Oldal: 3 / 20 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (198) összesen

Téma: FUNSTAR építése

FS

Hopsz! Én észre sem vettem, úgy megörültem ennek, mikor összeakadtam vele, hogy egyből ide kezdtem "rondítani"... :-)
    Ha nem baj folytanám is:

Folyt. köv. a szilveszteri mulatságok után... :lol:

Üdv
    sqmodell.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    317

Re: FS

Idézet kapeti2108 eredeti hozzászólása
    Hopsz! Én észre sem vettem, úgy megörültem ennek, mikor összeakadtam vele, hogy egyből ide kezdtem "rondítani"... :-)
    Peti ez így van rendjén ! Nem azért csináltam ezt a topicot, hogy "féltéglával veregessem a mellem ", hanem azért hogy akik most hasonló cipőben járnak esetleg elmeséljék mivel is "küzdenek".

A továbbiakban is csak nyugodtan ide minden hírt az építésről !!!

Üdv

Csaba

Senior Member
    Hozzászólás
    169

FUNSTAR építése

Utolag olvasom, hogy megoldódott a vizszintes vezérsík problémája. Egyébként egy egy tucatszor egyszerüen egy meghajlított acél drottal oldottam meg. Összekötöd és mind a két felén elhajlítod L alakban, hogy felfeküdjön. Tény hogy a szénszál könnyebb. Nekem is van egy építésben lévő 3d gépem. Ugyan nem funstar, én terveztem, de az is most épül aztán lehet tudok pár uj megoldást mutatni.

További jó építést!
    "Csináld magad, úgy olcsóbb, egyedibb, tartósabb, jobb!"

Senior Member
    Hozzászólás
    1.109

FUNSTAR építése

Sziasztok Srácok

Gratula :!: , végignéztem a képeket, nagyon szép, precíz munkákat láttam :!: Csak így tovább :!:

gaboooka belinkelte azt a topicot amit még én nyitottam annó (igaz nem a 3D topicba), bele is kukkantottam kicsit, szép emlékek ezek!
    Igaz ma már pár dolgot másképp csinálnék az építés kapcsát, de így is sok örömöm volt benne!

Mégegyszer gratula!
    Figyelemmel kísérem a topicot, és a gépek építését!

Üdv: Zolie
    A sebesség a lényeg, és az érzés ahogy a gép a tested részévé válik

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.690

FUNSTAR építése

Szia Kapeti!
    Tetszik a munkád, de a fotó alapján kérdeznék valamit. Én a Papillon építése közben kerültem hasonló szituációba, ahol is a szárny belépőtől futó dobozolás és a bordák hátára tett lapolás mellé én a fenyő főtartóra is tettem lapolást, hogy síkba hozzam. Ez nálad még hiányzik vagy felesleges és én csak túlcicomáztam a dolgot? Abból indultam ki, hogy a fólia talán sikkesebben feszül így.

FS

Tocska!

A fenyő főtartólécre is "ráér" a borítás, máramennyi, mert ennyit engedett a 100mm széles balsalap. Ha a fólia rákerül, elvileg semmi nem szabad "látszódjon", csak a sima felület.

Ma szereztem tűzrevalót a műhelybe, és belehúztam egy kicsit:

Törzset körbeborítom 1,5-össel. Szerintem nagyon sokat számít, főleg csavarodásra.

Mindig izgat a súly. Csináltam egy előkalkulációt. 2-300-at biztos összehozok még ezen kívül. Tank is üres. Repterem azt mondta, hogy széttapossák ha 2 kiló alatt kihozom, mert sem a Harrier, sem a Kabriolin nincs 2 kg alatt nekik... :-)

Üdv!

holnap folyt...
    sqmodell.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    317

FUNSTAR

Üdv Kollégák !

Apránként én is haladok :

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Eddig nekem az ahogyan a képen látszik 860 gramm. Nem tudom beférek-e 2 kg alá de itt is az a cél !

Csaba

Senior Member
    Hozzászólás
    317

FUNSTAR építése

Idézet Zolie eredeti hozzászólása
    Igaz ma már pár dolgot másképp csinálnék az építés kapcsát, de így is sok örömöm volt benne!
    Szia Zolie!

Azért érdekelne mit is csinálnál másképp? Please ne fogd vissza magad, minden ötlet, tipp jól jöhet !

Üdv

Csaba

Senior Member Karajev logója
    Hely
    Tirol
    Hozzászólás
    3.798

...

Szia Chuby!

Először is gart az eddig elkészültekhez!

Ezt a masinát én is megépítettem és elég sokat repültem vele,mígnem egy magassági zsanér megadta magát ..
    itt a link hátha valami ötlet innen is akad:

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=24158&start=0

További jó építést!
    "Extra 330 RR"" /"E339 EDF Jet" / "Sebart Avanti S EDF" / " Spektrum"

Senior Member
    Hozzászólás
    1.109

FUNSTAR építése

Szia Chuby

Nos amit én másképp csinálnék az az volna hogy teljes balsa építésű lenne a gép, én sokmindent rétegelt lemezből csináltam pl: A szárny csepp profiljait, a törzs profiljait, és a törzs oldalát is!
    Én 116cm-es fessztávval építettem meg, és a repsúlya kereken 2Kg volt! Könnyebbre kellett volna építeni, de ha jól láttam nálad ezzel nem lesz probléma mivel balsa az egész gép!

Jó kis szerkezet, én is sokat repültem vele akárcsak Karajev
    Az én gépem még megvan, igaz ráférne egy kis javítás hogy felfrissüljön. Szerintem akik megépítik ezt a gépet azok nem fognak csalódni, eddig ez a gép szolgált ki a legjobban, velem nagyon megbocsájtó volt mindig, (soha nem törtem össze egy kicsit sem) és az csak hab a tortára hogy a saját kezem munkája "volt"!

Egyetlen gyengepontja: A Kést nem igazán repüli, vagy esetleg nehezen sokat gépészkedve!

Zolie
    A sebesség a lényeg, és az érzés ahogy a gép a tested részévé válik

Oldal: 3 / 20 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve