Oldal: 1 / 14 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (135) összesen

Téma: XENON Lipo minusz 2 fokban is !

Senior Member gdekor logója
    Hozzászólás
    2.138

XENON Lipo minusz 2 fokban is !

Már félretettem nagyobb áramigényű elektromos repülőimet, mert nemhogy függeszkedni, de repülni is alig tudtam vele a hidegebb időkben. A Pandánál találtam egy új XENON típust amire 55C -k is vannak írva, gondoltom rápróbálok hátha legalább 20 kijön belőle ebben a hidegben.
    Beleraktam egy 2100 mAh 4S ilyent a 150 cm-es Hyperion Epp-be. Nem akartam elhinni, hogy megy mint az állat, függeszkedik, majd letépi az elejét. Gondoltam majd mindjárt visszavesz, ha a légcsavarszelet kapja rendesen, de semmi csökkenés. Rendesen vitte több, mint 10 percet, aztán lefagyott a kezem és abbahagytam, de az akku teljesítmény nem csökkent.
    Eddig ezt a gépet 5-10 fokban próbáltam már 2200 -as más típusu akukkal, de nem mentek már abban a hidegben sem.
    Kicsit nehezebb, mint az eddigiek, de felülmúlja a súlytöbbletet.

Dekor.
    Tudok csinálni szalmából egeret......... www.nemesikle.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Várjál még a magasztalással, ha majd a 15-20 töltés után is így viselkedik akkor majd lehet tapsolni.
    Nekem a gagyi kínai akkuk is tök bikák voltak a 10 töltésig, de ez után elveszették az erejük, pedig hímestojásként bántam velük sosem merítettem 15% alá és balanszeren 1C-vel töltöttem csak őket.
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member gdekor logója
    Hozzászólás
    2.138

Én elég sok akkut kipróbáltam már, köztük a kínait is, és a drága márkásai is, de a hidegben egyok sem működött még zsír új 0 kilóméteres korában sem, így biztos csak jobb lehet a XENON.
    Dekor.
    Tudok csinálni szalmából egeret......... www.nemesikle.hu

Senior Member brush logója
    Hozzászólás
    1.307

Idézet gdekor eredeti hozzászólása
    Én elég sok akkut kipróbáltam már, köztük a kínait is, és a drága márkásai is, de a hidegben egyok sem működött még zsír új 0 kilóméteres korában sem, így biztos csak jobb lehet a XENON.
    Dekor.
    Én szorítok, hogy neked legyen igazad! Már nagyon jó lenne, ha lehetne kapni olyan LiPo-t, ami kibír 50-100 töltést, persze elérhető áron.

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hahó fiúk.

Bizony- bizony, a Li-Po aksik még nem elég tartósak, nagyobb terhelés esetén.

Sok márkát próbáltam én is, / eddig a legjobbnak a Polyqest bizonyult/
    Bár ez drága, és 20 /c terhelésnél ez sem bírt ki 30 töltésnél többet, utána szépen elhervadt. De legalább nem " hízott meg". A többiekről ne is beszéljünk ...
    A Li-Po-k szerintem, 0.5 / C vel tölltve, és 5-6 / C vel kisütve tudnak hosszabban élni!!
    A 10 / c kisütés már nem tetszik nekik, a 20 / C pedig illúzió.

Ezért is adtam el a nagy elrektromos modelljeimet, mert bármennyire is kényelmes és elegáns az üzemeltetésük, a fene se győzi akksival.

/ A Funtanához pl: egy garnitúra -- 6 cella Polyquest 3700- as,-- amivel
    6- 8 percet repülhettem, 65 e. ft volt... / ez is kb. 30 töltést bírt ki, mert
    A műrepüléshez rendesen meg kellett hajtani. / terhelés- 12- 15 /C!!! /
    Ez megfelel Kb: 40- 55 A áramfelvételnek / a 20/C= 74 A lenne! /
    És még ezt sem bírta sokáig!!!!

Az A 123- Li-Fe jöhetne szóba, de pl: Ehhez a géphez legalább 14 cella kellene, / 2X 7 , mert párhuzamosan kell kötni a kapacitás miatt/
    Ez pedig 980 Gr.. amit már nem cipelhet a modell.

Ez hosszú távon túl sok egy érző kebelnek... szóval még várok, hogy legyenek jobbak...

/ Csak az a baj, hogy már nem sok időm van várni... 72 elmúltam.. sajnos./

No de REMÉNYKEDJÜNK!!!
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Senior Member
    Hozzászólás
    666

http://news-service.stanford.edu/new...re-010908.html
    Persze, hogy van remény új akkukra. Pl. ez a hír is a jelenleginél 10-szer nagyobb kapacitású Li-ion akkukat igér. Óriási a felvevő piac, Telefon, notebook, közlekedés... 2-3 éve ugyanilyen álom volt az A123.

Visszatérve az árra. Amerikai modellezők A123 akkumlátor beszerzési forrása a De Walt akkupack. 10 cella van benne és 100$ alatti áron meg lehet venni. Ilyen áron azért érdemes újra végiggondolni egy elektromos gép meghajtásának optimalizálását.... Az A123 akku tartósságával sincs semmi gond.
    Dezső
    MMSZ kártyaszám: 1521

Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hahó.

BUÉK- kedves kolléga.. igazad van

Sajnos a jelenlegi 123 / 2300 ma/ h. /
    nagy modellbe kevés, kicsibe pedig nehéz../ 70 gr / cella. / :cry:

Ha lenne kb. a jelenlegi súly mellett legalább 3000 ma/ h kapacitású, azzal már lehetne mit kezdeni.

A Mini-Titán helihez, a jelenlegi is használható 3- és 4 cellás változatban.
    / sajnos a kabint ott is " faragni kell " vagy az akkutartót átalakítani, de a minimális súlytöbbletet a 2200 as Li-Po-hoz képest, /30 ill- 100 gr,/ még elviseli.

Az ár pedig kezd elviselhető lenni..

Senior Member
    Hozzászólás
    301

Mabor!

Szerintem érdemes lenne az A123-as cellákon elgondolkodni...
    Neked a 6 cellás lipo kb. 82W energiát tárol, ezt 10-11 (párhuzamos kötés miatt 10) A123-as cellából lehetne kihozni. Nem értem miért számoltál 14 cellát (2X7), akkor már 23.1 V-on lenne hajtva a motor.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.895

Kedves Gabi bácsi !

Mivel a 2300 A123 akkunak a terhelhetősége folyamatosban
    70A/120A így nem kötelező a párhuzamosítás és akkor a megfelelő
    súly is megoldott igaz a repidő kevesebb de nem fele a azonos
    mAh lipohoz képest mert mások a paraméterek.
    Pl: Iván 8 cellás 2300 A123 packal nyomja a TREX-600-ast és kb
    6-8 perc a repidő a másik régebbi lipo packja 3700mah és azzal kb 8 perc a repidő csak a lipo 30-40 perc alatt tudja feltölteni az A123 packot pedig 15-20 perc alatt. Szóval az A123 packos repcsiknél másképpen kell tervezni a packokat.

A kicsibe túl nehézhez meg annyit hogy oda pedig nem a 2300 A123 packot kell beletervezni hanem pl: az 1100 A123 packot mert ott már
    nincs gond a súlyal és mérettel sem a terhelés pedig 30A/55A az már
    elegendő egy kis géphez de még a miniTitánhoz is bármelyik hasonló
    gépezethez, igaz a repidő kisebb de feleidő alatt töltjük az A123 akkukat
    és a élettartama azért jelentőssen nagyobb mint az eddig lipo Packok.

De hogy a topic eredeti rendelése mellett maradjunk a Xenon Power
    új lipo packok nagyon kicsi belsőellenálása nem csak nagyobb terhelést
    tudja folyamatosan biztosítani hanem mivel sokkal többet tud mint ez eddigi packok egy kisebb terheléssel terhelve az élettartama biztosan hosszabb lesz mint egy azonos paraméterű de kisebb C-s pack, mert hát
    nem csúcson járatjuk a packok mint azt eddig tettük, nincs melegedés,
    puffadás stb ami az élettartamot jelentőssen eddig befolyásoló tényező volt. Ezért lehet egy újabb generáció a lipo packok között, persze
    nyilván tesztelni kell mint mindent de eddig jók az eredmények.
    Természetesen mi is reméljük, hogy ezzel most betaláltunk egy jó márkába.
    <br />Tel: +36-30-921-0009

Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hahó kedves Dekk kolléga.

Bár igazad lenne.
    Sajnos itt nem csak a " tárolt energia mennyiségével" kell számolni.
    A feszültség is fontos!!!

A általam használt motorok./ Hacker és Axi./ Igénylik a 6 cella Li-Po-t.
    /A voltonkénti fordulat 380.. és 15 X 10 légcsavar! A modell súly 3 kg.
    Ehhez kell a 7- 8000 körüli fordulatszám./
    Ez pedig 22-2. volt, / feltöltve 25.2!/ Nos ez a 40 A körüli terhelésnél, ugyan leesik 20 V alá, de a 10 cella A 123- / 2X 5 párhuzamosan,/
    Feltöltve is csak18 V, és 40 A terhelésnél ez is leessik 15-16 V köré.,ez pedig kevés. /20 X 380 =7600 16 X 380 pedig csak 6080 !/ egyelőre nem akartam másik motorokkal kísérletezni, mert ezek jól húztak. amíg birta az aksi. Az adatok MÉRT - adatok.

Tehát a 2X 7 ezért kellene! A Titán is elmegy 3 cellával, de ott fogaskereket kell cserélni. 4 cellával. az eredeti konfig OK. csak a súlypont bánja kissé...itt a li-po 3 cella szintén OK. de hamar lekonyulnak.

Szóval még várok.. kicsit. és ha jók lesznek a tapasztalatok, akkor hajrá...

Oldal: 1 / 14 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve