Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 26 (26) összesen

Téma: Pentele Kupa 2019. Nagyvenyim ÚJ Helyszín!!!

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    Sziasztok!

Mészáros Benjamin 2,4 GHz Jeladó: 4015042
    Kukorelli Károly Cavalloni F. Mod.S.E. H-63
    ECO-Expert 2,4 GHz Jeladó: 9009563

Üdv,
    K
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Junior Member
    Hely
    emeleten
    Telefon
    203771203
    Hozzászólás
    8
    Nevezném Hallas Balázst is Mini Eco-ba, és Mono 1-be feltételesen, ha elkészül a ladikja.
    Napsugaras jóéjszakát mindenkinek.

Tomi

Moderátor
    Hozzászólás
    1.386
    Idézet lekszikovgabor (lex01) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vörös Tibor nevezését törölni szeretném. Köszönöm.
    Töröltem. (ezt is.) -De azért nagyon kíváncsi lennék az okokra...

Tudjátok, kedves versenyzőtársaim, most egy kicsit eltört nálam valami. Évek óta megy a sírás, hogy csak mindig ugyanott versenyzünk. Megkeresett a dunaújvárosi klub, örültem, hogy végre lesz lehetőségünk valami más pályát kipróbálni. De jó is lesz, ha bejön és csinálhatunk rendszeresen fordulót ott is. Zolival egyeztetgettünk, beszélgettünk, mit, hogyan. A közgyűlés óta tudja mindenki és azóta van benne a versenynaptárban is, hogy "Lesz új helyszín." Hurrá! Még azt is megszavaztuk, hogy OB forduló legyen.
    Most, két nappal a nevezési határidő előtt úgy állunk, hogy 1 ( azaz egy darab) kategória van, ami éppen csak megüti az OB nevezői minimum létszámot. AZ ÖSSZES TÖBBI ÉRVÉNYTELEN LESZ AZ OB SZEMPONTJÁBÓL. A Mini Eco csak összevonva lesz -ha lesz- képes elindulni. Valahogy az az érzésem, hogy nem kell ez már nekünk. Sajnálnám, ha ez derülne ki, de a tényekkel sajnos szembe kell nézni és előfordul, hogy bizonyos fájó következtetéseket le kell vonnunk... Aki szervezett már versenyt, tudja mivel jár (érdekes módon ők el is jönnek). Vannak rizikói, egyfajta kis vállalkozás. Befektetsz, dolgozol, aztán vagy megtérül, vagy buktál. Gazdasági haszonról itt általában nem nagyon beszélhetünk. Itt most a penteleiek fizetik a tavat helyettünk. (Háromszorosát annak, amit mi szoktunk Csergén) És bevállalták az érmeket is. Ök buknak. És én is bukom. A befektetett munkát, azt, hogy mivel 25-én nem lett gyakorló nap, nem tudtam elhozatni a bójákat, így tehát szerda este majd megyek 360 tök fölösleges km-t, hogy legyen bója. Voltam lent személyesen egyeztetni a tónál. A jelek szerint arra sem lett volna nagy szükség. (Bár azt, mondjuk, nem sajnálom.) De bukunk mindannyian. Presztízst. És megeshet, hogy jövőt. Ebbe azért gondoljatok bele Barátaim. Borotvaélen táncolunk. Ha pl. a mini eco nem indul, Gábor helyében meggondolnám (tényleg meggondolnám?), hogy a maradék egy kategória miatt egyáltalán elmenjek-e ilyen messze. - Csakhogy ő tudja, milyen érzés ez a rendezőnek, ezért eljön. De ha esetleg mégsem, akkor lám, már az Eco Expert is meddővé válik. Ha meg nem pontszerző az Eco, akkor XY miért jöjjön el és ebben a pillanatban a másik kategóriában sem indul, tehát az is indíthatatlan lesz. És másodpercek alatt a teljes verseny oda. Ilyen borotvaél ez...
    Nos, látva a nevezési listát, ilyesmiken gondolkozom. Meg azon, hogy ezt az évet bármi áron végig csinálom. Közben nem adom fel, ez biztos.
    Aztán jön a tél.
    Lesz idő gondolkozni...
    Cs.

-Az írást még az utolsó 3 hozzászólás előtt kezdtem el...
    Utoljára módosítva: csiga által : 2019-05-27 23:08

Moderátor
    Hozzászólás
    1.386
    Sziasztok!

Erősen szeles időben, jó hullámos vízen zajlott az első Pentele Kupa.
    Szerintem a ki-berakodást csinálhattuk volna jobban és az asztalok is mehettek volna kicsit hátrább, a jobb oldal felé.
    Nagy eredmények nem születtek, de versenyeztünk egy jót. Vagyis dehogynem! Szerintem Mészáros Benjámin 3. helyezése igen szép, hiszen a felnőttek között futottak az ifik.

Zoli, a házigazda klub elnöke kérte, hogy írjátok meg a véleményeteket, mit és hogyan változtassanak a jövőben.

Csatoltam az eredményeket.

Csaba
    Csatolt f Csatolt f

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    236
    A nagy széltől eltekintve nagyon jó kis verseny volt, jól éreztük magunkat, ezért köszönet mindenkinek, akit illet.
    A hajókat pedig nem rossz kipróbálni ilyen vízen is, előre soha nem tudhatjuk, milyen időjárást kapunk.
    Idén már kipróbáltuk a hideget, az esőt, most a szelet is, nem lehet panaszunk a kihívásokra...

A ki-bepakolás a pálya elhelyezkedése miatt adottság, sem a tavat, sem a kerítést nem lehet odébb tolni, hogy beállhassunk kocsival a depóhoz közelebb.
    Ezt magunknak kell megoldani. Magamból kiindulva egy még ismeretlen helyszínre vihettem volna az összecsukható molnárkocsimat, íme:

https://albaszerszam.hu/szallito-es-...csi&results=25

De nem vittem, megszívtam...
    Könnyű, egyszerű, kicsire összecsukható és minden elfér rajta, gumipókkal rögzítve. Javaslom mindenkinek.

Nekem egyetlen egy gondom volt csupán a helyszínnel, ami talán lehetne változtatni: a stég űbermagas, így a segítőknek voltak gondjai, ill. a modellek könnyebben bemehetnek a stég alá.
    Egyébként köszönet a rendezőknek, Zoliéknak az elsőre szerintem nagyon jó rendezésért, jó lesz jövőre a két napos verseny, szeretettel várjuk.

Üdv: Péter
    "Mobilis in Mobile" - KYP Modelsport - K'Models

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.245
    A hely jó, a tó rendben, azonban a pályaállítást szerintem komolyabban kell venni. Most ilyen szélben mindegy volt, de a pályaméreteket jó lenne tartani. A szervezésért köszönet, a mérésért külön!
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve