Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (54) összesen

Téma: M Szekció Hungary Szakbizottság - hivatalos hirdetmények, közlemények, dokumentumok

Moderátor
    Hozzászólás
    1.413
    Idézet Harley eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jogos a kérdés, kvázi ez a rajz a kettő vastag kábeles eLim iterre van kihegyezve kvázi ott is folyik áram.

A többi limiternél az egyik ágnál direkt a battery-esc kapcsolat és a mérést csak egy vékony kábel segítségével végzik
    Ki kell javítsalak. A vastag kábelen is mérnek, a direkt kapcsolat csak látszólagos. Ez az áram mérő ág. Van benne egy mérő ellenállás, az ezen eső feszültséggel mérik ugyanis az átfolyó áramot. A vékony és az ESC felőli vastag ág között pedig a feszültséget mérik. E kettő és az idő szorzata adja az energiát. (Ez így nagyon le van egyszerűsítve, mert a teljesítmény időben változik, de fogadjuk el így, csakhogy ne kelljen idecitálni az integrál fogalmát.) Minthogy a limiterek között van olyan, amely a pozitív ágban méri az áramot (eLim, TSS v0) és olyan is, amely a negatívban (TSSv1, v1.1; KLW) ezért mindkét ágat terhelhetően kell kialakítani. Tehát ezért van a két vastag kábel, nem az eLim miatt.

Cs.

jrg,
    Engem sikerült össze zavarni megtéveszteni,
    ezért az egyszerűbb 2 méretet alkalmazó konnektor használatára szavazok abból is 1 ? vagy 2? vagy mégis 1 esetleg talán jobb a 2.
    Tartózkodni lehet ?

akkor legyen az 1-es opció .

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    448
    1. opció
    Navigare necesse est!

Senior Member
    Hozzászólás
    109
    A 3-as változatot javaslom.
    Üdvözlettel: Nagy Sándor

Junior Member
    Hozzászólás
    29
    A 3. változatra szavazok..
    Üdvözlettel: Szakony István

Moderátor
    Hozzászólás
    1.413
    Kis tiszta víz a pohárba...
    Amint tapasztaltam, a népek idegenkednek a 3.5-ös mérettől. Ez részint érthető, részint alaptalan. Érthető, mert kicsi a szám. Alaptalan, mert ha megnézzük a technikai partamétereket, abból látszik, hogy elég. Persze egy dolog a fajlagos ellenállás, a kereszmetszet, a felületi nyomás és érdesség, meg egy másik a szimpátia. Nopláne, sokan azt vetették fe, hogy a 3.5 drága, vagy nem lehet hozzá jutni. (persze, bármi máshoz meg igen...) - Ami számomra megnyugtató, az az, hogy a felkínált választási lehetőségek mindegyike megfelel a mi követelményeinknek. Az eddig beérkezett szavazatok egytől-egyig a 3. opciót támogatták. Gyors méréseim szerint a 3.5 kisebb feszültség esést eredményezett, mint a másik kettő. Azt el kell mondanom, hogy a 3.5-ös csatlakozó MPJet volt, amit mértem, az 5.5, 6mm-esek pedig olyanok, amit a dobozból kivettem. (A 6-os talán Castle Creation) Ezt fogja egyébként tenni a versenyzők nagy része is. ("Az 5.5 az 5.5, jó bele és kész"). A típus kiválasztása azért lenne jó, mert úgy a műszaki paraméterek kézben tarthatók, ha pedig valamit összedugunk valamivel, ami belefér, akkor nem feltétlenül. Viszont monopol helyzetbe hozni nem akarunk egy gyártót sem. (3.5mm-es MPJet alternatíva állítólag van ETTI név alatt is.) Minden esetre, a verseny eredménye nem azon fog múlni, hogy a csatin 10, vagy 17mV esik, sokkal inkább egy rossz kanyaron, vagy elhibázott előzésen...
    Cs.
    Utoljára módosítva: csiga által : 2019-12-03 11:19

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.260
    Csaba, a drágaság relatív. Hidd el, ki tudom fizetni az 5.5 eurót. Azt is elhiszem, hogy ez a csatlakozó megfelel a kívánalmaknak. Ugyanakkor én annak vagyok a híve, hogy a standardizálás legyen egyszerű, használjon olyan alkatrészeket, amit "minden sarkon" el lehet érni. Az oroszok pl jelezték, hogy náluk nem kapható az a csatlakozó. Az renben van, hogy külföldről is meg lehet rendelni, de pl az oroszoknál már rájön a vám etc. Ezentúl sem az Etti, sem az Mp jet nem mondható tömeggyártónak, nem érzem a biztos és folyamatos ellátás biztosítékának egyik céget sem. De az egészben az utolsó mondat a legigazabb..
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Idézet csiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amint tapasztaltam, a népek idegenkednek a 3.5-ös mérettől.
    Cs.
    Én innen közelíteném meg: Az amik folks ot mondanak.

Úgy kell megalkotni hogy szkafanderben is összedugható legyen
    Chevrolet

Moderátor
    Hozzászólás
    1.413
    Idézet lekszikovgabor (lex01) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csaba, a drágaság relatív. Hidd el, ki tudom fizetni az 5.5 eurót. Azt is elhiszem, hogy ez a csatlakozó megfelel a kívánalmaknak. Ugyanakkor én annak vagyok a híve, hogy a standardizálás legyen egyszerű, használjon olyan alkatrészeket, amit "minden sarkon" el lehet érni. Az oroszok pl jelezték, hogy náluk nem kapható az a csatlakozó. Az renben van, hogy külföldről is meg lehet rendelni, de pl az oroszoknál már rájön a vám etc. Ezentúl sem az Etti, sem az Mp jet nem mondható tömeggyártónak, nem érzem a biztos és folyamatos ellátás biztosítékának egyik céget sem. De az egészben az utolsó mondat a legigazabb..
    Persze, mind kifizetünk sokkal többet, ha megtetszik valami. Arra akartam utalni ezzel, hogy az emberek az idegenkedésüket így-úgy támasztják alá. Nem azt mondják, hogy nem szimpatikus, hanem azt, hogy drága. -Vagy nincs... Vagy kicsi. Furcsák vagyunk... Ha úgy hívjuk, hogy XT60, akkor nem kicsi. Kaptam javaslatot komoly versenyzőtől, hogy használjuk azt a 3 cellásokhoz. Pedig az is csak egy sliccelt 3.5mm-es.
    Ahogy látom, a dolog egy fele dől majd el, amit nem bánok. És még valami nagyon fontos: Az ország Ti vagytok és én is ide tartozom. A szekció vezető (még ha történetesen ezúttal én is vagyok az) nem egy olyan valaki, aki után birkaként kell menni. És ha a többség elhatároz valamit, abban biztosak lehettek, hogy teljes terjedelmemmel abba az irányba fogok menni. Mert ez a dolgom. Ez ennyire egyszerű. Szerintem a kérdést megbeszéltük, most már a szavazás dönt, aminek az eredményéről biztosan tájékoztatsz.

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.260
    Sziasztok!

9-1-7 arányban az 1. opció nyert (én is a 3. ra szavaztam, ezért 7) . Tehát a Naviga felé az 1. opciót javasolja a magyar M szekció. Mindenkinek köszönöm a közreműködést, a nemzetközi szavazás eredményéről természetesen azonnal tájékoztatlak benneteket.
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve