Oldal: 2 / 12 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (111) összesen

Téma: Xiaomi FIMI X8 SE

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.783
    Nem tudom mennyit javult ilyen a téren a technika, én megálltam valahol a Phantom1 és Vision+ szintjén...ami engem kicsit aggaszt, az a 3 cellás akku, és a kapacitása...az akku a 3 cellájával 4500mAh (51,3Wh) kapacitásával (és +35g tömegével) elvileg a Mavic Pro felett van...a Mavic Pro-ban egy 3 cellás 3830mAh (43,6Wh) (240g) akku van...hát nem is tudom...az akku töltője, és csatlakozója sem a szívem csücske...

Ahogy nézem a leírásokat a kapcsolat TDMA technológiával megy...ez mondjuk bíztató, és ígéretes is lehet...kiderül majd mennyire lesz megbízható...

Mondjuk "húdenagy" dolgokra én nem tervezem használni, a Circle, a follow me, az útvonalrepülés, és a SAR mód az ami nekem érdekes, és tetszetős...ha beválik, akkor lehet veszek egy A3-at is, ha nem nyír ki a párom érte...

Senior Member Giggino logója
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    206
    Akit érdekel, és még nem sikerült letölteni, itt egy User Manual:

https://www.dropbox.com/s/5n4778cdfh...anual.pdf?dl=0

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.783
    Köszi! Vadásztam rá, de a Fimi oldalára tegnap még nem került fel...

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.331
    Idézet Giggino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Engem a tesztvideók eddig nem igaz győztek meg, bár még nagyon a bevezetés időszakában járnak.
    Igaz eddig még csak YT-os videókat láttam.
    Kíváncsi lennék egy "igazi" 4K, 100Mbps sebességű videóra (na ehhez kell majd az U3 mikroSD), és 1-2 max felbontású raw formátumú képre.
    A videók kommentjeiben hiába kérnek ilyeneket, a tesztelők valahogy nem tesznek közzé...
    (Bár lehet hogy csak az én figyelmem kerülte el.)

Azért itt is van még mit faragni a firmware -en:
    A videók nagy részén "lóg" a gimbal vízszintes tengelye.
    Emlékszem ez sokáig probléma volt a 4K Drone -nál is.
    Igaz a fiam még nagyon az elején rendelt ilyen típusú gépén ez már tökéletes volt.

Néhány videón én látok enyhe remegést még az álló helyzetben készülteken is.
    Ez mondjuk jobban zavar mint a lógó vízszintes tengely.

A videók színvilága sem igazán meggyőző, bár nem tudom milyen fehéregyensúly, szín, stb. beállításokkal készítették.
    És ugye ezek a problémák a videó utómunkálatokkal könnyen orvosolhatók.

A repüléssel kapcsolatos paraméterek biztatóak. A 6 Km fölötti táv és a 30 perc fölötti repidő nagyon jónak tűnik.
    (Bár az egyik tesztelő 24-25 percet mond átlagos repidőnek...)
    Igaz Bedrock -kolléga 6 Km fölött járt a 4K Drónnal, de azon a videón nem ért haza...
    Ha jól emlékszem 423m-rel a cél előtt landolt.
    Amikor a gép az alacsony akkutöltöttség miatt átvette a vezérlést, 16-ról 8 m/s-ra csökkentette a sebességet, de a fogyasztás nem csökkent ilyen arányban.
    Remélem ez a "fícsör" nem így marad benne az X8-ban.
    Itt a 6 Km-t igen simán abszolválják. Nagyon kíváncsi vagyok mennyi lesz a vége!
    A videókon a különbséget legjobban a távolabbi fák lombján lehet észrevenni szerintem. Valami miatt a Xiaomi videókon olyan kásásnak tűnnek, míg a DJI-n jobban kivehető, még HD videó esetén is: https://youtu.be/if2tKcJopGI
    Szerintem kodek probléma lehet. Valóban 100Mbps az a 100Mbps?
    Persze az is tény, hogy a Xiaomi mindent gyárt a porszívótól a telefonig, és biztos nem feccölnek annyi energiát mondjuk a kamera képminőségébe, mint a DJI. Ami meglátszik az áron is, így viszont már nehéz összehasonlítani a 2 cég termékeit.

Junior Member
    Hozzászólás
    4
    Sziasztok,

02.12-én banggood-ról kuponnal 429 USD-ért nekem is sikerült előrendelni.
    Azóta viszont elég lehangoló tesztvideók kerültek ki. Már nem érzem annyira Best Buy-nak a dolgot. Érdekelne a véleményetek erről (nyilván fw frissítés valamennyit segíteni fog)?!

Gearbest közben vagy harmadszor módosította a kiszállítás kezdetét, most éppen 04.02.

BG-n egyelőre 02.27. szerepel mint rendeléskor. Vár még valaki ezzel a dátummal x8-at esetleg?

Szép napot

Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    206
    Idézet Waynee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

02.12-én banggood-ról kuponnal 429 USD-ért nekem is sikerült előrendelni.
    Azóta viszont elég lehangoló tesztvideók kerültek ki. Már nem érzem annyira Best Buy-nak a dolgot. Érdekelne a véleményetek erről (nyilván fw frissítés valamennyit segíteni fog)?!

Gearbest közben vagy harmadszor módosította a kiszállítás kezdetét, most éppen 04.02.

BG-n egyelőre 02.27. szerepel mint rendeléskor. Vár még valaki ezzel a dátummal x8-at esetleg?

Szép napot
    Ma beszéltem a GB -esekkel, szerintük az január eleji rendelésem 02.16 -án postázásra került.
    A GB-en a rendelésem státusa továbbra is "Paid" a "Shipped" helyett.
    Erre azt válaszolták, hogy mivel EU Express szel, de tracking nélkül kértem a szállítást, így legközelebb a kézbesítés tényét rögzítik majd.

Január elejétől kísérem figyelemmel a tesztvideókat, azóta azért elég sok javítás történt.
    Sajnos még mindig nem sikerült "eredeti" videókat vagy képeket szerezni,
    a YT-videók alapján pedig a képminőségről messzemenő következtetéseket nem vonnék le.
    Mint ahogy abból a távolság tesztből sem, ahol a 8.2 Km megtétele után házak közé leszállva maximumon volt a Videó és az RC jel is...
    Vagy amikor 15-20 emeletes házak között nem ment messzebb másfél kilométernél...

Abban bízhatunk, hogy ha a Xiaomi a nevét adta valamihez, akkor a fejlesztőkből előbb-utóbb ki fogja verni az eredeti specifikációkat.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.783
    Sok videó került fel, és még több előszériás gép van kinn a youtuber emberkéknél...nagyon sok gépnek nem olyan a test kialakítása, mint ami a végső kialakítás lesz...pl. hiányoznak az alsó szervó kimenetek...

Én úgy vagyok vele, hogy az árban konkurens DJI Spark-ot (mivel azt az A3 már elverte) az X8SE simán leveri...1-2 napja került fel egy fw. frissítés utáni összehasonlító tesztvideó a Mavic Air vs. X8 kettősről...nekem az X8 videóminősége szebb volt egy kicsivel...

Ami érdekel majd, azok a képességei, és a repülési tulajdonságai...én bizakodó vagyok, mert pl. egy tegnap látott tesztvideó alapján az A3 baromi jól kompenzálta a durva szeles (61-85km/h szélsebesség) időt, miközben minden irányból dobálta a szél...a motorok hangja igazán rémítő volt ahogy küzdött, de a 2-tengelyes, szofveresen stabilizált videója egész stabil volt...Íme:

Pár tesztelő elmondása alapján a Xiaomi nyomja ki a beta frissítéseket, és javában tesztelik őket...a következő videón pl. látható, hogy a gimbal fw. frissítése után javult a gain, és megszűnni látszik az a rezonancia, amire pár tesztelő panaszkodott:

Az, hogy a hatótáv meg milyen lesz...kiderül...Bedrock kolléga majd titokban beszerez egyet, és teszteli...

Az, hogy valaki betondzsungelben teszteli, vagy egy rádiózajban szegény alpesi nyiladékban teszteli...az az ő bajuk...az a bizonyos nyolcegészakármennyi kilométer repülés szerintem kocsival követve volt, és az elvileg megtehető távolságról szólt, nem a maximális hatótávról...Bár teszem hozzá halkan, hogy amikor még az FC40-el hajtottuk a távolsági csúcsokat, akkor egy srác tudott lenyomni távban, aki az alpokban lakott, és két hegycsúcs között repült át...szóval akár lehetséges is lehet, bár nagyon kétséges.

Szerintem mivel Xiaomi, és kínai...legokosabb, ha nincsenek nagy elvárások, és akkor nem csalódunk...remélhetőleg a Banggood is tartja a 02.27.-i kiszállítási időt...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2019-02-25 16:10

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.783
    A következő videóban csinálnak egy érdekes összehasonlítást, az X8SE vs. Autel Evo vs. Phatom 4. között...bár szerintem nem egy kategória az X8SE és a Phantom 4. és ennek megfelelő az összehasonlítás eredménye:

Junior Member
    Hozzászólás
    4
    Köszönöm a válaszokat. Igazából az instabilnak tűnő kapcsolat hangolt le, mert pl a stabilitás ami az utolsó linkelt videónál is látszik, árához képest bőven jó szerintem.
    Viszont tényleg nem vettem figyelembe, hogy hol csinálták a távolsági teszteket.
    Valószínű így is jobban járok, mintha a Zinot veszem meg, ami az eredeti terv volt.

Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    206
    Ahogy elnézem a 10.1" -os ipad mini nem fér bele a távirányítóba...

https://www.youtube.com/watch?v=kznRT4vfBRM
    17:51-nél az áthidaló megoldás...

Ha az alpesi környezetben végzett teszt a megtehető távolságról szólt akkor tényleg nagyon rossz a helyzet azzal a 8,425 Km-rel... ;-)
    54%-os akku töltöttségnél azért még mehetett volna pár száz métert... ;-)
    Minden esetre ha ez egy teszt volt akkor ennek nem sok értelmét látom...

A 4K drón indulása sem volt egy diadalmenet, aztán egy megbízható, stabil, jól kezelhető, kiváló ár/érték arányú gép lett belőle.
    A Xiaomi tényleg kínai, de a legjobb értelemben vett kínai, és szerintem lehet elvárásunk vele szemben.
    Bízom a fejlesztőikben, eddig nem csalódtam bennük...

Oldal: 2 / 12 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva