Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen

Téma: Stégjavítás a Cserge tanyán!

Moderátor
    Hozzászólás
    1.401

Stégjavítás a Cserge tanyán!

Sziasztok!

Az Eco, Mono, Hydro versenyzőkhöz szólok első sorban. (Persze másokat is szívesen látunk, csak hát mi használtuk el a műtárgyat...)
    Mint tudjátok, (bár remélem nem erről emlékeztek a helyre) a Cserge tanyai stéget az idő (és persze mi - de ezt már említettem ) egy kicsit megviselte. Ki kell cserélni a deszkázatot, valamint a vasszerkezet egyik hegesztése is eltört. Ezeknek megjavítására keresek vállalkozó szellemű versenyzőket, ismerősöket, segíteni akaró kollégákat. (Hegesztési tudás, jegesmedve alkat előnyben)
    Tervünk, hogy egy kisebb csapattal lemegyünk felmérni a helyzetet és kitalálni, megbeszélni a háziakkal, hogy mit, mikor, hogyan csinálunk. ( Akár már lebonthatjuk a meglévő, korhadt elemeket, az segít a további ötletelésben is.) Aztán jól rákészülünk és egy következő alkalommal meg is csináljuk. Mindezt még áprilisban úgy, hogy a pacsai verseny elvisz egy hétvégét.
    Szóval várom az ötleteiteket, jelentkezéseiteket. Cserébe csak jó hangulatú társaságot és szép szavú köszönetet tudok felajánlani, de bízom Bennetek. (Esetleg viszek csokit.) - Meg aztán, ha lesz már hova felállni, ki lehet próbálni a hajót, stéget, vizet. -Ennyi.

A jelentkezés módja egyszerű: ide írod a nevedet egy válasz üzenetben. Most klub, MMSz szám, nem kell...

DCsaba

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    252
    Koltay Péter jelentkezem. Tudok vinni egy kollégámat, aki jól tud hegeszteni, és tudunk vinni 220V-os hegesztőtrafót is. Nekem meg megvan a medve alkatom. Igaz, nem jeges, de medve...
    Ja, igen és van még hosszabbítónk, láncfűrészünk, plusz mindenféle szerszámunk is. A javításhoz majdan szükséges faanyagot is be tudjuk szerezni, meg ilyenek...
    Utoljára módosítva: Jossz által : 2019-03-20 22:22
    "Mobilis in Mobile" - KYP Modelsport - K'Models

Én Tudok Vinni a Koltay Péternek fehér (mű)szőrmét hogy jeges kinézetét kölcsönözhessük a mackós alkatának.
    Tiszta Északi-sark lesz valaki hozzon pár pingvint ,vagy fehér rókát, a Pistától pedig vegyük el a puskát .
    és készülök spaniferekkel a régieket lecserélhetjük .

Illetve ha itthonról viszünk építő elemeket akkor az utánfutót szállítás céljára (nem a csigaházat ) feltudom ajánlani .
    nekem időpont mindegy csak időben tudjak készülni
    Utoljára módosítva: tantinagynéni által : 2019-03-21 13:10

Member brobi logója
    Hozzászólás
    78
    Sziasztok.

Dekopírt, fúrót (akkus és hálózati) stb. tudok vinni. Ja, mindezt azért, mert jelentkeznék én is. :-) Viszont nekem áprilisban csak a Pacsa utáni hétvégék lennének jók.

R.
    Best friends don't let you do stupid things...

...alone.

Senior Member Lujopapa logója
    Hozzászólás
    120
    Sziasztok,

ha már medvét kerestek egy "kisebbnek" én is elmegyek. Szőrmét nem igénylek, van saját. Szerszámom nincs, de egy kis munkakedvet tudok vinni.

Üdv
    Lujó

Senior Member
    Hozzászólás
    108
    Sziasztok!

Házi szerszámaimmal és az utánfutóval szívesen részt vállalnék,értesítsetek.

Üdvözlettel : Nagy Sándor

Senior Member
    Hozzászólás
    119
    Sziasztok

Én is szívesen lemegyek segíteni.

Üdv.
    Robi

Moderátor
    Hozzászólás
    1.401
    No, sziasztok megint.

Voltunk a tanyán felderíteni, hogy miből is áll a konkrét teendők halmaza.

Az ajánlatokat, jelentkezéseket köszönöm szépen, nagyjából meg is van a csapat.

Amit csinálni kell: 8-10 pallót ki kell cserélni és a fém szerkezet sarkán egy függőleges tartó zártszelvényt felül vissza kell hegeszteni, meg egy elveszettet pótolni... Itt lehet gond, mert az alsó varrat helye víz alatt van. Pista azt mondta, hogy a stéget a hevederekkel ki lehet emelni a víz fölé, de akkor is hasalva kell dolgozni, vagy a vízben állva. - Bár, ma már 23 fok volt, lehet, hogy két hét múlva nem is kell jegesmedvének öltözni...

No, a pallókat Pista levágatja, én készítek pár jelölő szerszámot és azt gondolom, nem lesz nagy durranás a csere. A hegesztéshez szívesen venném Petiék segítségét. Trafója van Pistának is, de műtétje volt, ne terheljük, ha nem muszáj. A pallókat (régit - újat) aztán jól lefestjük és kész!

A bóják a helyükön vannak, semmi le nem szakadt, úgy tűnik, a rozsdamentes kampók működnek. (Korábban a korrodált szem vágta el a kötelet.)

Én ápr. 6-ra gondoltam, hogy legyen még egy kis tartalékunk a versenyig. Vettem, hogy BRobinak ez nem jó, de úgy vesszük, mintha ott volna. Így is köszönöm.
    Szóval ami kell: hegesztő, fúró, villás kulcs, csavarok, csiszoló eszköz, FESTÉK, ECSET és sok-sok vidámság. - Ennyi.

Csaba

Hali mindenkinek
    Csaba jól össze foglalta,
    gondolom csiszoló cuccok gép is kéz is lesz,
    milyen festék legyen (esküszöm zöldre emlékszem) a padlót milyenre kenjük ha az összeset festjük kezeljük akkor kb 35nm felület lesz javaslok egy festék szórót kompresszorosat, ezt tudom vinni végre kipróbálhatom .

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    252
    Sziasztok,

Amit tudunk vinni:
    - hegesztő trafó, pálcák, hegeszteni tudó kolléga,
    - gyorsvágó/sarokcsiszoló,
    - villás kulcsok, csőkulcsok, csavarhúzók,
    - fúrógép, fém és fafúrók,
    - drótkefe, csavarlazító spray,