft-nál többe cakli-pakli!
    Bátran essetek neki! Ha nem sikerül nem sokat vesztetek, de ha igen, meglátjátok nincs benne semmi ördöngősség!
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Member
    Hozzászólás
    91

Szevasztok!

Gratula a munkádhoz Imre, szuper lett!
    Egy kis segítséget kérnék, milyenkonkrétan a légcsavar? Írod 7-es de mivel én is kezdő vagyok kérlek a teljes számát ha leírnad? Milyen akkupackot hasznász? -már mint ?Volt és ?mAh-at. Motor ugylátom A20-34S.
    Üdv: ajo

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hy ajo!
    Kösz!
    Én 7X6-os slowflyer propit tettem fel rá, ez a legkisebb propim. Még nem repültem a kis géppel, de szerintem ennél nagyobb propellerrel már nagyon gyors lesz nekem. Én 2cellás 7,4v-os 1000mAh-s LiPo akksit tettem bele, de sztem a 800MAh-s is elég bele mert jóval könnyebb lesz az összsúlyod! Alig várom hogy egy kis jóidő legyen hogy kipróbálhassam! Tornateremben nem merem, mert félek hogy nekiviszem a falnak! Egyébként hasonlít a Kyosho kisgéphez, itt a szomszéd topicban. A motor 20-34-es.

Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Oldal: 1 / 95 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve