Eredmény: 1 - 6 (6) összesen

Téma: Multiplec Cularis segítség

Junior Member
    Hozzászólás
    26

Multiplec Cularis segítség

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Cularis vitorlázó beállításához. Fékszárnyszervokat építettem bele ,ennek a beprogramozásához kérnék segítséget.Alapból négy csatorna volt bekötve ,a csűrők Y kábellel,így repültem eddig vele.Bevezettem a két fékszárny kábelét a vevőhöz,kérdésem az lenne melyik csatornára kössem a szervokat,ill milyen módszerrel szokták ezeket használni? Turnigy 9x a rádio. Kapcsoloval aktiválják a féket?Ebben a témában járatlan vagyok.
    Előre is köszi!

Senior Member
    Hozzászólás
    374
    Szia.Az első kérdés hogy segédmotoros,vagy vitorlázó üzemben használod a gépet...A csűrőket is külön csatornára kellene rakni hogy megfelelően be lehessen állítani a kitéréseket..Felfelé nem annyit tér ki mint lefelé... Vitorlázó módban a fékszárnyat a gázkarra szoktuk tenni,motorosban kapcsolódás.Amúgy merre laksz,hátha találsz valakit helyben aki segít...
    Ma van az a holnap,amitől tegnap annyira féltem...

Senior Member
    Hozzászólás
    374
    Kapcsolódás helyett kapcsolóra...Javít a telefon...

Junior Member
    Hozzászólás
    26
    Szia! Motoros a gép.A csűrő hogy y-ra van kötve az még elmegy ,igy repültem eddig is vele,már nem tudom szétválasztani .A gázra akartam én is rátenni a féklapokat,Turnigy 9x rádiom van de sehogysem tudok rámixelni az 5 és a 6 csatornákra.

Senior Member
    Hozzászólás
    374
    Szia.Ezért kérdeztem hogy merre laksz...Így távolból nem tudok segíteni,viszont ha meg tudnám nézni a gépet talán be is tudnám állítani...Nekem is volt cularisom...

Junior Member
    Hozzászólás
    26
    Szia! Köszi az eddigi segítséget ,közben megoldottam a problémát:szétszedtem az egyik fékszárnyszervot ,megfordítottam a mozgását,így Y-ba tudtam kötni őket.A gázt átmixeltem a 7-es és a 8 csatornára, a 7-ről megy a gáz ,így kapcsoloval le tudom venni nullára,ugyanezen kapcsolóállásnál pedig a nyolcas csatornán működteti a gázkar a féklapoklat ,mikor áll a motor.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva