Oldal: 1 / 33 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (327) összesen

Téma: Benzines, azaz Gasser Blog

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Benzines, azaz Gasser Blog

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy külön topicot e heliknek és rögtön tennék is egy linket, ami szerintem már felveszi a versenyt egy nitrós konfiggal.

http://www.youtube.com/watch?v=qHOhC7F5tyw
    http://www.youtube.com/watch?v=ZNA_wWl2XxY&NR=1

Szerintem ez már azért nem olyan rossz, egy benzinestől, számomra egyenlőre ez a cél dinamikában.
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Telefon
    +36204165963
    Hozzászólás
    796

Igen
    Ez a heli már használható energiával rendelkezik.
    És az üzivel sincs gond,az biztos.Keveset eszik,és mindenhol kapni hozzá.
    electrobike.hu<br />Mociker<br />06204165963

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Ebben a topikban folytatom a benzines projektem építéssel kapcsolatos tapasztalatok megosztasát.
    Aki nem tudná miről is beszélek az innen http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.p...r=asc&start=90 tud infót nézni róla.
    Szóval jó pár repült órán vagyok mát túl a Hirobo Freya/ MVVS 26 IFS benzines projektemmel és elmodhatom, remekül és stabilan működik.
    Annak ellenére, hogy voltak azért problémák a hűtés, kuplung illetve az indító (startter) nyomaték átvitelével.
    A hőfokot is sikerült megfelellő kordába terelgetni, mostanság 110° környékén járogatok vele, de a legnagyobb 12°-os pitch-es ütöm vágom terhelésnél sem megy 133° fölé a hőmérséklet.
    Amin továbbra is dolgozgatom az a teljesítmény növelése, hogy a fentiekben linkelt mutatványhoz hasonlót elérjek.
    Egyenlőre elkészült az ujjabb moci tuningom jelenleg még tesztelési fázisban lennék vele.
    Videót is tennék fel szívesen, de nincs aki videózna, a vezetés meg a videózás nem megy egyszerre, nekem legalább is .
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Telefon
    +36204165963
    Hozzászólás
    796

vezetés meg a videózás nem megy egyszerre, nekem legalább is .

Jó béna vagy! :lol: :lol: :lol:

Most akkor mivel tudtad a végén hidegen tartani a motort?
    Nekem nem világos most sem.Nem emlékszem,hogy egy dolgon javítottál volna,és hupsz,már jó is lett.Több dolgon is kellett változtatni egyszerrre nem?Mik voltak azok a végén?
    electrobike.hu<br />Mociker<br />06204165963

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Hát valóban nem úgy történt, hogy negyedet dúsítottam és már upsz kész is.

Szóval a következőeket kellett összehangolnom:

1. megfelelő áttétel kiválasztása
    2. hűtőbordázat növelése
    3. karburátor módosítása
    4. megfelelő karburáció és benzinellátás
    5. előkipufogási idő növelése

lehetne még fokozni egy pontosan illeszkedő burkolattal, de egyenlő nincs rá szükség és még a karterfedél felől is tudnék plussz hűtést adni neki.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.603

Hi!

Akkor a másikat töröltem.

Áron
    Üdv: Áron
    <br />------------------------------
    <br />06-70-453-1813
    <br />HoBao Hyper 8 Pro

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Nem sokat tudtam dolgozni e hónapban a motor fejlesztésén, de pár szóban leírom az eredményeket.
    A gyári MVVS motoron enyhébb átalakításokat végeztem, új hengerfej, karterhűtés,nagyobb karbi, főtengely parafázása és gyantázása, némi polir és egy kis hengerreszelés.
    Az eredmény, gyári kocka dobbal, 13×8 sróffal 12.000 f/min fordulatot mérek, ami a gyári állapothoz képest bő 1200 fordulatszám emelkedés.
    Igaz a beépítés még hátra van és az eddigi tapasztalataim alapján kicsit más eredmény lesz majd beépítve, no de majd meglátjuk.
    Még várom az új állítható görbéjű gyújtásegység megérekezését, amitől további jó eredményeket várok.
    Célom a rezonátor teljes mellőzése.
    Próbák után a végső stádiumban a nyitási és átömlési idők jelentős, további átalakítása következik.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Sajnos a szilveszteri Matyi földi bemutatóm nagyon csúfosra sikeredett, ugyan is megtréfált a nem számolt új karterkupakom hőtágulása és megszorúlt a főtengely, ráadásul mind két csapágyam tropára ment.
    Nem csüggedve azért tovább dolgoztam a projekten.
    Ma véglegesen elkészültem az MVVS moci enyhe tuningjával az alábbi eredményekkel.
    Pelikán fa sróf 16×6 Gyári dob: alap motor, csak a kipuf. van felnyitva 180°-ra 7900 f/min
    módosított elősürítőtér 8700,f/min
    +10 fok előgyújtással 11,0 mm torokkal, saját gyártású hengerfej 9450 f/min gyári kocka dob.
    Amennyiben a fenti eredményeket a beépítés után is hozza a motor, akkor kb. 250 f/min rendszerfordulat növekedést érek el és így 1:6,06-os áttétellel 1950 f/min körüli fő rotorfordulatat kapok majd.
    Csak a méret végett az alábbi képen szemléltetem a benzines motor és egy OS SX 15-ös közötti méretkülönbségeket.
    Egyébként a saját gyártású új hengerfejjel és a karterhűtéssel csak 280gr-mal nőt a motor súlya a gyárihoz képest.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Beépítés előtt még van egy egyszerűnek tűnő, de nem egyszerű feladatom.
    Eddig ugyanis a Raptorokon alkalmazott indítószárat alkalmaztam a starter és a kuplungsonka közötti nyomatékátvitelre.
    Sajnos a Raptor gyári 6-os índítószárát megeszi pár start alatt a szabadonfutócsapágy mert nem elég kemény.
    Egy olyan kéregedzett anyagot kell keresnem amibe nem rágódik bele a tűgőrgő és közben elég rugalmas és nem törik el.
    Egyenlőre ez tart vissza csak a beépítéstől.
    Sajnos a gyári Freya megoldás sem vált be, mert ekkor vagy a sonka illesztésénél forgott meg a szár vagy a hatszög forgott el a tengelyen.
    Szóval ezt a 6-os szárat nem egy 26cm3 benzines motorhoz találták ki, ez bizonyos.
    Építő jellegű ötleteket szívesen fogadok.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

Oldal: 1 / 33 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva