Oldal: 1 / 14 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (137) összesen

Téma: Habvágó

Senior Member
    Hozzászólás
    207

Habvágó

Ma délután hirtelen felindulásból nekiláttam készíteni egy habvágó berendezést. Van egy 14 voltos tápom, remélem elég lesz, a vágódrótot régi hajszárító fűtőtekercse adja, remélem jó lesz....

Az alap egy 60 x 30 x 10 cm es doboz bútorlapból. Erre teszek egy kicsit nagyobb bútorlapot, a közepén egy kb 20 cm es vágással. Ez arra fog szolgálni, hogy a drót dőlését lehessen állítani, így szögben is tudok majd vágni..

Az állvány fa, olyan mint a gémeskút :lol:
    A drótot egy spannolóval feszítem...

Folytatom a napokban...[/img]

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Habvágó

Ez tök jó, csak így tovább, és kérjük a képeket, mert sokan vannak a fórumon akik vágnak habot ugyan, csak nem tudnak... Szal értitek... :P Ha ez télleg beválik, akkor gratu!
    üdv. Sajtqkac

Senior Member
    Hozzászólás
    645

Habvágó

A huzal feszítését rugóval kell megoldani, mert mikor felmelegíted kissé megnyúlik. (A rúgóval meg tartani tudod a feszességet)

Az ötlet amúgy tetszik, ha útban van össze tudod majd csukni.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Habvágó

Nem feltétlenül kell ehhez rugó, bár tény, hogy egyszerűbb lenne! Arra figyelj, hogy amikor lekapcsolod az áramot vágás után, ELőTTE lazítsd meg a húrt, hadd lengjen be, mert na ezt elfelejted megtenni, akkor a hőtágulás miatt a lehülés közben el fog pattanni a szál, mert ,,túlfeszül,,.
    üdv. Sajtqkac

Senior Member
    Hozzászólás
    207

Habvágó

Ma elkészült a doboz...
    Felfogtam a kart

Az alsó rögzítőt

A tetőlap

Befogtam a vágó szálat is, meglepődésemre sikerült felizzítani és elpattant.

Holnap jön az elektronika... kell szabályozzam az áramot 12 és 18 V között..

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Habvágó

Igazából ami neked fontos, az az, hogy mekkora áramerősségű a tápod, mennyit bír kipréselni. Ha nekem megmondod a vágószál átmérőjét, a táp feszültségét, és a vágószál anyagát, meg azt, hogy mekkora a habanyag olvadáspontja, elég egyszerűen ki lehet számolni a kívánt áramerősséget! (Mégis csak jó valamire ez a francos elektrotechnkia... :twisted: )
    üdv. Sajtqkac

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Habvágó

Szia Prowler,

talan ez segit majd egy kicsit:

http://nsrca.org/technical/tip_trick...wer_supply.htm

üdv,

cbruder

Senior Member
    Hozzászólás
    645

Habvágó

Vagy egészen egyszerűen "meghajtod" a huzalt egy elektromotor szabályozójával. (Az ötlet takacsj-tól van)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

Habvágó

Idézet sajtqkac eredeti hozzászólása
    Igazából ami neked fontos, az az, hogy mekkora áramerősségű a tápod, mennyit bír kipréselni. Ha nekem megmondod a vágószál átmérőjét, a táp feszültségét, és a vágószál anyagát, meg azt, hogy mekkora a habanyag olvadáspontja, elég egyszerűen ki lehet számolni a kívánt áramerősséget! (Mégis csak jó valamire ez a francos elektrotechnkia... :twisted: )
    Ha meg van a táp feszültsége és a vágószál anyaga-mérete, azaz a vágószál ellenállása, akkor az áramot már nem tudod beállítani, mert Ohm törvénye szerint az nem lehet már, csak I=U/R. Esetleg PWM-mel lehet még variálni, de az nem csak az áram effektív értékét, hanem a feszültségét is változtatja.

L200-as célIC-vel és néhány ellenállással,autó akkuról lehet csinálni rövidzár védett változtatható feszültségű tápot.

Persze akinek van kefés szabályzója és egy izmosabb akksija, egy mobilabb vevője, az azzal is "vezérelheti" a vágószálat.
    az okos hülyéskedhet, de a hülye ne okoskodjon...

Senior Member
    Hozzászólás
    207

Habvágó

A táp egyelőre számítógépből van. Ennek összekötöttem a +12 és -12 kijövetét az 24V sok A, a +12 14A a -12 az 0,3A

Tettem a +12V ra egy sztereo potmétert 1M, mindkét fele beköve tehát 2M.

A szál nem tudom milyen vastag de 4,5 -4,7 ohm az ellenállása. A hab olvadáspontja meg kb. 120 fok.

na...

Szóval az egészben a hiba az, hogy a potméter az exponenciális, nem tudom finoman állítani... most jöttem rá, mert a másik itt van nálam és az a lineáris.. ops:

Oldal: 1 / 14 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva