Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (57) összesen

Téma: SAAB Gripen parkjet.

Member
    Hozzászólás
    48

Re:SAAB Gripen parkjet.

Sziasztok,

Látom nagyon beindult a Grippen (Gruppen ;D).
    Nagyon szép gépeket raktatok össze, már-már elgondolkoztam rajta, hogy egy ilyen nekem is kell.
    Kíváncsi vagyok az impelleres változatra, elméletileg gondolom a tervrajzokat itt is át kell dolgozni (mint az én F22-esem esetében).
    Tolómotoros gépet még nem reptettem, csak orrmotorosat, meg középmotoros (SU-27) vadászokat.
    Mennyiben más egy ilyen gépmadár (tolómotoros), mint pl egyhúzós.
    Amit személyesen tapasztaltam a középmotoros SU27-tel, hogy a szelet nem igen komázza, mert erősebb szélben igen érzékeny a magasságira, míg egy orrmotoros sztem könnyeben vezethető szeles (nyilván nem viharos ;D) időben (logikus).
    Az lenne a kérdésem, milyen tapasztalatotok van egy tolómocis géppel?

Member
    Hozzászólás
    37

Tulajdon képpen én egy F-18-ast raktam össze toló mocisra a terveket pedig a http://www.parkjets.com/ -ről vannak!
    Tulajdonképpen az amit te leírtál ezekre a gépekre is igaz igaz kezdő vagyok csak egy éve váltam függővé, de az F-18-as elött egy P-51-et kormányoztam ezen tanultam...... aztán jött egy Edge 540T ezek is az orr mocisak és ezeket szélben még erősben is könnyű kormányozni ami szerintem azért van mert végül is a prop a gép egész hosszán végig nyomja a levegőt így a vízszintes és függőleges síkok és esetekben a csürő folyamatosan a prop keltette nyomás altt vannak így könnyen kormányozhatóak! A tolómocisak viszont a géptestre semmilyen nyomást nem keltenek így azok csak akkor kormányozhatóak ha megvan a sebességük! Így ezek úgy vettem észre hogy ha nincs meg a mefelelő sebesség akkor kormányozhatatlanok na nem szó szerint de pl mikor az F-18-al függőlegesen felefelé megyek a csúcsponton annyira lelassul hogy a motor forgató nyomtéka vagy hatszor körbe forgatja a gépet! ennek ellenére szerintem szépen belassíthatóak, a szélben pedig igen csak táncolnak, olyanok mintha ki akarnának bújni a bőrükből.....

De ez CSAK egy kezdő véleménye és tapasztalata

Member
    Hozzászólás
    73

Sziasztok!!

Nagyon szép gépeitek vannak!!!
    Gratulálok hozzá.!!

Énis szeretnék majd egy ilyet készíteni későbbiekben.

Milyen konfiggal hajtsátok ezeket a szépségeket?

Senior Member
    Hozzászólás
    689

Sziasztok!
    Elméleti útbaigazítás kéne. Megépítettem ezt a szép madarat, de kis gondom van a kacsaszárnnyal.
    Milyen szöget kell alapban bezárnia a szárnnyal? egyáltalán a magasságira hogyan mixeljem? A logika alapján ha emelést akarok, plusz emelőerőt adhatok az orrnak vele. Tévedek?

Bocs, ha nagyon kőbuta kérdéseket teszek fel.. De nincs kedvem lezúzni, olyan szép a maga 125 centijével..
    A jó dolgok repülnek. Vagy nagy, feszes cicijük van...

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Üdv!
    Próbálom képekkel illusztrálni.....(pont van itthon 1 nyers darab)
    Alapból a "kacsa"szárny párhuzamosan fut a szárnyal!

Emelkedésnél így áll,mint1 V alakot rajzolva a hátsó magasságival!
    Ilyenkor a levegő az orrát fel,a fenekét pedig lefelé nyomja!

Sűlyedésnél pedig fordítva! ;D

Ha van a rádión szabadon választható mix,akkor a magassági csatornát összelehet mixelni pl.6 csatival(AUX)
    Sose nassolj biológus hűtőjéből!!!

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.330

Egy másik F. Józsi (csak ő Fekete) is épített egy ilyen Gripent az eredeti rajzok szerint. Valódi rajta a hajtómű is. Az is hazai gyártmány. Amilyen szerencsém van, módomban állt megtapogatni és kaptam egy DVD-t is a repüléséről. Kiskunfélegyházán készült és tökéletesen élethű. Természetesen szintén behúzható futóművel készült.
    Jó repülést kívánok a szép gépeitekkel!
    Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    689

Köszönet, hála és egyebek...
    A jó dolgok repülnek. Vagy nagy, feszes cicijük van...

Senior Member
    Hozzászólás
    384

Helloo Vegyész...Nem kaphatnánk ebből DVD-ből izelitőt??

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Hozzászólás
    1.330

Hát nem rövid...
    Majd megkérem a fiamat, hogy csináljon nekem valami nyilvános helyet, ahová fel tudom tölteni. Egyébként is sok olyan képem és videóm van, amit szívesen megosztanék másokkal. De még legyetek egy kis türelemmel, nekem nincs időm, a fiam pedig legyen től a vizsgáin.
    Boldog karácsonyt!

véleményt szeretnék kérni én az oldal kormányt el szeretném hagyni, a magasági a kacsa szárnyakra tetem a csürö meg a szárnyakon , szerintetek oldal kormány nélkül hogy viselkedik??
    A természet minden esetben meg bosszulja pusztítóját "by stunci"

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve