Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (66) összesen

Téma: Ingyen letölthető szimulátorok

mmormota
    Guest

Re: Ingyen letölthető szimulátorok

Idézet acecombyn eredeti hozzászólása
    a google eath-ban van repülőszimulator. így a valós táj felett lehet repkedni. eléggé élethű, csak billentyűről nehézkes a vezetés.
    Én a rádióval és szimulátor kábellel próbáltam, úgy is megy. A csatorna kiosztást, irányokat a rádión állítottam be, mert a programban nem találtam erre lehetőséget.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.257

Remek! Le tudnád írni pontosan hogyan csináltad? Ki próbálnám ezt én is. Köszönöm!

mmormota
    Guest

Idézet vaskalap eredeti hozzászólása
    Remek! Le tudnád írni pontosan hogyan csináltad? Ki próbálnám ezt én is. Köszönöm!
    Hitec usb szimulátor kábelem van. A csatolt képen látható, melyik csatornákra kell kiosztani a funkciókat, és ezek milyen néven jelennek meg a joystick kalibrálásnál (a vezérlőpultban).
    Tools/Enter flight simulator, a joystick enable kockát be kell ikszelni. Ha valami fordítva kormányoz, szervó reverz a rádión.
    Ha a gép lezuhan, a program automatikusan újrakalibrálja a botok középállását.

Megjegyzések:
    - a csatorna kiosztás a rudder kivételével megfelel a szokásos Futaba, Hitec stb kiosztásnak. Így olyan rádión, amelyiken nem lehet változtatni a kiosztást, az Aileron, Elevator, Throttle működni fog, a Rudder azonban nem.
    - mivel a Throttle két sávot (Z tengely, Tárcsázás) is mozgat a joystickben, nem tudom, ezek közül melyiket használja a Google Earth
    - természetesen más típusú usb kábel esetén egész más lehet a csatorna kiosztás, ez esetben a joystick megnevezés az irányadó

Senior Member
    Hozzászólás
    1.409

Hali, el tudja valaki magyarázni honnan tudom leszedni ezt a progit? Mert google Earth-om van de ott nincs semmilyen szim.
    Üdv: Váradi Ádám<br />Modell.hu<br />Align, Futaba, Mikado, Hirobo, Os engines, Hitec, Wild-Cat

mmormota
    Guest

Idézet seahawk92 eredeti hozzászólása
    Hali, el tudja valaki magyarázni honnan tudom leszedni ezt a progit? Mert google Earth-om van de ott nincs semmilyen szim.
    Talán túl régi verziód van? Az enyém Google Earth 4.3.7284.3916 (beta).
    Belépés: Tools/Enter flight simulator

Senior Member
    Hozzászólás
    276

Re:Ingyen letölthető szimulátorok

A HeliSimRC egész jó. Kifejezetten 450-es helikhez van, jól be lehet állítani, valósághű tud lenni.
    HK 450 GT Pro V2<br />Turnigy 9XR Pro + FrSky DJT

Member
    Hozzászólás
    80

Idézet kaloz01 eredeti hozzászólása
    Köszönöm a választ!
    Feltelepítettem a helisimrc-t, a smartpropo-ban, már megjelenik az E-sky fiter is. A kalibrálásnál viszont gondjaim támadtak, ha kalibrálás nélkül bemappingolom, akkor érzékeli a jelet (csak nagyon el van állítódva a táv) Ha kalibrálok, utána már meg se mozdulnak a sávok a mappingnál.
    Kalibráltad a távot a windows menüben?

Start menü/vezérlőpult/játékvezérlők/tulajdonságok/kalibrálás

Ha ez megvan, utána fogja rendesen látni a határokat a szimulátor. Ezenkívül ki kell kapcsolni a a CCPM funkciókat, bár talán pár oldallal előrébb, mintha írtad volna, hogy már ki van. Mindenesetere van itt gy videó, hátha segít:

http://www.youtube.com/watch?v=pOm0Gy7u6rQ

Nekem könnyebb volt az FMS-ben kalibrálni a rádiót. Szerintem ott érthetőbbek a dolgok. Ha elromlik valami a helisimrc-ben, a amai napig az FMS-en kalibrálom újra.

Kalóz
    megnéztem a videót, hasznos volt, mert én a kristállyal nem foglalkoztam, viszont most a walkera távval tesztelem, és be is állítottam a játékvezérlőnél. Sajnos a probléma továbbra is fennáll, a helisimrc-s kalibrálás után minde maxon van a mappingnál és nem reagál semmire. Most kényszermegoldásként azt próbáltam meg, hogy helisimrc reinstall, mapping, és trimm a távon.. (így nagyjából oké, de nincs teljesen középen minden, mert nincs tovább trimem)

Senior Member
    Hozzászólás
    918

Ha jól értem akkor most működik valamilyen szinten.

Ha már nem tudod trimmelni, tovább mert elfogyott a trim, akkor a joystic/calibrate menüben (helisim) tudod kalibrálni a távot. Itt kiírja mit csinálj, de előtte vedd középre a trimmeket!
    Itt azt is meg tudod csinálni, hogy ha pl. kisebb gázállásnál szeretnéd, hogy emeljen (mint ahogy én is használom), akkor a kalibrálásnál a középre állításnál a gáz kart lejebb állítod a középnél. Így tulajdonképpen becsapod a kalibrálást és kisebb gázállásnál fog emelni!

1. lépés: álíítsd középre a botokat, nyomj egy ok-t
    2. lépés: mozgasd körbe a botokat max kitérésik 5-6-szor, aztán nyomj egy ok-t.

Ezek után elvileg jnak kell lennie a max kitéréseknek, és a táv is jól fog működni, ha az irányok jól vannak beállítva.

Ha ezek után sem jó, akkor küldök egy képet arról, hogy nekem, hogy van beállítva az FMS-ben a táv. Azzal biztosan megy, a helisim-ben is!

Kalóz
    Ha már végképp nem megy, olvasd el a manualt...

Member
    Hozzászólás
    80

Szia!
    Kipróbáltam. Az első lépésnél ha mozgatom a karokat, akkor még érzékeli a jelet, de ha leokézom akkor utána már a második lépésnél nem mozdul semmi..
    Ilyenkor már hiába próbálom újra mert utána már az első lépésnél se reagál semmire.

Member
    Hozzászólás
    80

Az fms-en hi&#225;ba &#225;ll&#237;tom be sz&#233;pen a kalibr&#225;l&#225;st, azok a be&#225;ll&#237;t&#225;sok nem jelentkeznek a helisimen

szerk:

K&#246;zben megold&#243;dott! T&#246;bbsz&#246;r, &#250;jra&#225;ll&#237;tottam ahogy le&#237;rtad, &#233;s egyszer csak műk&#246;d&#246;tt minden a kalibr&#225;l&#225;sban ahogy kell.
    K&#246;sz&#246;n&#246;m a seg&#237;ts&#233;get!

&#220;dv:
    Tnada

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve