Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: SEGÍTSÉGET KÉREK! MOKI M7 nem indul!!!!

Junior Member Tóni03 logója
    Hely
    Göd
    Hozzászólás
    24

SEGÍTSÉGET KÉREK! MOKI M7 nem indul!!!!

Moki m7 rc karbis nem indu, csak durrog. gyertya vadiúj, de az eredeti moki gyertyákkal sem. akkor indul be fél gázon, ha minden tű vagy 8 tekerésnyit ki van nyitva, de akkor ömlik ki a nafta belőle. Gondoltam ,hogy túl sok üzit kap, elvégre csontszárazon kéne menjen, de mégse. Fröcsög a karbiból a nafta. 5% nitrót használok.
    Ne féltsd a géped.. Nem fog fönt maradni

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Kecskemet, Oman
    Hozzászólás
    921
    Szia!
    Csak tisztitas es karbulalasi problema van. Nitro nem kell , vagy is pontosabban en soha nem hasznalok a Moki motorjaimhoz. A frocskoles sajna meg fog maradni persze nagyon szereny mennyisegben ( esetleg egy gumis zart csapagy megoldas jelenthet de a moci felol ki kell venni a porvedot es igy kenese is meg lesz ill nem fog annyira "koszolni"). Szoval elso lepesben a karbit szedd szet es mosd ki rendesen mert minden jaratnak tisztanak kell lennie (gondolom nem mostanaban volt elinditva es a ricinus csinal csodakat ha sokaig hagyjuk szaradi a mociban ) Szoval ha ez meg van es tiszta akkor masodik lepesben a levego tut kell betekerned koppig es onnan vissza kb 1-1/8 frodulat max 2-1/4 fordulatot. a nagytunek max 2-2-1/2 fordulatra kellene nyitva lennie. Ez nem 100%-os beallitas mert minden moci mas es mas. A gyertya amit hasznalsz milyen? A zold hohidas vagy a sarga ill vagy a kek? Ilyenkor nyaron nekem a a zold a jobb. el lehet jatszani a karbulalassal rendesen.
    Remelem tudtam segiteni vagy inkabb egy iranyt megadni a megoldas fele.
    Jo munkat.
    Udv
    dreco69
    Ajándék lónak ne nézd a gyomrát - mondták a bölcs trójaiak. A joszivu balfek!!!<br />tel: 70-5806188

Hely
    Göd
    Hozzászólás
    24
    Szia!

A motor sose volt indítva. A doboz se volt kibontva. Én bontottam ki. Legeslegelső indítás lenne. A gyertyát nem tudom milyen, de moki réz, hőhidas, de kicseréltem modernre... Izzítással semmi probléma, powerpanelem van... A karbi nem volt szétszedve sose. Mondom, a dobozon rajta volt a matrica. sárga modellmotor-doboz. a amgasfordulati tűt én mindig 2,5 fordulatra nyitom ki, az alacsonyjáratinál van az, hogy csak akkor indul el a motor, ha 6-8 tekerésnyit van nyitva. Lhet valami eltömítette.

Mindegy, kimosom, és keresek valami ethanol-ricinus keveréket. 80-20% jó lesz?

Tóni03

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Kecskemet, Oman
    Hozzászólás
    921
    Szia!
    Gyari uj dobozos ekszer. Az jo sokaig fogod hasznalni. Nekem van kb 30eves mocim es mint a doxa ugy ketyeg. Gyarban inditottak anno szoval lehet benne maradek es igen a 80-20% jo lesz kezdesnek es kesobb lehet 18%-ra csokkenteni az olajat.
    udv
    dreco69
    Ajándék lónak ne nézd a gyomrát - mondták a bölcs trójaiak. A joszivu balfek!!!<br />tel: 70-5806188

Hely
    Göd
    Hozzászólás
    24
    Szia! Igen, nagyon nagy becsben tartom, szomszédomtól vettem, kerek 10.000 Ft ért. Nagyon jó ár!!!! felsőszárnyas "tréner féle" gépben lesz.

Senior Member
    Hely
    Gyál
    Telefon
    06/30-9495491
    Hozzászólás
    172
    Az üzemanyagból a metilalkohol elpárolgott, kidiffundált. Müa kanna esetén ez szokott lenni. Tiszta metilt öntsél hozzá.
    Piper Cub közepesben, és nagyban.

Ferihegy 3.

Hely
    Göd
    Hozzászólás
    24
    Pedig ugyanezzel az üzivel járattam ugyanazon a napon számos más mocijaimat is.... 80% methanol+20% ricinus. Ez nem jó?

Senior Member
    Hely
    Gyál
    Telefon
    06/30-9495491
    Hozzászólás
    172
    Akkor nem jó a megállapításom, sokáig tárolt keverékkel én így jártam !
    Piper Cub közepesben, és nagyban.

Ferihegy 3.

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Kecskemet, Oman
    Hozzászólás
    921
    Ha sokaig taroljatok es a kupak nem zar jol akkor a metanol nem elparolog hanem levizesedik. A levego paratartalma miatt. Az ha olyan akkor dobos sajna. A 80-20 tokeletes keverek egy uj mocinal

Hely
    Göd
    Hozzászólás
    24
    Még csak 5 % nitróm van itthon, az a kérdés, hol tudok venni ricinus olajat, és methanolt?

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve