Oldal: 95 / 95 ElsőElső ... 45859192939495
Eredmény: 941 - 948 (948) összesen

Téma: BLU-BABY egy jópofa kis parkflyer kezdőknek!

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.224
    Ne variálj sokat. Ha diegósból épited, akkor a szárny mélységénél 2x szélesebb darabot vágj le, az alsó rész első harmadának vonalába ragassz be egy 10x10-es fenyőlécet és hajtsd vissza a felső részt, Igy kapsz egy alul egyenes nagyjából profilos szárnyat. Trénernek ez pont elég lesz. Valamennyi v állást adj neki, hogy kezesebb legyen a gép.

Senior Member
    Hozzászólás
    239
    Köszi a választ, igen diégósból építem. Akkor nem variálok, minden marad a terv szerint.

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    70/579-54-egykilenc
    Hozzászólás
    3.639
    Idézet zoli201 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ, igen diégósból építem. Akkor nem variálok, minden marad a terv szerint.
    Szia Zoli201
    tetszik a céltudatos, és logikus gondolkodásod! Belőled modellező lesz! És komolyan mondom h példaképként kellene téged használni a többi kezdő "felé".

BB ügyben javaslom h fusd át a nemzetközi fórumokat, pl. rcgroups
    -a BB sok opciót rejt, a KFM proillal meg végképp ! (KFM3)
    http://www.rcgroups.com/forums/thumb...one&starter=no

Elég népszerű egy masina.... nézd át a képeket, sok hasznos ötletet nyerhetsz. azért is javaslom mert rengeteg agyament dolgot is látsz majd, és hiszek benne h az ember felismeri a hülyeséget. Ergo segít egy letisztult képet kialakítani a fejedben! (szépmagyarul mások hibájából tanulsz) Jó építést!
    Ha kérdésed van, hajrá - tedd fel! Próbálunk segíteni!
    Üdv
    Laci

Senior Member
    Hozzászólás
    239
    Jól esik, hogy így gondolod, igyekszem azzá válni

Ma az osztályt színházba vittük, így nem nagyon volt időm a géppel foglalkozni. Annyit tudtam tenni, hogy kivágtam a vízszintes vezérsíkot. Több mint a semmi, szépen lassan haladok vele. Nem is kapkodok vele, légcsavarom még úgy sincs, ami hozzá való lenne, még be kell szereznem.

Végül a 8x4-es mellett döntöttem, a kalkulátor szerint 790g-ot kéne húznia a motorommal, ami nekem ha minden jól megy bőven elégnek kell hogy legyen, mert szeretném tartani a 400-450g-os határt, (Jelenleg a 52g-nál járok ) és akkor nem kéne folyamatosan csuma gázon húzatni szegényt.

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    70/579-54-egykilenc
    Hozzászólás
    3.639
    A rossz nyelvek szerint a súly 1/3 -a az ami már elég h egy gép repüljön.
    1:1 arány az már az épp lógatni lehet, de nem jön ki belőle sose - max zuhanással.

1200kV -nál a 8x4 nem lesz vmi gazfickós, de fogyasztás szempontból egész jó leszel

(én egy 200W 1400kV -hoz 50gr mocihoz használtam GWS 8x4, és 8x6 GWS -t , de szépen ment a 500gr körüli gép vele. sőt )
    nálad TALÁN egy GWS 9x5 HD jobb lenne, néha jó az ha van tartalék...

Senior Member
    Hozzászólás
    239

Még élek! :)

Sziasztok!

Élek még, csak mostanában nem igazán volt időm a repülővel foglalkozni sulis gyakorlat meg ilyesmi mellett. Most hétvégén végre volt egy nyugis délutánom mikor tudtam a kicsikével foglalkozni. Sikerült a törzset majdnem teljesen készre elkészíteni, meg egy-két helyen hiányzik a dekor róla. Oldalkormányt egyelőre nem tervezek építeni rá, a magassági + csűrő irányítás mellett döntöttem 100%-ban azért, mert a hab tanuló gépen is az volt. A szárny elkészítése előtt még el kell olvasnom egyszer-kétszer az amcsi fórumon az építési leírásokat, mert nem teljesen tiszta nekem még ez a fajta szárnykészítés. (Kfm3) Csütörtökön megyek haza, a hétvégén mindenképp szeretném befejezni és ha az idő engedi akkor berepülni is. Minden megvan már hozzá, csak arra vár, hogy befejezzem. Végül mutatnék egy képet a jelenlegi állapotáról:

Szép estét!

Senior Member
    Hozzászólás
    189
    Szia! Én is így építettem az elsőt, annyi különbséggel, hogy a monoblokk rózsaszín hab volt. De! A gép így nem igazán repült, mert annyira farnehéz volt. Először az orrára gumiztam az 1300-as 3 cellás akkut, majd közvetlen a motor mögött véstem neki helyet. Úgy jó lett a súlypont. A 2. Blu babyt már úgy építettem, hogy az akkutartót még az összerakás előtt kialakítottam az orrbna. Üdv Syx
    Utoljára módosítva: Syx által : 2015-03-30 21:00

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.224
    Jól látom, hogy még nincs tűzfal? De ugye lesz? Amúgy a gép jól néz ki. Ha készen leszel a kitérések beállitásával óvatosan bánj. pár mm elég a jó repüléshez, de ha nagyok a kitérések, akkor egy kicsit izgága. Föleg kfm szárnnyal.

Oldal: 95 / 95 ElsőElső ... 45859192939495

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva