Eredmény: 1 - 7 (7) összesen

Téma: RC Foamhawk XL 1200mm

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.077

RC Foamhawk XL 1200mm

A képet az RcPilot.hu tárolja.

Mostanában volt ezzel a géppel egy nagyon jó hangulatú szoros verseny a Mátyásföldi börzén.
    Esetleg ha van ötlet az építésre vagy taktika a versenyre jöhet ide az is...
    minden ami repül...

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.239
    Szia Tomi!

Esetleg mondjuk leírhatnád Te a tapasztalataid és reszletezhetnéd a beépített konfigurációt úgy mint motor, szabályzó, légcsavar, akkumulátor, szervók. Mennyire kell a súly az orrába, illetve mennyire jött ki a felszálló súly....stb. Mivel még nem raktam össze az enyémet így érdekelt vagyok a témában. ;-)
    Az örök habozó!

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.678
    Amit én Börze látogatóként láttam a Kupából és amit Tomccsal értekeztünk : ) minél kisebb szervo .. elég 5gr ha a farkába rakod, de lehet 9gr is (csak akkor már érdemes üregelnii a törzset, és onnan hátra tolórudazni. A motor előírás szerint E-max , a légcsavar is kötött méret , de a verseny csomiban kapsz orrkúpot is … a 2s akku kapacitása szabadon választott mint ahogy az ESC is. (Tomcs majd leírja a típust motorra + propra). A gép beállítása a kulcs, és a fel vezetése. A többség nem tud emelkedni a géppel rendesen. Aki igen, az az előírt 30mp alatt a sztratoszfáérban volt. Onnan, de lentebbről is simán el-termikel. Súlya miatt picit szélérzékeny, de oldalazni kell vele, és akkor szinte lifteztethető, de szélben körözni nem szabad vele. A fülezés miatt stabil, de emiatt nincs csűrője sem … Ergo vezetni kell. Néhányan programozzák a távot emelkedéshez. Az ESC és akkut mindenképp a törzsön belülre, lévén EPP így is "megáll" rajta a levegő, nem még ha kívül az ESC is rontja az áramlást. Na de amit láttam...

Brutál mosolygós emberek - gyerektől nagypapa korosztályig, jó hangulat, kis kgt-vetésű élmény modell. Valahol az ilyen low-budget -egyengép-kupa-sorozatoknak lenne leginkább léte mind klub szinten, mind utánpótlás szinten.
    Pont akkora élményt ad, ha nem nagyobbat a verseny-adrenalin miatt mint bármelyik sok-száz-$-os tesója.
    A külseje fapados, de az élmény jóóóó

Ja anno az M5 Tesco reptéren volt szerencsém kipróbálni egy ilyen kis repcsit, nagyon barátságos volt.
    Ha az embert nem ragadja el a modell-sznobság, akkor rájössz hogy mekkora élmény maga a modellezés - akár ezzel a géppel is simán
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.239
    Mivel a pályám hajnalán rendelkeztem egy EP-sített Fik100 géppel, így annak szép emlékei miatt szereztem be egy ilyen gépet. A Fik100-ban egy 30g-os moci, 18-as szabályzó, 9g-os szervók és 1000-es 3 cellás akku volt. Ezzel alig lépte túl a 300g-ot.

Ebbe a rendelkezésre álló elektronika egy 28g-os 1900kv moci, 18A szabályzó, 5g-os szervók, ha jól emlékszem 6x4 prop egy behajlós kuppal, terv szerint így elég lesz a két cellás 800-1000-es akku. A szervók tolórudazva lesznek, hogy minél közelebb essenek a súlyponthoz. Talán akkor nem szükséges a nagy akku. Szerintem így bőven meg fog állni a felszálló súly 300g alatt.

Igazi kis öröm repcsinek szánom amit könnyen lehet majd szállítani. Az sem kizárt hogy ha lesz lehetőség akkor egy ezen gépeknek indított versenyre be nevezek majd.

Az amiket a repüléséről írtál Laci az teljesen természetes, meg kell vele tanulni repülni. Mint ahogy abban is egyetértek hogy a verseny adrenalin miatt tud akkora örömet okozni mint egy jóval drágább hasonló rendeltetésű gép.
    Az örök habozó!

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.077
    Igaza van laszieee -nek nagy élmény volt a verseny vele
    Motor és a légcsavar a gyártó által is ajánlott és hozzá adott mivel ez feltétel volt a versenyen indulásnak. Részletek a gyártó honlapján fent vannak ajánlott elektronikánál. Ezen kívül kapott még a jól bevált SG90 ből 2db -ot ill 950mah 2 cellás lipo -t és 12A -es szabályzót. A verseny szabályzata szerintem még kialakulóban van és nincs leírva. Tömören fél perc motor járat és 5 percig kell fent lenni. Ezt 5x kell megismételni. Nincs célra vagy időre leszállás. Így alakul ki a végleges sorrend. Ez a feladat a versenyen legtöbb indulónak sikerült. Sokan még az 5 perc után is simán fent tudtak volna maradni...
    Utolsó 5 ik körben már csak 20sec volt a motor járat hogy jobban széthúzzon a mezőny. Itt már többen nem tudták teljesíteni az 5 percet. Én az utolsók között jöttem le de sajnos szabálytalanság miatt ezért a körért nem kaptam pontot így lecsúsztam a dobogóról.
    Van pár rövid video az FB -n ide nem tudom linkelni a start ról meg a leérkezésről de aki barátom az megnézhette

A gépről: Úgy jó ahogy van felesleges trükközni vele szerintem. Nem kell üregelni a testet vagy más trükköket bevetni. Össze kell csak rakni a gyári ajánlás alapján ennyi... Fél perc motor járat után termikkel az enyém felment 250m fölé és mivel nincs festve alig láttam és kénytelen voltam lefelé hozni. Az enyém nem könnyű van benne epoxi bőven. 220gr akku nélkül. Az elejébe tettem még 20gr -ot mert szélben csak állt banbán és nem ment semerre. Ez a +20gr elég volt hogy határozottan szépen vitorlázzon. Egyenlőre gyűjtöm az ötleteket én is aztán építek majd 1másikat Gyári motorral prop al kb 11A -t fogyaszt és az 1000mah akku elég 4-6 percre full gázon. Fél perces startokkal számolva 1 akku elég egész versenyre.
    Fontos a láthatósági festés mert fent 250m körül már nem lehet megmondani melyik a szárnya meg a törzse
    A gép összerakása senkinek nem lehet probléma mert pár ragasztás az egész és részletes fényképes használati van hozzá. Nekem 2 apró problémám volt csak vele de mint kiderült csak én aggódtam túl Régen raktam már össze kivágott gépet...

galéria:
    Csatolt k Csatolt k
    minden ami repül...

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.678
    Tomcs, írd be lécci pontosan hogy melyik motor és mekkora prop ... a szanmodell oldalán semmit nem találtam erre vonatkozóan thx
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.077
    motor:EMAX CF 2805 2840KV

Kis piros műanyag orrkúp és 6x4 vagy 6,5x4 hátrahajló prop volt benne /shop ban nem tudom hol van/
    SG90 szervokat adott hozzá és nekem volt itthon Hobbywing 12A szabi.
    minden ami repül...

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve