Oldal: 2 / 95 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (948) összesen

Téma: BLU-BABY egy jópofa kis parkflyer kezdőknek!

Senior Member
    Hozzászólás
    158

szárny

Nagyon jo eszméletlenül megteccett. Lenne egy pár kérdésem: kb hány mm-es hungarocern kell? Mivel ragasztotad össze? És a szárnyba h sikerült azt az ívet bele rakni h ne legyen egyenes? (nagyon várom a válaszod mert szeretnék minél hamarabb építeni egyet)
    NAGYON KÖSZI
    Repülni jó......ha nem török össze egyetlen gépet sem

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

BLU-BABY egy jópofa kis parkflyer kezdőknek!

Hy Ricsiti2!
    A DIEGO szőnyegáruházban kapható padlóalátét (világos-zöld) habból csináltam, ( kb. 1500,-Ft-ba kerül 10 tábla) ezek 4mm-es 50X70 cm-es táblák és 2db elég lesz belőle! Hőragasztó pisztollyal műanyag rudakkal ragasztottam össze.(pld. OBI-ban kapható pisztoly kb.500 Ft ragasztó pedig 12db rúd 300Ft.) Ebből 2-5 rúd elegendő egy géphez. A szárnyakat pedig úgytettem íveltté mint az "Elektromos repülők" topicban van az első oldalon a "Hab tanulógép" altopicban olvasható,tehát a fél szárny hossza itt 35cm, a szélessége 16+3+1,5cm.
    Tehát levágsz két 35X20,5-es négyzetet, a hátán a bordák hosszanti irányban legyenek. 16cm-nél tompa hegyű ceruzával benyomod a hab hátulján egy sávot, és 19,5-nél szintén. A hab színét levonod átlátszó csomagolószalaggal az egész szárnyon! Ezután már a visszáján szépen hajlíthatod a habot, nem fog eltörni!
    Nézd meg a fenti topicban le is van fényképezve! Ha pedig belemész az amerikai topicba amit fent ajánlottam ott az 5. oldalon még egyszerűbben mutatják be,a lap alján van egy " Tony65X55"nevű fickó hozzászólásában a sötétkék linkre kattintva a jobboldali video bemutatja a szárnykészítés világ legegyszerűbb módszerét!

Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Member
    Hozzászólás
    64

[quote="Gelei Imre"]...a lap alján van egy " Tony65X55"nevű fickó hozzászólásában a sötétkék ]

Hát tényleg nem bonyolítja el a fickó.
    Belinkelem ide a közvetlen utat.
    http://www.rcgroups.com/forums/showp...31&postcount=1
    Üdv: balsa
    Győzd le magad, mert a távolság legyőzhető.

Senior Member
    Hozzászólás
    158

Köszi

Nagyon köszönöm a segítséget. Jövő héten sztem el is kezdem, mert most éppen vitorlást építek. Nagyon megteccett. (még lehet lesz mayd pár kérdésem)
    Nagyon köszi

Senior Member
    Hozzászólás
    158

Csomagoloszallag

Amivel bevonom a szárnyat az a csomagoloszallag az h nézz ki vagy hol lehet olyat venni vagy más is tudja azt hellyettesíteni? ops:

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hy Ricsiti2!
    Az az 5-6cm széles cellux szalag amivel a dobozokat összeragasztják. Lehet kapni barna, fehér és átlátszóban, na én ezt használom. Minden háztartási boltban kapható.
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    158

Köszi

ops: Bevallom szégyenlem magam hisz ismerem a celluxot van is itthon pár tekercs. Hétvégén megcsináltam a gépet hungarocernbol egy kicsit labilis, így hát vettem parkettealátétet. Ebből csinálok vagy kettőt. Ezekből a lapokbol sniccerrel vágtad ki? És a motorhoz mien szabályzod van hány A-es?

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hy!
    a tervrajzot kinyomtattam, a habra raktam és snitzerrel körbevágtam. Ha tudsz Coreldraw programmal dolgozni, akkor színesben is kinyomtathatod a részeket öntapadó anyagra, ráragasztod a habra és úgy vágod körül. Egyedül a középső tömböt vágtam izzószállal, mert az 4cm-es anyagból van. De ha nem tudsz ilyet vágni, akkor csak tegyél bele egy pár 4cm széles bordát, ugyanúgy merevíti az orrát. A részek kivágása után az egészet érdemes lefedni celluxxal, így jobban bírja a hajlítást, és merevíti a habanyagot és ha fehér gépet akarsz akkor fehérrel húzd le!
    A szbályzóm 18A-esilyen:
    http://www.rcmodell.com/shop/product...t70scr6aso4u37
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Junior Member
    Hozzászólás
    22

Hali!

Ezt az anyagot hogyan lehet formázni. Már úgy értem , hajlítani? Én ma próbáltam dolgozni vele de inkább tört mint hajlott. Egyébként nagyon cool a gép. A következő gép amit megpróbálok összetenni ez lesz.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hy dgabor!
    Miután snitzerrel kivágod a darabokat a sima oldalát lefeded 5cm széles celluxxal egyenletesen, ezután már nem törik hanem hajlik. A bordázat irányában jobban mint keresztbe. Most kétféle szárnyat is csinálhatsz. A mmormota féle "Hab tanulógép" topikban van leírva az "Elektromos repülők" könyvtárban, vagy az előző oldalon belinkelt egyszerű szárnykészítéssel is. Mind a két félszárnyat meghajlítod, utána 2-3 fokos szögben összecsiszolod smirglivel, és összeragasztod őket.
    Szerintem a mmormota féle szárny erősebb, és merevebb!
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Oldal: 2 / 95 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve