Oldal: 14 / 14 ElsőElső ... 41011121314
Eredmény: 131 - 135 (135) összesen

Téma: Habvágó

Junior Member nordster logója
    Hozzászólás
    19
    Hol tudnám azt a huzalt beszerezni?
    Az aksi bírná a gyűrődést?

Senior Member
    Hozzászólás
    110
    Az ellenállás huzal amit keresel, ahogy írták is. A szükséges áram erőssége már más kérdés. Az számolós, vagy tapasztalós dolog!!!! De nem lehetetlen!!! Én csináltam. Egy kézit csak még, de a nagyhiz us megvan minden! De egy egy honapos jövevény most leköt!!

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
    Üdvöm<br /><br />kejci

Senior Member
    Hely
    Bojt
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.264
    "Hol tudnám azt a huzalt beszerezni?" http://www.kolofol.hu/ellenallashuzal.html

Kicsit olvass vissza ,sok infóttalálsz!

Moderátor laacka logója
    Hely
    Kecskemét / Reptér
    Telefon
    20/55-71-830
    Hozzászólás
    355
    RS-5
    MIG-29 EDF Jet
    Extra 300 2,3m. ( ZDZ Boxer 100 ccm. )

Junior Member
    Hozzászólás
    6
    A hétvégén én is nekiálltam egy habvágó legyártásához, nem kell hozzá se villamos- se gépészmérnöki végzettség. A mechanikai kialakításhoz egy asztallap, vagy valami bútorlap, némi zártszelvény csavarok, rugók. Az elektromos részhez 5 ohm/m ellenálláshuzal kb. 0,2-0,3 mm vastag, egy 24 v-os trafó kb. 30-50 wattos, beszerezhető, vagy valami régebbi elektromos berendezésből kibuherálható. A szabályzáshoz pedig a kidobásra szánt porszívóból kell kiszedni a fordulat szabályzót és a trafó 220 v-os oldalával sorba kötve szépen szabályozható a teljesítmény. Nem kell semmilyen szabályozható tápot építeni és hibátlanul beállítható a huzal hőmérséklete. Kétféle szálhosszal csináltam, egy kb 70 cm-es vízszintes szeletelésre alkalmas szállal, amivel a vastagság állítható és a szög is. Valamint csináltam egy függőleges szálat is amivel az idomokat lehet kivágni. Kb. 30cm hosszú a huzal és a fent leírt trafóval és fordulatszám szabályzóval ennek a hőfoka is remekül beállítható. Már ki is próbáltam jól működik, használható. Ha valakit érdekel esetleg pár képet felteszek róla.

Oldal: 14 / 14 ElsőElső ... 41011121314

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva