Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456
Eredmény: 51 - 57 (57) összesen

Téma: SAAB Gripen parkjet.

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.042

Re:SAAB Gripen parkjet.

Szervusztok Mindnyájan!!!
    Napok óta nézegetem ennek a pofás kis gépnek a tervrajzát, viszont szeretném én is nagyobbra építeni, mint az eredeti Steve Shumate féle terveken szerepel. Itt a fesztáv 607 mm-re jön ki, mert collban van megadva. PDF a rajz. Ha elviszem Copy Generalba USB-n, ott fel tudnák nagyítani vagy 20 %-al?
    Valaki kérdezte a mixet. Az van az összeállítási rajz baloldalára írva, hogy:-
    - Elevon and canard mixing is recommanded for pitch control.
    Set it up so that full aft stick provides 3/4" trailing edge down on the canard and 3/8" trailing edge up on the elevons.

_ Az elevon és a kacsaszárnyak mixelése javasolt a magassági vezérlés csatornára(jobb bot le-fel).
    Beállítva, teljesen hátrahúzott botnál a 3/4 coll (19mm) a kacsaszárny lefelé álló kilépőjénél mérve, és a szárny kilépője pedig ekkor 3/8-ad coll (9,5 mm) -t áll felfelé. (Tehát a mix arány 2:1-hez.)

Use -60% exponential rate all flight controls. Használj (állíts be) minusz 60 százalék expót mindegyik vezérlési csatornán.
    Remélem ez az adat segít a vezérlési beállításban!

Van egy F-18-asom és jó vele repülni. (Képek az F-18-as topikban.) Saját gyártmány, hatos depronból. Tolómotoros TP 09-es van benne 10X4,7-es pödrővel a végén. Nem vettem észre a nagy lcs. átmérő ellenére sem túlzott precessziót. Gyors a gép mint állat, ;D vagy 80-100-al repül. Éppen ezért sok hely kell neki. Futót nem kapott, hasra szállok vele üvegszálas szallag védi a hasat.

Senior Member
    Hozzászólás
    698

Idézet sanyi1959 eredeti hozzászólása
    Napok óta nézegetem ennek a pofás kis gépnek a tervrajzát, viszont szeretném én is nagyobbra építeni, mint az eredeti Steve Shumate féle terveken szerepel. Itt a fesztáv 607 mm-re jön ki, mert collban van megadva. PDF a rajz. Ha elviszem Copy Generalba USB-n, ott fel tudnák nagyítani vagy 20 %-al?
    Set it up so that full aft stick provides 3/4" trailing edge down on the canard and 3/8" trailing edge up on the elevons.

_ Az elevon és a kacsaszárnyak mixelése javasolt a magassági vezérlés csatornára(jobb bot le-fel).
    Beállítva, teljesen hátrahúzott botnál a 3/4 coll (19mm) a kacsaszárny lefelé álló kilépőjénél mérve, és a szárny kilépője pedig ekkor 3/8-ad coll (9,5 mm) -t áll felfelé. (Tehát a mix arány 2:1-hez.)

Use -60% exponential rate all flight controls. Használj (állíts be) minusz 60 százalék expót mindegyik vezérlési csatornán.

Van egy F-18-asom és jó vele repülni. (Képek az F-18-as topikban.) Saját gyártmány, hatos depronból. Tolómotoros TP 09-es van benne 10X4,7-es pödrővel a végén. Nem vettem észre a nagy lcs. átmérő ellenére sem túlzott precessziót. Gyors a gép mint állat, ;D vagy 80-100-al repül. Éppen ezért sok hely kell neki. Futót nem kapott, hasra szállok vele üvegszálas szallag védi a hasat.

Helló.
    Van 120%ra nagyított változat a parkjet oldalon. Csak nyomtasd ki, ollózd össze és kész is.
    Ha van kedved akkor a kacsákat, szárnyat, és a függ. vezérsíkot csináld két réteg 5mm depronból.
    Képeket majd tegyél fel....szeretek csemegézni
    Üdv

Itt megtalálod a pdf-et: http://www.parkjets.com/JAS-39.html

Senior Member
    Hozzászólás
    509

Idézet sanyi1959 eredeti hozzászólása

Szia !

Ne kínlódj vele, nekem van egy impelleres gripenem eladó, csak akksi és vevő kell bele.

Itt a link: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,65224.0.html

A repülés 150km/h fölött válik izgalmassá

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.042

Szia Druxter!
    Bocsi, de Hong Kongi boltokból vásárolok és szállíttatok már egy ideje, tizedéért az itthoniaknak, és én is meg tudom csinálni a gép sárkányát a közel negyven éves modellező múltammal. Ráadásul elmondhatom:-Ezt én csináltam!!! 8) 8) 8)
    Amennyit én mondanák a gépedért, ami nekem megérné, az Neked sértésszámba menne, szóval bocsi, de nem teszem!!! ;D
    Sporttársi tisztelettel és köszönettel továbbra is: Sanyi1959

Senior Member
    Hozzászólás
    698

Sziasztok.
    Látom kicsit leapadt a topik.
    Itt egy mai videó a gépről az új konfiggal, hátha valaki ismét kedvet kap építeni vagy újra előszedni a gripent.
    Üdv

http://www.youtube.com/watch?v=KIUg7Laaum0

Junior Member
    Hozzászólás
    17

Sziasztok!

Hosszú munka után megszületett egy új gripen! Parkjet 126 %-os nagyságban. 70 mm-es EDF, 2200 aksi, súly 900 g. Építésben és berepülésben segített Nagy Zsolt modellező barátom. Mellékletem egy-két képet.

Futaba T10, Sbach 342 2.2m, DG 600, FSR V10

Jön a tél, és úgy gondoltam hogy megépítem ezt a gépet még egyszer. Annó tolómotorosra építettem meg, most egy 70 mm impeler fog benne dübörögni Az impeler egy régi HK jetből van "Alpha Jet"
    A terveket nézegetve gondban leszek az impeler elhelyezésében, ugyanis a függőleges vezérsík és a szárny hátsó része igen csak útban lesz a törzsön belül, és a törzset is meg kell kicsit vastagítani, hogy a szívócsatorna keresztmetszete elég legyen az impelernek.
    Ma nyomtatják ki nekem egy plotterrel.
    A természet minden esetben meg bosszulja pusztítóját "by stunci"

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve