Oldal: 3 / 14 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (137) összesen

Téma: Habvágó

Senior Member
    Hozzászólás
    207

Habvágó

Na megvagyok...

A plussz az egy tekerős villanykapcsoló a 220 on, +LED.

Távtartó..

Eredmény...

Üdv mindenkinek, és kösz a tanácsokat, sokat segítettek...
    András

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

Habvágó

Idézet cbruder eredeti hozzászólása
    Szia Neka61,

köszi a joindulatu szavakat !!

Egyebkent, hogy még csak kiserletezgetni, fusizgatni se kelljen, itt van egy masik megoldas is:

Most vettem az E-Bayen 39,90 Euroert. Most a Conrad ennek a tipusnak (0-30V 0-2,5A) a következö generaciojat mar 149 Euroert méri !!
    Gondolom ennyiböl az alkatreszeket sem tudod kihozni hozza ...
    Ezzel még csak fusizgatni sem kell, csak bedugod aztan hadd szoljon ...
    Vagoszalnak jo pl. a citera, vagy gitarhur is (G-hur), de a Conrad.hu is arulja 5m-es tetelekben 0,35mm atmerövel ...
    Mar csak egy vagokeret kell hozza es kesz. Ezzel aztan lehet dögivel vagdalni a habot, etc ...
    De hogy nehogy majd azt is még a fejemhez vágják, hogy "... Persze a vagokeret meg kimaradt ... " itt van arra is egy-ket olvasnivalo ...

http://modellflug.aeolus.ch/tech/styro/#3

üdv,

cbruder
    Akkor nézd meg, hogy a magyar Conrad-nál mit kapsz 10kHUF-ért (40Eur):
    http://www1.conrad.hu/conrad.php?nam...E9Ndz09&page=0
    :evil: :evil:

EBayről ilyen nehéz dögöket szállítattni Mo-ra meg elég húzós lenne.

Na ezért barkácsol a magyar
    :wink:
    az okos hülyéskedhet, de a hülye ne okoskodjon...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

Habvágó

Idézet Prowler eredeti hozzászólása
    Na megvagyok...

A plussz az egy tekerős villanykapcsoló a 220 on, +LED.
    A trafó utáni áramkör micsoda?

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Habvágó

Szia Mernök,

ide Svajcba 14 Euro volt a szallitas (nem EU orszagba !!) de mondjuk a Magyar Postara en se biznam ra ....

En is mar nezegettem itt is az alkatreszeket ilyesmihez, de csak maga a trafo (24V 3A) lett volna 50 Euro hozza ... annyi meg kell minimum, ha ca. 1m-es vagohuzalt is szeretnel hasznalni ...
    A vezerleshez szükseges elektronikai alkatreszek is kerültek volna legalabb megegyszer annyiba ....

Ha valahol a lapulnak a fiok mélyén a sufniban ilyen cuccok, akkor tenyleg jo a barkacsolas, de amugy ...... marad az E-Bay (legalabbis nekem) :-)

Van ugyan még egy kezi, pisztoly-szerü habvagom is (220v) de az annyira durvan vag, hogy tenyleg csak max. a házfalak höszigetelesehez hasznalatos Styro-lemezek durva méretre-szabdalasahoz lehet hasznalni.
    Magat a pisztolyban elhelyezett trafot lehetne talan cekaszhoz is hasznalni, de nincs rajta szabalyzas sem .... ahhoz meg tul draga volt, hogy szetbarmoljam kiserletezgetni ...

Szoval mindegy, nem is az volt a celom hogy draga, vagy elerhetetlen cuccokat mutogassak itt, csak mint alternativat akartam megemliteni ....

üdv,

cbruder

Senior Member
    Hozzászólás
    207

Habvágó

A trafó után egyenirányító van. Híd és 2 kondi (0,1 és 2200 uF).

Visszatérve az árra. Az egész buliból az a fehér bútorlap került pénzbe, de az is egy sör ára volt, úgymond szimbolikus összeg, hogy az asztalos ne indítsa be a gépet teljesen potyára.

cbruder, egyszer volt nekem is olyan szerencsém, hogy vásárolhattam az ebayről, azóta sem, mert
    1. innen apró összeg átutalása is 45 55 euróba kerül
    2. németek általában azt irják vissza, hogy Entschuldigung aber kein Versand in rumanien... :shock: megértem őket is...
    3. ha el is küldik - te a magyar postában nem bízol, én a románban. :lol:

Szóval itt is barkálcsolunk
    Üdv. András

Senior Member
    Hozzászólás
    242

Habvágó

Idézet Prowler eredeti hozzászólása
    A trafó után egyenirányító van. Híd és 2 kondi (0,1 és 2200 uF).
    Szia Prowler,

Szerintem ebben az esetben az egyenirányításnak és a puffer kondinak semmi szerepe nincs. Nem hiszem, hogy ekkora kondenzátor, közel rövidzár terhelésnél, fel tudna töltődni. Másrészt minek egyenáram?

szerintem...

üdv Slaki

Senior Member
    Hozzászólás
    207

Habvágó

Tudom, hogy nem lett volna muszáj, de ha már megvolt... így nem hányódik valahol.

Most azon gondolkozok, mivel cbruder habvágó pisztolya szeget ütött a fejembe, hogy tudnám átalakítani régi cínezőpisztolyomat hab vágásra alkalmasnak.

De ezt majd ünnepek után. Addig ezzel a masinával boldogulok, ha hozzáférek, mert a család nagyban gyártja a karácsonyfadíszeket vele...

Üdv mindenkinek,
    András

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

Habvágó

Idézet cbruder eredeti hozzászólása
    En is mar nezegettem itt is az alkatreszeket ilyesmihez, de csak maga a trafo (24V 3A) lett volna 50 Euro hozza ... annyi meg kell minimum, ha ca. 1m-es vagohuzalt is szeretnel hasznalni ...
    A vezerleshez szükseges elektronikai alkatreszek is kerültek volna legalabb megegyszer annyiba ....
    Szia CBruder!

Pont ezért választottam (csak még nem csináltam meg) az egyenáramú szabályzást. Az autó akkumulátora ott figyel, rá két krokodilcsipesz és ott virít egy izmos áramforrás.
    Sőt, ott vannak a 3S 20C-s LiPo-k is. Azokat is fel lehet használni. Így nem kell drága trafót venni.
    Bár én nagy "guberáló" vagyok. A megdöglött elektronikai eszközökből kidobás előtt kiszerelem, ami menthető. A különböző cuccokhoz adott töltőket is őrizgetem. Van köztük néhány egész használható terhelhetőségű is. :wink:

Üdv: Mérnök

Senior Member
    Hozzászólás
    226

Habvágó

Szia Cbruder!
    Tetszik ez a táp, jó vétel volt. Ahogy Mernok írja, itthon ennyi pénzből tényleg csak a barkácsolás marad, persze ennek is meg van a varázsa. Én is most kezdek guberálni a lim-lomjaim közt, hogy valami hasonlót összedobjak.

Habvágó

Ezért vágom a gépeimet finom fogú szalagfűrésszel. Csak szalagot kell cserélni és már lehet is vágni bármit. Az se baj, ha szögben kell vágni, mert megdöntöm az asztalt. Ráadásul egy ilyen gép 20e Ft és habvágáson kívül sokmindenra használható a modellezéshez.

Oldal: 3 / 14 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva