Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen

Téma: NAVIGA Közgyűlés 2019

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402

NAVIGA Közgyűlés 2019

Sziasztok!

Okt. 26-án lesz a Naviga Közgyűlése.

Nézzétek meg kérlek az Option-5 oldalát! Ott a bemutatkozás és kint van a program rövid kivonata. http://naviga-restoration.eu A jelenlegi Presidium nem tudja, vagy nem akarja bemutatni a szervezet alapdokumentumait sem, jelen pillanatban nem tudjuk azt sem, hogy a Naviga egyáltalán létezik-e! Szóval, ha váltásra kerül a sor, lesz mit csinálni rögtön. Csak egy-egy mondat a pontokról, figyelem felkeltésnek:

- Verseny rendezési költségek csökkentése, tagsági díjak csökkentése. - A cél, hogy megfizethető mértékre csökkentsék a tagdíjat, így több ország csatlakozhat. (pl. Szlovénia, Luxemburg) Vagy pl. VB-n, EB-n a szekció vezető helyből ott van, minek fizetni másik "Naviga reprezentáns" szállását, étkezését?!

- Annak elérése, hogy minden második évben legyen EB, VB minden szekcióban. - A szekciók kapjanak nagyobb autonómiát. Egy általános verseny rendezési szabályzat nem fedi le a különböző szekciók sajátos feltételeit.

- A Szervezet- gazdasági és törvényes működésének átláthatóvá tétele. A Szervezet legyen megbízható partnere a verseny rendező szövetségeknek és az egyes tagországoknak. - Nem kell hozzáfűznöm semmit. Tud valaki bármit is e témában a Navigáról?

- program kidolgozása és megvalósítása a fiatalok modellezésbe való bevonására és képzésére. A Naviga eddig annyit tett, hogy a VB nevezést a junioroknak szponzorálja. (Abból a pénzből, amit a rendezőtől beszed...) - Ez a tagországok fiatalságát nem éri már el.

- Projekt indítása a Naviga ismertségének növelése érdekében a közösségi hálózatok felhasználásával.

-Kapcsolat keresése az Olimpiai Bizottsággal.

- Hát röviden ennyi. A szöveg végén nézzétek meg az Orosz Szövetség szigorú hangvételű nyílt levelét, melyből kiderül, hogy nagyjából azonosak a feltételeik, amit -ha a Naviga nem teljesít- kiszállnak...

Ha egyet értetek a fenti törekvésekkel, támogassátok a változást akaró csapatot, lájkoljátok, osszátok!

Dánielfy Csaba
    H-1724 M Szekció
    Utoljára módosítva: csiga által : 2019-10-21 15:41

Van elég baja a Naviga nak.

2018 ban a csehek lemondták az FSR EB t azután a lengyelek is ugyanazt.

2019 ben nem volt FSR VB.

A vak is látja hogy jelenleg már az orosz a 2. legeredményesebb náció a kinaiak után.

Kilépni ezért nem fognak de jobb lett volna támogatni Kalinyingradot :-)
    Chevrolet

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Kedves M hajósok!

Tegnapelőtt délelőtt úgy döntöttem, elmegyek a Közgyűlésre. Aznap van a húgom esküvője, nem terveztem korábban, de így alakult. Hirtelen jött az egész. Miután beszéltem Hársfalvi Palival és Dr. Kornis Jánossal (Ő képviseli hivatalosan Magyarországot - Képzeljétek, ő a Naviga NS Szekció vezetője idén nyár óta! Miért nem tudtunk erről???) nem volt ellenvetésük, úgy döntöttem, megyek. Kerestem a kapcsolatot, beszéltem más szekciók képviselőivel, akiket elértem. Veletek nem ezidáig, a Ti álláspontotokat pontosan ismerem. És képviselni fogom. És ígérem, legjobb tudásom és lelkiismeretem szerint igyekszem képviselni az ország modellező társadalmának érdekeit. - Hú, kicsit fellengzősen hangzik, nézzétek el nekem, izgulok. Ülök a reptéren, várom a gépet és Rátok gondoltam. - Gondoltam, írok végre... A fejleményekről természetesen beszámolok. Szorítsatok!

Dánielfy Csaba

Senior Member Jossz logója
    Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    256
    Szorítok Csabi, remélem jól sikerül az egész és jó hírekkel térsz haza!
    "Mobilis in Mobile" - KYP Modelsport - K'Models

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Gyorshír:

Az Közgyűlés pár perce 28 / 55 arányban, 2 tartózkodással Elnökséget választott.

A NAVIGA Prezídium Tagjai a Következők:

Walter Geens - Elnök
    Zdenka Dostalova - I. Alelnök
    Jaroslav Leoniec - II. Alelnök
    Daniel Ciosu - Főtitkár
    Adrian Stolarek - Kincstárnok

Cs.

Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    256
    Hát ez eddig nagyon szuper!
    Akkor talán az új szabályok is a tervezettek szerint lesznek elfogadva és megalkotva?!

Péter

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Itt az általános szabályok módosításáról döntöttünk annak érdekében, hogy versenyt rendezni, tagságot szerezni kecsegtetőbb legyen. A cseh előterjesztés egyébként csaknem csont nélkül átment, a junior nevezés árát a rendező hatáskörébe helyeztük, nem feltétlenül 0.

Milyen szabályokra gondolsz? A verseny szabályokat a TC módosítja és a Naviga Elnöksége csak láttamozza. A továbbiakban a szekció hatáskörébe fog tartozni, a szekció vezető dolga felelőssége, hogy jó szabályzatot alkosson a szekció.
    A mienk egy része már ugye eldőlt, a hiányzó részeket (bója büntetés, akku tömeg/limit kérdés) elektronikus úton szavazzuk még az idén.
    Stay tuned!
    Cs.

Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    256
    Hibásan fogalmaztam, az előterjesztésekre gondoltam.
    Örülök, hogy simán átmentek.

Péter

Moderátor
    Hozzászólás
    1.402
    Kedves M Hajósok!

A közgyűlés estéje óta tépelődtem. Tegnap estig. Akkor ott este Oberhausenben a vacsoránál felvetődött a M szekció vezetői poszt utódlásának kérdése. Egészen addig meg sem fordult a fejemben. (Komolyan.) Ott viszont mindenki, aki ott volt, közös "támadást " indított ellenem, hogy vállaljam fel, jelöltessem magam. (Még Ororszország is a támogatásáról biztosított!...) Kattogtam, mi jó nekünk, mi jó a Szekciónak... Mi tagadás, keveset aludtam a héten Közben láttam Dodi, Gábor, Peti postját a neten, beszéltem, akivel találkoztam. A bátorítást mindenkinek köszönöm. Szándékosan nem kezdtem erről nyilvános vitát, mert ezt NEKEM kellett eldöntenem. Tegnap kaptam egy levél részletet Kínából az ottani szövetség vezetőjétől, Mr. Yangtól, melyben leírja, ő is egyet értene a jelölésemmel.

Nos, tegnap este eldöntöttem, elindulok az M Szekció Vezetői posztért.
    Ha elnyerem, persze akkor sem hagyom magára a hazai szekciót, ígérem. Versenyezni fogok, nem szabadultok meg tőlem. ( Bár az előfordulhat, hogy nem leszek itthon egy-egy verseny alkalmával. ) Ami viszont biztos: A két tisztség egyszerre egyrészt sok, másrészt nem is összeférhető, tehát ha esetleg megválasztanak, Magyarország képviselői tisztségéről lemondok, a szekciót valaki másnak kell vezetni. (A magam részéről van, akit szívesen jelölnék, de ne szaladjunk annyira előre.)
    Nyár óta gondolkodom, hogy hogyan tovább. Ez nem volt a pakliban eddig, de ez a lehetőség olyan, hogy talán nem szabadna kihagyni. Hozzá járulhat a hazai állóvíz felkavarásához. Vannak ötleteim, a közgyűlésen (de akár előtte is) megbeszélhetjük. Akár így, akár úgy dől el ez a dolog, köszönöm Nektek, hogy vagytok, hogy a barátotoknak nevezhetem magam. Köszönöm a mindenkori támogatást, a szemembe mondott (néha elmarasztaló) véleményt, ezekből építkeztem eddig.
    Még valami: Soha olyan erősnek, magabiztosnak nem éreztem magam, mint amikor a Ti álláspontotokat kellett képviselnem kifelé. Magáért az érzésért is nagy hálával tartozom Nektek. -Ezt el kellett végre mondanom.

Kicsit zagyva lett ez az egész szöveg, nézzétek el nekem.

Egy szó, mint száz: ma bejelentem szándékomat a poszt betöltésére, aztán a szavazás majd dönt. Legelőször Veletek akartam tudatni.

Üdvözlettel:
    Dánielfy Csaba

Hely
    Egyházashollós
    Hozzászólás
    256
    Csaba, nagyon örülök, hogy erre az elhatározásra jutottál, meggyőződésem, hogy jót fogsz tenni a nemzetközi M szekciónak, a honi M szekciónak és a Navigának is. Én a magam részéről most is csak azt tudom megismételni, amit már mondtam Neked és le is írtam: amiben csak tudok, támogatlak és segíteni fogok az M szekció honi új vezetőjének is, hogy az itthoni M szekció minél simábban, gördülékenyebben és jobban működjön. Minden jót, erőt és egészséget kívánok Neked az új funkcióval járó feladatok ellátásához, mert hogy meg fognak (unk) választani, az nem lehet kétséges...

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve