Oldal: 3 / 95 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (948) összesen

Téma: BLU-BABY egy jópofa kis parkflyer kezdőknek!

Junior Member
    Hozzászólás
    22

BLU-BABY egy jópofa kis parkflyer kezdőknek!

Köszi az ötletet magam is ilyenfajta megoldást próbáltam csak a hajlításoknál a kis celluxal. NA az nem jött be. Iszony csúnya lett azt most egy kicsit elment a kedvem. (Béna vagyok) Feladni azért nem fogom. Azonban azon gondolkoztam, hogy mire mindent megveszek, hogy repülhessen ott tartok mintha vennék egy rtfet. Vagy mondjuk 5 e lennék beljebb. De. Amilyen szar idő van mostanság...
    Egyébként lehet tudni erről a típusról valamit? A szelet bírja? ops:
    Most ezen agyalok. Ha egyész évben lesz 2 nap amikor repülni lehet...

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hy!
    Én még nem próbáltam berepülni mert még félek hogy nekem gyors, most még a mmormota féle tanulógéppel repülgetek, mivel még összesen nincs egy óra sem amit repültem. Szerintem a szomszéd topicban levő Miniumhoz hasonlóan (videó) repülhet. Ha majd még egy kicsit biztosabb leszek magamban hamarosan berepülöm. Addig is szimulátorozgatok ilyen rossz időben.
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    158

helo

Sikerült hétvégén összeraktam. Az egész gépen csak 5 órát dolgoztam. Már ccsak az elektronika kell bele. Még annyi a két szárnyat muszáj megdönteni nem lehet az egész egy síkban?
    Repülni jó......ha nem török össze egyetlen gépet sem

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hi Ricsiti2!
    Örülök, hogy jól haladsz, na ugye hogy nem nagy ördöngösség! Mégis sokan meg akarták venni tőlem a gépet. Nem muszáj a szárnyat szögbe megdönteni,csak akkor nehezebben irányítható, mivel szögbe döntött szárnynál egyenes repülésnél a gép "beleül" a szárnyak mélyedésébe, ezáltal stabilabban beáll vízszintesre, könnyebben kormányozható.
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    158

Elektronika

Fúúú hatalmas problémám van az elektronikával. Meg vettem azt a motort amit ajánlottatok (a20-34s) hozzá aksi 1000mah lipo quantum power 7,4v és szabályzó amit ajánlottál a 18A.est. És nem tom mit hova kell kötni ops: .
    Tudnál segíteni? (szabályzo, motor aksi mi mihez kell kötni melyik vezétek mennyit?) Sztem egy paintes kis rayzbol eltudnék igazodni.
    Nagyon nagyon köszönöm! Amugy már 3 gép kész van! Már csak elektronika kell és repülök is!!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hi Ricsiti2!
    Így kell bekötni az elektronikát:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
    Aszabályzó sárga v. narancssárga 3 egyforma vezetékére ráforrasztod a motort a hozzáadott 3-as aranyozott csatikkal, mindegy hogy milyen sorrendben mert ha fordítva forog akkor 2 vezetéket megcserélsz. Az akksihoz kell egy pár 4mm-es aranyozott csatlakozópár, vagy egy akksi T-csatlakozópár, ez jobb mert nem tudod fordítva összekötni a szabival. A piros a piroshoz, a fekete a feketéhez menjen! vigyázz, mert ha fordítva kötöd elszállhat a szabid! A háromeres vezeték a kis fekete csatlakozóval megy a vevő 3.csatornájára, mert a távirányító adók általában a harmadik csatira teszik a motorvezérlést. Tényleg van már távirányítód? Milyen?
    Na ha ezeket így összekötöd akkor a szabi elkezd csipogni, Ez azt jelenti hogy jól kötöttél össze mindent, és lehet programozni a szabit. (Ez még maradjon később, neked erre nincs egyenlőre szükséged!)Először a távirányítót kell bekapcsolni hogy lefedje a vevőt! Azután a motoráramkört és ha csipog akkor OK! Csipogás után lassan nyomsz egy kis gázt, és ha felpörög a moci akkor minden OK! Propellerrel nézve ha jó irányba foro akkor minden OK!Ha nem, akkor felcserélsz két vezetéket, ami a motorba megy!
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    158

nagyon köszi

Nagyon nagyon köszi! Igen távirányítom van mert van két benzines gépem és ahhoz kaptam (4ch) az aksirol még annyit hogy mivel töltöd (töltő típus ha van) vagy bármien töltő jó? És még az aksin van még egy vezeték csomo ( 3 vezeték osszefonva) az hova megy? a töltőbe?

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hi Ricsiti2!
    Az a kis vezeték az megy a töltőbe, mert a LiPo aksikat cellánként kell tölteni,és néha kiegyenlíteni(balanszírozni) hogy a cellákban azonos legyen a feszültség. Ezért vannak külön töltők és balanszerek. A legjobb ha olyan töltőt veszel, ami balanszeres is, bár ezek eléggé drágácskák, 10 rongy felett van az áruk. Nekem csak mezei töltőm van ilyen:
    http://www.zenn.hu/modelsport/produc...oducts_id=1084
    Ebbe kell beledugni azt a hármas vezetékcsatlakozót és erről lehet tölteni. Ehez már csak egy 12-15V-os egyenáramú tápegység kell, viszont jó mert autó akkumulátorról is tudsz vele tölteni!
    Üdv!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    158

csűrő szervo

Csűrönek jo ha 8grammos szervot teszek, elbírya?
    Köszi!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Hi Ricsiti2!
    Tökéletesen jó!
    Üdv Imre!<br />

Oldal: 3 / 95 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve