Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (57) összesen

Téma: RC Foamhawk XL 1200mm

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.286
    Akkor ahogy ígértem, néhány kép.
    Csatolt k Csatolt k
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.286
    Nemrég kaptam meg emailben Szekeres Nandortól a Piper Cub-nak az összeállítási utasítását. Ezúton is köszönöm szépen. Minden hízelgés nélkül állíthatom hogy maximálisan elégedett vagyok, továbbra is szívesen vásárlók a Szán modelltől.

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.202
    Nagyon szép igényes lett a géped Remek ötleteket adhat másoknak is ez a pár kép. Kíváncsi lennék a súlyra mennyit nyertél vele. Aztán próbáld ki minél előbb. Magasságit jól kitrimmeled magától fog repülni...
    Még valami láthatósági festést tegyél rá mindenképpen szükséges lesz.

Annyit beszéltél már a Piper ről lassan kedvet kapok hozzá
    minden ami repül...

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.202
    Idézet Vili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor ahogy ígértem, néhány kép.
    Még egyszer visszanézve 1 fura dolgot láttam csak! Neked az oldal kormányod nem lóg be a magassági fölé. Nekem igen. Gondolom így is működik talán nem olyan hatékony csak. Direkt volt a változtatás vagy így sikerült ?

A képet az RcPilot.hu tárolja.

RC Foamhawk XL 1200mm galéria:
    minden ami repül...

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.286
    Köszönöm szépen a dicséretet, de a képek nem adnak vissza mindent. ;-) A függőleges szándékosan került előrébb. Elsősorban nekem így jobban tetszik, másodszor úgy gondolom hogy ha közelebb van a kereszt tengelyhez akkor jobban kellene hogy dolgozzon kicsit.

Nem tudom hogy mennyit nyertem súlyban, de nem hiszem hogy sokat mivel a toló rudak meleg ragasztóval lettek rögzítve. Viszont a súlypontot mindenképpen legalább a minimumra hozom súlyozassal, mert az nem tréfából van megadva. Aztán lehet hogy a motor kereszt alól kiveszem a szilikont, azzal is nyerhetek picit. Persze csak akkor ha a gyári el- le húzás elégséges. Tehát van feladat, de szerintem ha teljesen kész lesz akkor egy nagyon jó kis oktató gép lesz belőle.

Nekem szebb így hogy el van rejtve minden és minimális légellenállás csökkenés is van minden bizonnyal. A dekor ahogy írtad is láthatósági lesz a gép alján fekete-fehér sávos, felül piros-kék mintás.

A Piperről csak annyit hogy a manuált látva még jobb döntés volt egyet venni. Nagy tundra kerekekkel a nagyobb fű vagy földes út sem lehet akadály. Mivel a szárny végig csűrős így azt megosztom és lesz ívelő is rajta, bár nem hiszem hogy fontos lenne, de ha van az nem hátrány. Jókat lehet majd mókázni a stol fel és leszállásokkal. Úgyhogy ne habozz, vegyél egy ilyen habot is. :-D
    Utoljára módosítva: Vili által : 2019-05-19 08:57

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.202
    Súlyban 2db 5gr szervo + bovdenek vs 9gr os szervo + hosszabbító kábel nem tűnik sokkal kevesebbnek. Talán az többet számít hogy nincs súly a farkában. Irányíthatóságban elvileg jobbanak kell lennie.
    Vágott gépeknek akkora lég ellenállásuk van hogy az a 2 kiálló biz-basz talán nem számít sokat látni kellene siklásban őket. Az viszont biztos hogy igényesebb és komolyabb megoldás a tiéd. Na majd a gyakorlat eldönti. Oktató gépnek tuti jó mert ha fent van bele sem kell nyúlni repül magától. Semmi hirtelen vagy váratlan manővert nem csinál Gyakorlatilag a szárnyak fülezése miatt "önbeálló" repül egyenesen. Nagy magasságban jól jön hogy nem kell a vízszintessel foglalkozni. Ha fordulni kell csak oldalkormány aztán ha elengeded visszaáll egyenesbe.

Piper ről kerestem volna videót hogy repül de semmi használhatót nem találtam. Ha olyan lassú fajta ahogy én elképzelem akkor nekem nem lenne jó sajnos. Pár közeli kép is jó lenne a megoldások miatt de valahogy azt sem találtam.
    minden ami repül...

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.286
    Egy régi videót találtam róla, annó ez miatt döntöttem e gép mellett. Ez szerintem egy korábbi változat, de ugyanilyen repülésre számítok.

https://youtu.be/A2-a40YsUcI

Mivel lesz rajta ívelő ugyanolyan fun lehet majd mint a MPX Funcub csak olcsóbb. Úgy gondolom hogy jó hajtással igazán virgonc kis masina lehet. Én egy elfekvő Welgard WA22/12-10 1400kv-s motort szánok bele APC 8x3.8 proppal.

Rövidesen neki látok az össze építésének. A tapasztalatok alapján majd el döntöd hogy akarsz e ilyet.

Arra gondoltam hogy nem nyitnék másik topicot, tudnád módosítani a címét a topicnak hogy az összes Szán modell EPP repcsi beférjen ide?

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.202
    Idézet Vili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Arra gondoltam hogy nem nyitnék másik topicot, tudnád módosítani a címét a topicnak hogy az összes Szán modell EPP repcsi beférjen ide?
    Azt csak admin tudná módosítani. Megpróbálok majd írni neki.
    minden ami repül...

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.286
    Régebbi fórumon a téma első hozzászólás címét módosításban át lehetett írni és onnantól az lett az új címe. Ezekszerint nem tartod tolakodásnak, persze nem feltétlenül ragaszkodom hozzá csak így frappáns és helytakarékos lenne. Bár igaz hogy egy kezdőnek sokkal több meló lenne ki szűrni az adott típus infókat.

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.202
    Csak a hozzá szólás címét írja át Jól gondoltam...
    minden ami repül...

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve