Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 18 (18) összesen

Téma: Stégjavítás a Cserge tanyán!

Moderátor
    Hozzászólás
    1.372
    @ Peti!
    1 x 3 m is bőven elég kell legyen, ami hiányzik, az kb. 70 cm.

@ Pisti
    A festékszórót természetesen kipróbálhatod, de szerintem erre az ecset takarékosabb megoldás. (Ha a felszerelt lapokat egyben akarod festeni akkor jó, de akkor a pallók oldala kimarad. Ha a festést bevállalod (esetleg többed magaddal - Lányok?), megköszönöm. Festéket veszek. Milyen színű legyen? És milyen márka, - ha van valakinek ötlete/tapasztalata?

Viszek fúrót, derékszögű adaptert, csiszolót, ecsetet, mérőszalagot, csavarokat, (Peti mondta, hogy rozsdamentest tud hozni, az hosszú távon jobb lehet.)

- Amire még készülni lehet/kellene - BÓJÁK! Lujó hoz bójákat, festéket, én viszem Mártát. - Nyakig festékes lesz...
    - Van egy készlet kisérleti eco bójám is, azt is festeni kéne.

Ha a fát mind leszedjük (-meglátjuk, mennyire nehéz), a vasszerkezetet is lefesthetnénk...

Akkor hát márc. 6-án találkozunk a tetthelyen!
    Cs.

Csabi , akkor van értelme az állag megóvásnak ha teljes , ezek a padlók már tavaly is elégé rossz állapotban voltak (az idő fa foga )

szerintem a keretre egyszerű zománc festék talán sötét ződ .

A fa felületre pedig lehet ugyan olyan festéket mert pl akár az lehet zománc ad egy vastagabb réteget, (nálam a fa léc kerítést azzal kentük le, igy az elmúlt 7évben csak le kellett mosni )
    itt a szín csak a praktikusság miatt lehetne szürke... ?! %/

Ez azért egy 20-as biztos lesz , ja és ha vizes lesz csúszni fog ellenben nem szívja fel a vizet .

A javaslatom a keret karbantartása miatt minden képen felszedném a padlót .
    Gyorsan száradó festékkel 1-2óra és vissza lehet szerelni a padlót
    Úgy nézem szerszámból lesz annyi hogy nem győzzük elhasználni
    Én kora reggel mennék pl 7re de könyörületes leszek a szundisokkal gyertek 7:15re

Moderátor
    Hozzászólás
    1.372
    Ebben a csúszós dologban igazad lehet. Inkább cseréljük 8 évenként, minthogy egyszer (többször) bárki fenékre csücsüljön. Ahogy magunkat ismerem, elég gyakran lesz vizes a stég.

Cs.

Bele vau nélkül, ha valamilyen szénhidrogén bázisú festékben gondolkodtok nem megoldás. Az ilyen festék lezárja a fa pórusait és ezért a beleszivárgott víz nem tud kiszáradni. a festék alatt pedig penészedni, majd korhadni fog. Egy lazúr állagú vékony kence, vagy csúszásmentessé tett fedő borítás megfelelőbb lehet.
    A feleségem imádja a MODELLEZÉST!<br />H-119<br />BKV Modellező SE

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    444
    Sziasztok!
    Sajnos a tervezett dátum számomra nem megoldható . De kimagasló munkasikereket kívánok mindenkinek.

Üdv.
    Czobi
    Navigare necesse est!

Moderátor
    Hozzászólás
    1.372
    Idézet laszmaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bele vau nélkül, ha valamilyen szénhidrogén bázisú festékben gondolkodtok nem megoldás. Az ilyen festék lezárja a fa pórusait és ezért a beleszivárgott víz nem tud kiszáradni. a festék alatt pedig penészedni, majd korhadni fog. Egy lazúr állagú vékony kence, vagy csúszásmentessé tett fedő borítás megfelelőbb lehet.
    Igen, én is gondoltam valami borításban (pl. rövid műfű), de tuti tippem még nincs... Olyasmi kellene, ami vizesen sem sikosodik.
    Utoljára módosítva: csiga által : 2019-04-03 10:44

Idézet csiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, én is gondoltam valami borításban (pl. rövid műfű), de tuti tippem még nincs... Olyasmi kellene, ami vizesen sem sikosodik.
    A műfű nagyon jó lenne de veszett drága, amelyik lukacsos az szellőzik (vagyis minőségi)
    Ha igaz a Bauhausban vagy a Praktikerben láttam darabokat (keskeny csík stb ami a nagy hengerből vissza marad ami max 4méter hosszú szokott lenni ) különben meg kb 4-5000 ft /nm nekünk kb 12nm kell .
    Ráadásul egyben kell lerakni, mert ha toldás van az megint baleset veszélyes lehet . Szombaton vegyünk pontos méretet és utána nézek .
    Vagy sima zöld filc ezzel sincs nagy baj ha esik se , kiszáradás után fel kell tekerni .
    De tényleg mikorra jön a helyre állító brigád ?
    Írjunk ki egy időt vagy bízzuk rá mindenkinek az óraátállításos alvókájára hogy mikor ér oda ?

Moderátor
    Hozzászólás
    1.372
    Sziasztok!

Van festék, ecset, Petinél csavar zártszelvény, a tanyán faanyag, egy szóval minden.
    Reggel 9 körül találkozunk a Csergén. (Vagy ha valaki később ébred, hát amikor odaér. )

Lehet, hogy esni fog...
    Cs.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve