Oldal: 2 / 33 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (327) összesen

Téma: Benzines, azaz Gasser Blog

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Benzines, azaz Gasser Blog

Az índítószár probléma megoldódni látszik, csináltam ma bele egyet ezüstacélból a felületét kérgesítettem.
    Így olyan felületi keménységet értem el, amin a HSS esztergakés lazán megcsúszik, satuba fogva egy próba darabot a tesztek alapján, bírja a hajlító igénybevételt is.
    Holnap végre próba, ha az időjárás is úgy akarja!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

No, ma meg volt az első repülésem a tuning motorral.
    Első benyomások elég szépek az eddigi max. 1710 f/min főrotor fordulatom 2170-re növekedett -3 fokos pitch-nél.
    1850-re lőttem be a rendszerfordulatot, hihetetlen kis izgága lett a gép egyből, szinte nem is érezni a nitróshoz képest a többlet súlyt, viszont még mindig eléggé beejti a fordulatot erős rendszerterhelésnél.
    Hozzá teszem sajnos a 11-es venturis karbim nem vált be, mert részterheléseknél és full gázon kissé darabos.
    Érdekes az, hogy a próbapadon ez nem mutatkozott, igaz a heliben egészen más terhelések vannak, mint egy légcsavaron.
    A moci hőfokom kicsit emelkedett, helyben lebegésben és rángatott kollektívnál 150 fok körül, repülés esetében 133 fokokat mértem.
    Szóval ilyen erős még nem volt a Gasser, szerintem jó úton vagyok a fejlesztéssel.
    Egyébként jól vizsgázott az új índítótengelyem, sajnos a fúrógéptokmány lett most a gyenge pontja az indításnak, így kénytelen voltam beleragasztani az indítószárat.
    Egyébként ég és főld a különbség a hengerfej hőelosztását illetően az új egyrészesnek a régi hengerfejtoldalékoshoz képest.
    Most már teljesen egyforma vagy csak minimális a hőfok különbség, fej eleje és vége között.
    Egyenlőre várom az új karbimat és ismét teszt!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Az amcsik már fúrnérlemezből csinálják a váz oldallapjait, csak ne hogy essen az eső!
    Vagy csak jön a recesszió ott is?

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

No, kaptam egy új karbit, de sajnos nem pont avval a ventúrival amivel szerettem volna így kicsit lyukasak voltak vele a részterhelési tartományok, így visszakerűlt a régi.
    Viszont állítottam az előgyújtáson -5fokot, sokkal erősebb lett részterhelésekben a motor, viszont a max. rotorfordulatból elfogyott 170f/min.
    Egyre jobban beigazolódni látszik az, hogy profi állítható gyújtásgörbe nélkül nem fogok csodákat kihozni a helibe imprortált repülős mociból, mert a heliben sokkal máshol és másképpen kapja a motor a terheléseket, mint egy légcsavaron és emiatt kell precizen hozzáilleszteni a gyújtásgörbét.
    Találtam is egyet, de sajnos nem tudok venni sehol sem.
    http://www.v-e.cz/ign_1ti.php és a jó típus a EZM1TIR lenne, sajnos írtam a gyártónak, de válaszra sem méltattak.
    Van valakinek más ötlete, javaslata????

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Valaki nem ért itt véletlenűl Csehül, mert hiába írok nekik angolul, nem értik, vagy csak nem csípik a Magyarokat!

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Ma csináltam érdekesség képpen egy tesztet a kiszerelt OS Max SX mocimmal MP5 csővel.
    Azaz kiváncsi voltam, hogy próbapadon mennyit is forog a tuning MVVS mocimhoz képest.
    A 16×8-as Pelikán fa sróffal 8700-at pörgött, azaz 300-al kevesebbet mint a benzines.
    Kicsit meglepett az eredmény, mert azt hittem jóval a benzinesre fog verni a motor, valószínűleg nem ezen a fordulatszámtartományon van ereje teljében a nitrós moci, ezért lehetett e különbség.
    SAjnos kisebb lapáttal már nem teszteltem, mert sötétedett.
    Elvégeztem még egy tesztet érdekesség képpen, "MP5 vs. Zimmerman" címen.
    Hát ahogy sejteni lehetett az MP5 kb. 10%-kal überelte felül a Zimmermant tízezres fordulatszámtartományban.
    Sajnos itt sem jutott már fény az e fölötti tartományok tesztelésére, de gyanítom ott is az MP5 lenne a nyerő.

Senior Member
    Telefon
    +36204165963
    Hozzászólás
    796

Szia Csabi
    Az igaz,hogy gyengébb a nitrós moci,de sokkal könnyebb is.
    Súly-teljesítmény arányra gondolok.
    electrobike.hu<br />Mociker<br />06204165963

Senior Member
    Hozzászólás
    2.603

Az 91-es OS-Max SZH motor a csúcsteljesítményét 15-16000 RPM-en
    adja le. (3,1 lóerő emlékeim szerint) A 2T motorok nyomaték és
    teljesítménygörbéje baromi hegyes. A csúcsteljesítményhez tartozó fordulat
    felénél jóval kevesebb mint a fele kakaót adja le. Tehát
    amíg nem forgatod a csúcsteljesítményhez tartozó fordulatra
    nem almát almával hasonlítasz össze.

A 26-os benzines repülősmotor sokkal laposabb, teltebb nyomatékgörbét
    rajzol, viszont az alacsonyabb elérhető fordulat miatt
    a csúcsteljesítmény elmarad. (Ha élesebb vezérlésűre nyitnák
    a görbe hegyesedhetne, viszont szerintem a termikus egyensúly
    már borulna. És ez sajnos nem csak a hengerfej és a henger hűtésén,
    hanem a belső alkatrészek "folyadék vagy keverékhűtésén" múlik.

Cső!

Áron
    Üdv: Áron
    <br />------------------------------
    <br />06-70-453-1813
    <br />HoBao Hyper 8 Pro

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Természetesen osztom a véleményed ezt én is így gondolom, viszont az MVVS mocim már nem kimondottan széria darab annál is inkább, mert a heliben 1:6,06-os áttéllel 13150 f/min az eddig mért legnagyobb fordulatszámom.
    Szériában valahol 10.000 körül van vége az MVVS-nek.
    Az is igaz, hogy így márt nagyon a termikus tűrések határát kostólgatom.
    DE még szerintem nem itt lesz a vége, egy komoly gyújtással, amennyiben szert tudok rá tenni, várok még némi termikushatásfok javulást is, természetesen halál pontos konfigolással.
    A Gasser : Nitrós meccs még nincs feladva.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Egy érdekes saját tervezésű projekt http://www.runryder.com/helicopter/t393097p1/

Oldal: 2 / 33 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva