Oldal: 4 / 14 ElsőElső 12345678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (133) összesen

Téma: Xiaomi FIMI X8 SE

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.862
    Ma én is töröltem a rendelést, és még pár napig gondolkodom, hogy hogyan tovább...Vagy kuponnal ezt, vagy egy Mavic Air...addig filózom, amíg a pénz megjelenik a számlán...sajnálom ezt az egészet, mert bizakodó voltam...

Junior Member
    Hozzászólás
    4
    Bangoodon back order lett a státusza a rendelésemnek.. visszafizetik. Megérte várni.

Senior Member
    Hozzászólás
    195
    Sziasztok!
    Valakinek megjött már a gép? Tapasztalatok?
    Köszi

Senior Member Giggino logója
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    215
    Idézet Alex1974 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Valakinek megjött már a gép? Tapasztalatok?
    Köszi
    Ez az utolsó GLS track bejegyzés...

2019-04-26 21:57:30
    Neuenstein, Germany The parcel has left the parcel center.

Valószínű a napokban megjön, aztán elkezdem faggatni...

Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    215
    Sziasztok!

A GLS ma kézbesítette.

Mai program: kicsomagolás, firmware update -ek, kalibrációk (Compass kivételével), beállítások.
    Egy kis tájékozódás az App -ban...

Itt találtok néhány képet, kicsomagolás, akksiállapot, és firm update után...
    https://drive.google.com/open?id=1aD...Vv5LQ2w7rzX_rG

Ha az időjárás megengedi, holnap már repül is!
    Utoljára módosítva: Giggino által : 2019-04-30 20:50

Senior Member
    Hozzászólás
    195
    Szia!
    Majd írd le a véleményedet.
    Köszi

Senior Member
    Hozzászólás
    195
    Szia!
    Majd írd le a véleményedet.
    Köszi

Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    215
    Sziasztok!

Megvolt az első repülés is, így összefoglalva az első benyomások a következők:

Mielőtt azonban belefognék az ismertetésbe be kell hogy valljam,
    mióta megrendeltem az X8-at ( először január 4-én) napi szinten követem az RCGROUPS fórum e típussal foglalkozó topikját,
    https://www.rcgroups.com/forums/show...hread%2A%2A%2A
    és nézem a YT -on megjelenő összes videót.
    Már régen letöltöttem felhasználói kézikönyvét, és át is tanulmányoztam.
    Így azért volt egy kis sejtésem, hogy mire számíthatok.

Előkészületek:
    A dobozt kinyitva olyan érzésünk támad, hogy egy prémium termékkel van dolgunk.
    Ízléses a csomagolás, minőségi anyagokból, kiválóan összeszerelt drónt, távirányítót, töltőt, és egyéb kiegészítőket kapunk.
    Mindez nem változik az összeszerelés és az otthoni beüzemelés után sem.

A beüzemelésnél érdemes az alábbi sorrendet betartani:
    -Távirányító bekapcsolás
    -Drón bekapcsolás
    -Telefon csatlakoztatás
    Ezután automatikusan elindul a telefonra már előzőleg feltelepített Fimi Navi App.
    Első alkalommal egy Fimi account -ot kell létrehozni, eztután csatlakozhatunk a drónhoz.
    A kapcsolat azonnal létrejön, és megjelenik a kamera képe.
    Érdemes azonnal a firmware frissítésekkel kezdeni, ha mégsem ezt tesszük,
    a második kapcsolódásnál már jelzi az app, hogy vannak frissítések.
    Minden egységnek külön Firmware -e van így összesen 11 db frissítésre kell figyelnünk.
    Ezekről az alábbi linken találtok egy táblázatot egy béta-tesztelő jóvoltából.
    https://drive.google.com/file/d/17SH...ew?usp=sharing
    Ha frissítettétek az összes szükséges firmware -t (nekem 4-et kellett) ellenőrizzétek le az alkalmazásban.
    Érdemes az appot még otthon alaposan megismerni, és az alapvető beállításokat megtenni, hogy ne a terepen kelljen találgatni, mit hol is találunk.
    Én minden korlátozást kiiktattam, illetve a lehetőségeket a maximumra állítottam.
    A Compass-on kívül bekalibráltam minden eszközt. Leellenőriztem a Gimbal -t tökéletesen tartotta a vízszintet.

Repülés
    Május 1-re időzítettem az első repülést, de sajnos ez nem jött össze.
    Főleg a viharos szél miatt, ami estére sem csillapodott.
    ( a majális alkalmával fogyasztott -OH gyököket tartalmazó italok sem segítették volna az első teszteket...)
    Tegnap (május 2.) már csak az első tényező hátráltatott, de nem tudtam tovább várni.

Az egész repülés ideje alatt rögzítettem a kijelző képét,
    valamint 4K/30 és 2.5K/30 videók készültek alapbeállításokkal.
    Igaz az Alfawise U3 -nak minősített SD kártyára végig panaszkodott - joggal - az alacsony sebesség miatt.
    Be kell szereznem egy normálisat...
    Végig GPS módban repültem, a Sport módot majd később próbálom ki.

A felszállás Auto Take-Off -al történt. 96% -os akkumulátor töltöttséggel.
    Tartotta a 120 cm-es magasságot és a pozíciót, a viharos szél ellenére nagyon nyugodtan viselkedett.
    Ezt a viselkedést az egész repülés ideje alatt tapasztalni lehetett.

Néhány percet lebegtettem, ez alatt azonban már érzékelni lehetett, hogy nagyon lassan változtatja a pozícióját és a magasságát is.
    Ezt a hibát már a béta tesztelők jelezték a Fimi felé, valószínűleg a következő Flight Control firm-ben javítják.

Néhány közeli forduló után 10m magasságban hátszélben max sebességgel elrepültem 600 m távolságba.
    Végig folyamatos volt a az élőkép pedig ilyen alacsonyan és ilyen távolságban a video TX antennák irányultsága már nem éppen optimális.
    Visszafelé szembe szélben csak 11-12 m/s volt a sebesség és a 600 méter alatt 3x kaptam "Gale warning, please fly carefully" figyelmeztetést.

Ezután az Intelligent Flight -ból kipróbáltam az Orbit módot 25m magasságban 25m sugárral először szabad nézőmódban, majd Középre pozícionálva,
    különböző kerületi sebességekkel. Tökéletesen tette a dolgát.
    Majd a Smart Track (béta) -ból a Trace módot, amit szintén egzaktul teljesített.

Majd jött egy kis emelkedés 200 méterre, maximális 4 m/s VS -el.
    Kíváncsi voltam, hogy ilyen magasból szétnézve a milyen a kamera képe alapbeállításokkal.
    Nyoma sincs a korai "kék" korszaknak, így nyersen is élethűek a színek.
    Azért azt majd megpróbálom mennyit tudok javítani még rajta.

Ezután a vezethetőséget próbáltam ki. Próbáltam szabályos íveket és nyolcast repülni.
    A Phantom 3 távjának magas stickjeihez szokott ujjaimnak egyenlőre nagyon kicsik ezek a karok...
    Viszont finoman, érzékenyen mozognak, szerintem csak gyakorlás kérdése...

Viszont itt észrevettem egy bosszantó hibát.
    Amikor szabályos ívet lassan repülök: pl. bal stick picit balra, jobb stick picit balra és picit előre ( vagy ugyanígy jobb oldalra)
    A drón nem folyamatosan egy szöget tartva repüli az ívet, hanem nagyon bedől majd vízszintbe áll majd megint bedől és vízszintbe áll...
    Sajnos elfelejtettem Fixed Wing módba kapcsolni a gimbalt mert úgy a mentett videón is érzékelhető lett volna a hibás mozgás.
    Így ugye nem érzékelhető mert a gimbal kompenzálja...
    De ha ugyanezt az ívet gyorsan repülöm - azaz a jobb stick-et jobban előrenyomom akkor szépen tartja a szöget minden írányban.
    Ezt majd reprodukálnom kell és elküldeni a repülési naplóval a Fimi supportnak.

Amíg ezzel játszadoztam időközben az akksikapacitás 30%-ra csökkent, és így rátértem az RTH funkció távon történő aktivizálásának tesztjére.
    Kb 2m magasságban és 375 méteren aktiváltam a távirányítón a RTH -t. Azonnal felemelkedett az előzőleg beállított 40m magasságra majd 10 m/s sebességgel visszajött és megkezdte a leszállást. Mivel nincs leszálló szőnyegem, nem tesztelhettem a Precision Landing -ot. Azért kíváncsi voltam mennyire pontos a visszatérés.
    A dobozáról szálltam föl, és 27 perc folyamatos viharos szélben történt repülés után kb 10 cm-t tévedett!!!
    14% maradt az akksiban.

A videók még vágás alatt vannak, ha kész kirakom a YT-ra.
    Utoljára módosítva: Giggino által : 2019-05-03 22:01

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Szia!
    Köszi a kimerítő leírást! Én is követem az rcgroups topicját,és nagyon örülök,hogy végre magyarul is olvashatok tapasztalatokat!
    Nekem is megérkezett 04. 29.-én,és túl vagyok két rövid, ismerkedős repülésen. A benyomásaim vegyesek,de többnyire pozitívak!
    Sajnos most hétvégére rossz időt mondanak,pedig tüzetesebben szerettem volna kint tesztelni....

Member
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    41
    Nekem is pár napja jött meg a gép. Ez az első drónom, ezért nincs semmi tapasztalatom, így nem is vállakozom tesztre.

Az alap funkciókat próbálgattam. Két dolog nem működött eddig: A smart track (bejelöltem magam négyzettel, de nem tudtam elindítani a követést, nálam nem jelent meg a YT videókon látható Go gomb. A másik a precision landing. Nem ismerte fel az alábbi landin pad-et:
    https://www.aliexpress.com/item/Port...63074c4dQ6SXnu

Próbálgatom még ez a két funkciót (is), gondolom bennem van a hiba.
    Mjx F45, ALIGN T-Rex 500 PRO DFC, 450L Dominator, 150 DFC
    Bix3, Fly Baby
    Basher Nitro Circus 1/16 Mini Monster Truck, Turnigy 4WD Mini Rally Car
    Spektrum DX8, DX4S

Oldal: 4 / 14 ElsőElső 12345678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve