Eredmény: 1 - 10 (10) összesen

Téma: Miss Geico 42' építés

Senior Member
    Hely
    Utrecht
    Telefon
    voda622-881négy
    Hozzászólás
    355

Miss Geico 42' építés

Sziasztok! Fejembe vettem egy ilyen test építését. Lézerrel vágnám ki a darabokat majd a kész testet műgyantával vonnám be. A kérdésem az lenne, hogy egy 26cc Zenoah motor belemenne illetve elég lenne ehhez a testhez? 110cm-re jönne ki a test hossza kb.

Repülőt már építettem, de a hajómodellezésben új vagyok.

Bocsánat, ha hülyeséget kérdeztem és köszönöm a válaszokat és az esetleges kiigazításokat.
    És az ég kék..

Senior Member
    Hely
    Utrecht
    Telefon
    voda622-881négy
    Hozzászólás
    355
    Köszönöm Harley! Az elektromos rendszerben a csatolt alkatrészek Motor+ESC elég lehet egy ekkora testhez? 6s akkura gondoltam. Még vacilálok a hajtáson, mert itt Hollandiában nem nézik jó szemmel a nem környezet kímélő dolgokat...
    És az ég kék..

42" vagyis 1066 mm es hajótesthez még éppen elég egy 4074 es motor (persze jobb lenne TP Power)

https://tppower.de/epages/bd5f179c-6..._Reserv_TP40XX

Ebben az az érdekes hogy jól ki kell gondolni az anyagot és végrehajtani a feladatot :-)

Amiban még mindíg sokan favorizálják a fát mint modellező építőanyagot

Láthatod az a Bonzi hajócska komplett 1000 cash ért kelt el, te ennek a többszörösét nyomod bele 1 ilyen projektbe de a nagy külömbség hogy kizárólag a TE műved és élményed lessz. (van aki a Kilimandjáróra akar feljutni)

http://www.grossglockner.hu/kilimand...RoCuTwQAvD_BwE
    Chevrolet

Senior Member
    Hely
    Utrecht
    Telefon
    voda622-881négy
    Hozzászólás
    355
    Motor méretben én a 4082-4092 amit kinéztem inkább. A motr KV értéke a cellaszám és a csiga ideális méretének a kiszámolására van valami jól bevált képlet esetleg amit tudnék használni? Nem szeretném ha kavitálna vagy túl nagy felesleges terhelést adna a szabályzónak és a motornak.
    És az ég kék..

Ekkora testhez kb 48-50 mm Propeller jó.

Ha biztosan meglessz a hajótested és tényleg 42" os, a pontos fordulat (kvázi sebesség) csak részletkérdés lessz de úgy hogy azért ne hulljon szét alatta a bárka. (előre hot head el kár berámolni a cuccokat hozzá)
    Chevrolet

Senior Member
    Hely
    Utrecht
    Telefon
    voda622-881négy
    Hozzászólás
    355
    A teljes test hossza 1100 mm a rajzaim alapján. Ezek szerint, mint jótanács( megfogadom) nem érdemes mindent be rendelni előre. Ez a motor-szabályzóra is vonatkozik? 1250kv nekem kevésnek tűnik egy kicsit így ezt a motort néztem ki 2140kv -val és egy Seaking 150A-es szabályzóval
    https://banggood.app.link/kcnlMmO71U
    És az ég kék..

Igen itt ez a motorválaszték van. Lehet ez is de 2 x 4S LiPo val

ESC: Seaking Pro 160A, Seaking 180A, Flycolor 150A, Swordfish 200A, ZTW 150A

Azért mutass valamit a rajzodból is ha lehet

H
    Chevrolet

Senior Member
    Hely
    Utrecht
    Telefon
    voda622-881négy
    Hozzászólás
    355
    Ez lenne. Corel-al szerkesztettem át 3mm-es anyag vastagsághoz. Így jött ki az 1100mm hossz. A Flycolor szabályzó milyen lehet? Igazából árban a fele a Seaking-nek is.
    Csatolt f Csatolt f
    Utoljára módosítva: norma által : 2019-03-15 21:10
    És az ég kék..

Nos, a méret amit meghatároztál a mai technikai (motor, esc) lehetőségekhez képest is nagyon egészséges vagyis nem túl nagy de már felnőttes és még csomagtartó, bankkártya barát.

A Miss Geico is jó választás (Cult Design) ha majd minél jobban Scale es re tudod megépíteni a deck et ill a kabint.

A hajó karakterisztikáját érdemes viszont egy modell követelményeihez módosítani !

1. Az úszótalpak V állását 9' ra csökkenteni (oldala magassága kivül marad, teljes magasság is csökken)

2. A Tunel szélessége a rajzon 40 mm, arányosan érdemes 51 mm re növelni.

3. Az úszótalpak szélére és közepére bár szolíd méretű de vízlécek kerülnek.

Ezekkel a módosításokkal egy versenyképes vagy ha úgy tetszik megatoy katamaránt építhetsz.

Kérdésedre: A Flycolor lehet hogy nem olyan minőségű FET ek et tartalmaz és többet akarnak eladni mivel automata gépsoron gyártják.

Üdv
    Chevrolet

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve