Oldal: 3 / 33 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (327) összesen

Téma: Benzines, azaz Gasser Blog

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Benzines, azaz Gasser Blog

Egy ígéretesnek tűnő gasser, http://s67.photobucket.com/albums/h3...wlerMayDay.flv sajnos nem az enyém, egyenlőre!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Telefon
    +36204165963
    Hozzászólás
    796

Ami késik,nem múlik!!! :lol:
    electrobike.hu<br />Mociker<br />06204165963

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Egyébként azt írja az emberke, hogy 4,6 lovas a moci benne, gondolom Hanson lehet.
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Rég írtam így szösszenek egyett!
    Szóval jelenleg C vágányon van a projetem lóereje.
    A csehek visszaírtak végre és közölték, hogy részükről a programozható gyújtás csak egy tervezet volt, de nem készült el sosem.
    Így kénytelen voltam más megoldás felé nézni.
    Az érdekesség az egészben, hogy keresztűl-kasul túrom a NET-tet de még a RunRyder-en sem látok egy szösszenetett sem erről a témáról.
    No mivel a magyar ember találékony, így ide haza folytattam út keresésemet.
    Kaptam is egy linket Ólommadár kolléga jó voltából, http://www.roxracing.eu/ akkikel közösen próbálunk meg összehozni egy olyan rendszert, amit a meglévő gyújtáshoz lehet sorosan csatlakoztatni és a gyári előgyújtásértékekhez adagol hozzá, egy általám programozott értékeket.
    Szóval amit elkészűl az egység és leteszteltem újra jelentkezem a fejleményekkel.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Egyébként jól halad a előgyújtást módosító egység fejlesztése, csak egy szoftvert kell hozzá módosítani és átültethetővé válik a modell motorok gyújtásához is.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Ismeri vaki ezt a kipuf.csövet?
    Hol lehet beszerezni?

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Re: Benzines, azaz Gasser Blog

Némi továbblépés történt a programozható gyújtás terén.
    A hétvégén szert tettem rá és beépítettem az ICG egységet a gépbe.
    Az ICG egység egy kb. gyufásdoboz méretű elektronika, amit a jeladó és a gyújtóegység közé kell sorosan bekötni.
    Az ICG egységgel a gyári előgyújtás értékhez, lehet még pluszban előgyűjtást adni, természetesen meghatározott fordulatszámokon.
    A gyújtásgörbét PC-n lehet WINDOWS-os progival konfigurálni, amit egy porton lehet áttőlteni az ICG-be.
    Az első próbálkozások alapján amit csak terheretlenűl végeztem elég ígéretesnek tűnik.
    Sokkal határozottabban veszi a fordulatot és végre kiadja a moci a magas C hangot.
    Most már csak ki kell vonulnom a mezőre egy laptop társaságában és próbálkozni a görbékkel.
    Amit lesznek kézzel fogható eredmények folytatom.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Ma próbáltam behangolgatni a gyújtást több kevesebb sikerrel.
    Elsőre nagyon durvát húzott a motoron a pluszban adagolt 26 fok előgyújtás.
    A fő rotoron mért fordulatszám növekedés bő 300 RPM volt, iszonyatos erős lett a gép, sajnos meg is lett az eredménye, kiverte az alsó hajtókarcsapágyat a sok gyújtás próba.
    Nem lesz könnyű kordában tartani a megnövekedett erő okozta kihatásokat.
    Egy pár fotó addig is a gépről.

Ez lenne az ICG!

Senior Member
    Hozzászólás
    572

Gratula a géphez, kíváncsi vagyok repülési eredményekre! Ilyen szép időben remélem minél többet repteted. Ha testileg nem is, de lélekben ott leszek minden startnál.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Köszi, igyekszem reptetni, de sajnos minden idétlen műszaki hiba összejön, ma pl. az indítószár szabadonfutóját emésztette fel az indítási nyomaték, így kivonulás után cuccolás vissza. Nem hiába egy ekkora motort egy éven keresztül indítgatni nem semmi teljesítmény, megevett már egy márkás fúrógép bolygóművét, sajnos a Bosch márka ellenére műanyag kerekek voltak benne, ma a 10-es ezüstacél tengely kopott el az indítószárban, mert nem edzettem fel.

Oldal: 3 / 33 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva