Oldal: 13 / 14 ElsőElső ... 391011121314 UtolsóUtolsó
Eredmény: 121 - 130 (132) összesen

Téma: Xiaomi FIMI X8 SE

Junior Member
    Hozzászólás
    12
    Illetve az akkumulátor. Több videóban is szó van róla hogy ha "tovább töltjük többet repül" ehhez kell valami speckó töltő mert a gyárival még nem jöttem rá hogyan lehet. Meg a leírásban sem említik.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.345
    Mit jelent a "tovább töltöd"? Nagyobb feszültség tuti kinyírja az akkut rövid időn belül.
    Ha meg még plusz 50mAH-t bele tudsz valahogy pumpálni, azt sem hiszem hogy sokat jelentene. De itt is az játszik, hogy ezek az akkuk eleve HV-sek, tehát eleve magasabb végfeszültségük van, mint a normálnak, pont a nagyobb üzemidő miatt. Ha tovább töltögeted, az se biztos, hogy használ az akku egészségének.
    Több akkut kell venni, és így többszörösére növelheted a repidőt.

Junior Member
    Hozzászólás
    12
    Köszönöm! Én is így gondolom különben!

Junior Member
    Hozzászólás
    12
    Üdv! 2 hete vettem egy x8 át és még úgymond ismerkedem vele. Néztem a videót és az érdekelne hogyan jelzi a tiéd hanggal is a különböző információkat? Illetve milyen memóriakártyát használsz hogy neked nem jelez alacsony sebességet? Köszönöm a segítséget!

Senior Member Giggino logója
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    214
    Idézet badicszoo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv! A videó felvétel több részletben veszi fel! Találkozott ilyennel valaki? 4k ban próbáltam eddig. Talán a kártya tehet róla? SanDisk U3
    Szia!
    A kártyát FAT32 -re formázza a drón. Ezen a fájlrendszeren a maximális fájlméret 4 GB.
    Egy 5 perc körüli 4K 25FPS videó 100Mb/s bitsebességű nagyjából ekkora.
    Tehát ha ennél hosszabb a videó, akkor több részletben kerül rögzítésre.
    Utoljára módosítva: Giggino által : 2019-12-28 09:10

Junior Member
    Hely
    Pápa
    Hozzászólás
    15
    Sziasztok talalkozott mar valaki olyan üzenettel hogy piros színnel írja erős vibráció vizsgáld meg a gépet és a rotorlapaokat. Nem zuhant nem töröttrajta sose semmi. Nagyon enyhe legaramlatban repültem. A rotorlapat befogató csavarokat kell ellenőrizni? Köszi T.

Senior Member Giggino logója
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    214
    Idézet ptamas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok talalkozott mar valaki olyan üzenettel hogy piros színnel írja erős vibráció vizsgáld meg a gépet és a rotorlapaokat. Nem zuhant nem töröttrajta sose semmi. Nagyon enyhe legaramlatban repültem. A rotorlapat befogató csavarokat kell ellenőrizni? Köszi T.
    Szia!
    Az X8 -nál még nem találkoztam ilyen üzenettel. Magával a jelenséggel viszont már igen, a DIY drónjaimnál. Ha a karok stabilan "állnak", a motorok stabilan "ülnek" a helyükön, (és a tengelyük nem görbe) akkor a légcsavarok okozhatják a vibrációt. Azon pedig a balanszolás segít. A merev légcsavarok esetében ez aránylag könnyen megoldható, de a csuklós rotorok esetében még nem néztem utána hogyan is kell. (szerencsére még nem volt szükség rá)
    Szerintem próbáld ki a 3-3 propeller kombinációját, hátha akad olyan felállás, ahol nem dobja a hibát. Akkor legalább megtudod melyik a selejt.
    Ha a közeledben használ valaki ilyen gépet, érdemes lenne kölcsönkérni a biztosan jó rotorokat, abból legalább kiderül merre kell tovább keresni a hibát.
    A rotorlapok rögzítőcsavarjait egyébként is érdemes időnként ellenőrizni, a gépvesztés elkerülése érdekében.
    Utoljára módosítva: Giggino által : 2019-12-28 22:44

Junior Member
    Hely
    Pápa
    Hozzászólás
    15
    Szia köszönöm válaszod. Még azon gondolkodtam hogy aznap volt először a gépen a karokra csatolható láb magasitó(termeszetesen kinaból) hátha azok kavartak mert addig egyszer sem írta. Majdmegnezem hasonló körülmenyek közt magasitó nelkül is.
    Menetrögzítővel is keni kell a rotorcsavart?

Junior Member
    Hozzászólás
    4
    Sziasztok,

Korábban kérdeztem a panoráma módról, nem tudtuk bekapcsolni az istennek sem. Akkor valaki azt írta, hogy még nem aktív, de firmware frissítéssel meg fogják oldani. Jelenleg továbbra sem tudjuk hogy lehetne bekapcsolni.
    Valakinek van esetleg infója erről?

Előre is köszönöm.

Junior Member
    Hozzászólás
    12
    Sziasztok! Láttam több videóban, hogy a különböző információkat hang is jelzi a controllerhez csatlakoztatott telefonon. Arra lennék kíváncsi hogy ezt hol lehet beállítani.
    Köszönöm!
    Zoli

Oldal: 13 / 14 ElsőElső ... 391011121314 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve