Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 14 (14) összesen

Téma: Xiaomi FIMI X8 SE

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.727
    Nem tudom mennyit javult ilyen a téren a technika, én megálltam valahol a Phantom1 és Vision+ szintjén...ami engem kicsit aggaszt, az a 3 cellás akku, és a kapacitása...az akku a 3 cellájával 4500mAh (51,3Wh) kapacitásával (és +35g tömegével) elvileg a Mavic Pro felett van...a Mavic Pro-ban egy 3 cellás 3830mAh (43,6Wh) (240g) akku van...hát nem is tudom...az akku töltője, és csatlakozója sem a szívem csücske...

Ahogy nézem a leírásokat a kapcsolat TDMA technológiával megy...ez mondjuk bíztató, és ígéretes is lehet...kiderül majd mennyire lesz megbízható...

Mondjuk "húdenagy" dolgokra én nem tervezem használni, a Circle, a follow me, az útvonalrepülés, és a SAR mód az ami nekem érdekes, és tetszetős...ha beválik, akkor lehet veszek egy A3-at is, ha nem nyír ki a párom érte...

Senior Member Giggino logója
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    173
    Akit érdekel, és még nem sikerült letölteni, itt egy User Manual:

https://www.dropbox.com/s/5n4778cdfh...anual.pdf?dl=0

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.727
    Köszi! Vadásztam rá, de a Fimi oldalára tegnap még nem került fel...

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.324
    Idézet Giggino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Engem a tesztvideók eddig nem igaz győztek meg, bár még nagyon a bevezetés időszakában járnak.
    Igaz eddig még csak YT-os videókat láttam.
    Kíváncsi lennék egy "igazi" 4K, 100Mbps sebességű videóra (na ehhez kell majd az U3 mikroSD), és 1-2 max felbontású raw formátumú képre.
    A videók kommentjeiben hiába kérnek ilyeneket, a tesztelők valahogy nem tesznek közzé...
    (Bár lehet hogy csak az én figyelmem kerülte el.)

Azért itt is van még mit faragni a firmware -en:
    A videók nagy részén "lóg" a gimbal vízszintes tengelye.
    Emlékszem ez sokáig probléma volt a 4K Drone -nál is.
    Igaz a fiam még nagyon az elején rendelt ilyen típusú gépén ez már tökéletes volt.

Néhány videón én látok enyhe remegést még az álló helyzetben készülteken is.
    Ez mondjuk jobban zavar mint a lógó vízszintes tengely.

A videók színvilága sem igazán meggyőző, bár nem tudom milyen fehéregyensúly, szín, stb. beállításokkal készítették.
    És ugye ezek a problémák a videó utómunkálatokkal könnyen orvosolhatók.

A repüléssel kapcsolatos paraméterek biztatóak. A 6 Km fölötti táv és a 30 perc fölötti repidő nagyon jónak tűnik.
    (Bár az egyik tesztelő 24-25 percet mond átlagos repidőnek...)
    Igaz Bedrock -kolléga 6 Km fölött járt a 4K Drónnal, de azon a videón nem ért haza...
    Ha jól emlékszem 423m-rel a cél előtt landolt.
    Amikor a gép az alacsony akkutöltöttség miatt átvette a vezérlést, 16-ról 8 m/s-ra csökkentette a sebességet, de a fogyasztás nem csökkent ilyen arányban.
    Remélem ez a "fícsör" nem így marad benne az X8-ban.
    Itt a 6 Km-t igen simán abszolválják. Nagyon kíváncsi vagyok mennyi lesz a vége!
    A videókon a különbséget legjobban a távolabbi fák lombján lehet észrevenni szerintem. Valami miatt a Xiaomi videókon olyan kásásnak tűnnek, míg a DJI-n jobban kivehető, még HD videó esetén is: https://youtu.be/if2tKcJopGI
    Szerintem kodek probléma lehet. Valóban 100Mbps az a 100Mbps?
    Persze az is tény, hogy a Xiaomi mindent gyárt a porszívótól a telefonig, és biztos nem feccölnek annyi energiát mondjuk a kamera képminőségébe, mint a DJI. Ami meglátszik az áron is, így viszont már nehéz összehasonlítani a 2 cég termékeit.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva