Oldal: 6 / 14 ElsőElső ... 2345678910 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (137) összesen

Téma: Habvágó

Senior Member
    Hozzászólás
    157

Re:Habvágó

Akkor fogalmazok igy: kinek mi a véleménye? Ha meg csak hülyeségeket tudsz írni akkor inkább ne írj!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

röviden: hülyeség (volt Endrének nekiesni)

bővebben: mivel a rézdrót felülete a térfogatához képest aránytalanul nagy, ezért a rézdrót töve forró, a vége meg meleg.
    Ha a vége pont jó hőmérsékletű, akkor a tövéhez közeledve már olvasztja az anyagot nem vágja. Ha a töve jó, akkor a vége hideg.

Sőt, mondok még valamit. A "normális" cekásznál is probléma, hogy ahol a hab szigeteli, ott forróbb, mint ahol a levegővel érintkezik.
    az okos hülyéskedhet, de a hülye ne okoskodjon...

Senior Member Endre logója
    Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.905

Idézet Zu hans eredeti hozzászólása
    Akkor fogalmazok igy: kinek mi a véleménye? Ha meg csak hülyeségeket tudsz írni akkor inkább ne írj!!!
    No, akkor mivel te ezt a hangnemet megengedted magadnak, fogalmazok világosabban én is, mert neked nem elég ha az ember egy hozzászólásban előre 3 szor elnézést kér. Ha nem hiszed, hogy hülye a kérdésed, kis munkával járjál utána magad!!! Erre próbáltalak rávezetni, hogy nehogy már más dolgozzon helyetted. Vegyél a kicsi kezedbe egy rozzant kombináltfogót, meg egy pákát, aztán tekerd a pákára a drótodat, feszítsed meg fogóval, vegyél a térded közé egy hab darabot, vagy ragasszad az asztalra, aztán húzd át rajta a drótodat, ennyi..... ( Persze nem árt ha a pákádat bedugod.) Mellesleg egy mindenképpen egyszerű, filléres technológiát, mi a francnak akarsz még filléresebé tenni. Ébresztő, ezzel nem építed a modellezést hanem csak bomlasztod, terjesztve a hülye ötleteket!

Értelmesen válaszolva: az ötleted rossz. Ha vissza olvasol, talán rájössz magad is miért. Remélem az nem fárasztó.
    (Hidd el, hogy megint nagyon kultúrált voltam és nagyon visszafogtam magamat.)
    Az a jó, ha a ballasztot ki is lehet venni! De ez is bent felejthető....

Senior Member
    Hozzászólás
    157

Idézet mernok eredeti hozzászólása
    röviden: hülyeség (volt Endrének nekiesni)

bővebben: mivel a rézdrót felülete a térfogatához képest aránytalanul nagy, ezért a rézdrót töve forró, a vége meg meleg.
    Ha a vége pont jó hőmérsékletű, akkor a tövéhez közeledve már olvasztja az anyagot nem vágja. Ha a töve jó, akkor a vége hideg.

Sőt, mondok még valamit. A "normális" cekásznál is probléma, hogy ahol a hab szigeteli, ott forróbb, mint ahol a levegővel érintkezik.
    Köszönöm a normális választ. így már értem miért nem jó az ötlet. Az hogy ahol a habbal érintkezik ott forróbb, az nekem normálisnak tűnik, mivel a hab az hőszigetel. Erre is használják egyesek .
    üdv. ZuHans

bocsika a bele szolásért olvasgatam itt hogy ilyen vezérlő meg olyan szabályzó meg emilyen ic meg milió egy olyan kifejezést ami nekem egy kicsit magas én ezt sokkal egyszerübben meg oldotam amivel szabályzom az egészet az bár melyk barkács áruházba vagy villany szerelési boltban kapható vesztek egy potis vilany kapcsolót és ugy kötitek be mintha a trafó volna a vilany körte és ezem szabályzom a trafó bemeneti feszültségét és ninél lentebb tekerem anál hidegebb a szál és enyi trafot meg tudtok szerezni egy aku töltöből is aki gondolja az a töltöböl ki hoz 2 szálat a diodák elöl egyböl a trafobol és békén van hagyva a töltő elektronikája szoljatok ha valamit roszul írtam ja és majd el felejtetem a lényeget én vágó huzalnak rozsdamentes co hozaganyagot használok 0,5 mm est
    A természet minden esetben meg bosszulja pusztítóját "by stunci"

Senior Member Endre logója
    Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.905

Ez az ötlet teljesen használható ötlet, én is hajtottam így fűtőszálakat.
    Az a jó, ha a ballasztot ki is lehet venni! De ez is bent felejthető....

Hello

Könyörgöm egy védő földet építs bele, ha nem akarsz belehalni ebbe a habvágásba :'(

Minden csupa fém ebben a dobozban!!!

Csónakos
    A feleségem imádja a MODELLEZÉST!<br />H-119<br />BKV Modellező SE

ok épitek bele egyet és akkor továb tudok modellezni
    A természet minden esetben meg bosszulja pusztítóját &quot;by stunci&quot;

Támogató ZolKa logója
    Hely
    8692
    Hozzászólás
    866

Kellet gyorsan egy habvágó.

Ezt hoztam össze kb. egy óra alatt. A keresgélés, kieszelés legalább két órát vett igénybe :-\

A vágható munkadarab mérete eléggé korlátozott, de nekünk pont elég volt.

és készülhet a házi feladat

Amiből készült:
    1db használaton kívüli fúrógép állvány,
    1db elhangolódott gitárhúr 0,45mm,
    1db biztonsági trafó 6-16Volt között külömböző fesz. kimenetekket,
    sorkapocs, vezeték,
    életbiztosítás.
    Az ember sokszor más, mint aminek látszik. De ritkán jobb

Member
    Hozzászólás
    80

Sziasztok!

Szeretnék összeállítani egy habvágót asztalit, (vagy ami ki tud jönni belőle pl egy nagyobb kereteset), sajnos se villamossági, se elektronikai ismeretem nincsenek.

A segítségeteket szeretném kérni:
    Van egy ellenálláshuzalom, aminek az adatai itt találhatóak:
    http://cgi.ebay.com/2M-x-22-swg-NiCh...item33562b9027

Illetve van egy tápegységem:
    3-12V Max 800mA

csak a hálózatból kihúzva állítható, 3/4,5/6/7,5/9/12V között, és az áramfelvétel nem haladhatja meg a 0,8A-t

3 megoldáson gondolkozom, az első (talán a legbiztonságosabb), hogy sorba kötnék két darab 4,5voltos elemet, és egy potmétert, ez gondolom működne csak kérdés, hogy meddig bírnák az elemek. Valamelyik modellbolt oldalán láttam is már 4,5V-os elemmel működő habvágót 7cm húrhosszal.

A második megoldás: A fent említett tápegységet használnám. Nem szeretném, hogy rövidzárlat legyen mert akkor kiold a trafó biztosítéka véglegesen, ezért egy potmétert és egy 12V indexlámpát kötnék sorba a szállal. Ez járható út lenne?

A harmadik megoldás pedig, hogy valahogy felhasználnék egy 25-30A-s E-sky sebességszabályzót amit már nem használok. Csak nem szeretnék hozzá vevőt és távot se használni, szervóteszterem meg nincs. Valami egyszerű megoldással át lehet alakítani potméteres vezérlésre?

A válaszokat köszönöm előre is!
    Üdv.:
    Tnada

Oldal: 6 / 14 ElsőElső ... 2345678910 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve