Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (58) összesen

Téma: Egy MiG-21 PFM felélesztése

Senior Member billmester logója
    Hozzászólás
    331

Egy MiG-21 PFM felélesztése

Erről a gépről lesz szó, a sztori és a képek folyamatosan fognak érkezni.

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
    Bf-109E, FW-190A, Ju-87B, Fi-156C, Do-335, Catalina, FuntanaS, Skeeter, MiG-21, Styroman Funcub, meg egy repülő cápa... de ez dinamikusan változik

Senior Member kenyu logója
    Hozzászólás
    1.188
    Én szorgos követője leszek a sztorinak. Hajrá!
    Kék eget, jó leszállást!

Hozzászólás
    331

Képek az eredeti állapotról

Lássuk azt az állapotot, ahogyan megvettem:
    Csatolt k Csatolt k
    Bf-109E, FW-190A, Ju-87B, Fi-156C, Do-335, Catalina, FuntanaS, Skeeter, MiG-21, Styroman Funcub, meg egy repülő cápa... de ez dinamikusan változik

Hozzászólás
    331
    .
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member kenyu logója
    Hozzászólás
    1.188
    Ez gyönyörű!
    Kék eget, jó leszállást!

Hozzászólás
    331
    Kívülről nincs is tehát sok gond.

Belül kezdődnek a vicces részek.

A futók behúzója működik - nagyjából minden rendben, a két fő futó teljesen egyedi szerkezete hozza amit kell, erről majd külön teszek fel videókat. Döbbenet
    Az orrfutó kormányozható, itt egy kicsi gond még van, nem néztem még meg komolyabban.
    A szervók benne voltak, majdnem minddel meg vagyok elégedve, az oldalkormányé sajnos kotyog kicsit (a szervón belül). Remek, mert kb lehetetlen hozzáférni...
    A szervók vezetékei jórészt végig vannak vezetve teljesen az orr elejébe, a szívócsatorna nyílása mögé, itt van kialakítva a pódium a vevőnek.
    Az akksi (6S/5000?) helye a törzsgerincben van a fülke mögött.

A fő futóműaknák fedele záródik, szuper kis szerkezettel, az orrfutónál hiányzik kompletten az ajtó. Úgy tűnik, mintha lett volna korábban rajta... még nem tudom, hogy
    pótoljam-e, lehet nem árt egy kis plusz levegőbeömlő...

A turbina egy brutális 90mm-es Freewing, ilyen:
    https://www.motionrc.com/products/fr...inrunner-motor
    Külön kaptam, dobozban.

Az elektronika, amit kaptam hozzá: HK 190A/200A opto szabi, plusz egy Turnigy 5A/7A BEC.
    Ezek is külön jöttek.
    Utoljára módosítva: billmester által : 2019-09-16 14:19

Hozzászólás
    331
    A szabályzó sajnos kicsit leharcolt volt. Konkrétan totálkáros, mind az 5 kondenzátor a végében sérült, puffadt és lyukas volt.
    Jelentős túlterhelést kaptak, valószínű bőven 100 fok fölötti hőmérsékleten voltak.
    Kicseréltem őket, de még erősen gondolkodom, hogy bekerüljön-e ez a szabályzó a gépbe. A tesztekig (ha elindul, még nem próbáltam...) biztos, utána...
    Más, látható hibát nem találtam rajta, majd megmondja a teszt.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    331
    A belső felépítése sem mindennapi: a turbina kb. a függ. vezérsík belépőjénél van, előtte és mögötte üvegszálas kompozit csövek vezetik a levegőt végig.
    Hátul teljesen végig, elöl a szárny belépőjéig.
    Csatolt k Csatolt k

Hozzászólás
    331
    Legalább is ilyen LENNE...
    De úgy fest, egy másik turbina volt benne korábban, amit kivettek (talán gyenge volt?), ehhez faragták a tartót és a csövek hosszát is.
    Nos, még véletlenül sem illeszkednek sem a felfogatás csavarjai, sem a csövek hossza

Ez itt a felfogatás, kifaragva az előző turbinához. Nyilvánvalóan semmit sem tartana.

Megoldás: keményfa + epoxi a barátunk. Vékony gumiréteg a rezgés ellen és már készen is vagyunk.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: billmester által : 2019-09-16 14:11

Hozzászólás
    331
    így, egyelőre csak 1-1 csavarral, a próba kedvéért. A ragasztószalag is a próba része

A hátsó csövön 35mm-t kellett toldani, ez viszonylag egyszerű volt.
    Az elsőből egy 5mm-t vágnom kell, az még hátra van.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: billmester által : 2019-09-16 14:22

Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva