Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (135) összesen

Téma: XENON Lipo minusz 2 fokban is !

Senior Member
    Hozzászólás
    301

XENON Lipo minusz 2 fokban is !

Mabor!

A megszokott hajtásláncba persze nehéz "betuszkolni" az A123-as cellákat, viszont nekem is az általad leírt lipo pusztulásból volt elegem. Sajnos nekem a lipo aksival még rosszabb tapasztalatom van, 15-20 töltés 10C-nél nagyobb terhelésnél. Én úgy vettem észre hogy ez a 20-30 C-s terhelhetőség csupán eladási "varázs"-szó...

Az az igazság hogy én kisebb gépekkel repülök (500-700g felszálló súly, 1 M fesztáv). Én az 1300-1500mA-es akkukat akartam kiváltani A123-al. Nos ezt 4 cellás 1100mA-es pakkal hoztam össze aminek a súlya 175g a lipoval szemben 110-130g. A plusz tömeget tökéletesen kompenzálja a feszültség növekedése 2V-al, sőt érezhetően nagyobb a teljesítmény.

A hozzászólásomat pont azért hozzád intéztem mert pont ugyanezek a gondolatok futottak végig bennem az A123 vásárlása előtt, szinte már nem is mertem használni a Hacker motorjaimat mert tudtam hogy kivégzi az akkut.

Szerintem érdemes lenne a hajtásláncba (és a pénztárcába) kicsit belenyúlni hogy illeszkedjen az A123-as cellákhoz. Én nagyon elégedett vagyok vele, ha az ígért 500 töltés helyett 100-at megél akkor az összes lipo cellámat vágom a kukába -természetesen szelektíven .

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hahó kedves kolléga.

A dolog annyiban változott, hogy a nagy modelljeimet és motorjaikat lényegében eladtam.

Ami most van, Egy Akromaster, és egy Explosion műrepcsi, már nem igényel akkora akkut! / 950 és 1200 gr. /

Ezekben egy AXI és egy Welgárd motor van,amivel meg vagyok elégedve!

Most azt tervezem, hogy ezeket fogom, valamelyik 123. ra belőni.
    Valószínűleg a 2300. as lesz a nyerő. 4 cellás pakk még belefér.

A mini Titán helihez kipróbálom az Ákosék új 2200 as akkuját.
    Valamint megnézek egy 4 cellás 1100 as LiFe aksit.

A gond a Hurrikán heli, az kéri a 6 cella li- pót, de megpróbálom 7 cella A123- al /2300/ Ez 490 gr, a jelenlegi 6 cella Welgard 2200 -as pedig,
    amivel 6 percet tudok repülni, / no nem 3- D / 380 gr.
    Ez még elviselhető különbség, egy 2 kg.- os helinél.

Mindez persze csak tavasszal esedékes,és addig még lehetnek új fejlemények! / pl: Tovább csökkenő árak, új akkutípusok, stb. /

Mindenesetre, aki tud újat mondani, szívesen látom.
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Idézet mabor eredeti hozzászólása
    A gond a Hurrikán heli, az kéri a 6 cella li- pót, de megpróbálom 7 cella A123- al /2300/ Ez 490 gr,
    Ebben az esetben lesz vagy 3-3,5 perces repidőd, ha ezt szeretnéd hajrá!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hahó kedves kolléga, Csabcsa.

Nem egészen értem, hogy miért?
    Ez tapasztalat, vagy csak tipp?

Az én Hurrimban egy Z- 20- as motor van.
    A Welgárt 2200 as aksival, amit a Titánban használtam, a Hurriban kettőt sorbakötve,
    símán repültem 6 perceket!!!

A szabályzó egy Jeti- Spin. amivel precízen belőhető minden.

Persze csak lazán, nyolcasok, looping. orsók, kubai nyolcas. legyezők,
    - még csak ez megy.

Mivel öreg lévén, hamar fáradok, ez nekem bőven elég!!
    Sokan csodálkoznak is, a haverok közül, hogy miért erőltetem a helit?
    Nos mindíg szerettem a " kihívásokat" Nekem ez az volt és még mindíg az!

Nem értem, hogy a 2300- as Li-Fe, miért menne kevesebbet?
    A 100 gr. plusz, ennyit jelenthet?

Az áramfelvétel közel azonos lesz, a rep- stílus is...ráadásul ezek állítólag jobban terhelhetők.

Ha konkrét tapasztalatod van EZZEL A KONFIGGAL.. ne kímélj, érdekel!
    Persze a Z-30 motort itt ne vedd alapul!

Köszi.. M. G.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Kedves Mabor!

A konkrét kézzelfogható tapasztalatom a következő:
    konfig Z20-as motor,535-ös lapátok, 2000-2100-as rotorfordulat 5000mAh/6S akku, így 2600gr felszállósúly, ebből az akku 750gr nyom, evvel a konfiggal vegyes stílusban 7 perceket szoktam repűlni és a végén 4500Mah tudok visszatőlteni.
    Próbáltam a Titan 2db 2200 3 cellás akkujával is avval 3-3,5 perces repidőket kaptam úgy hogy az akkuk csak 360gr nyomtak az eredmény viszont 4 pakk agyonvágott akku lett.
    A gyári sok mindenre nem alkalmas motorral való igaz közel dupla repidőket lehet kapni.
    Én ezek alapján állítom a fenti véleményem.
    Csodák sajnos nincsenek, ahol teljesítmény van, ott bizony amper is szükségeltetik.
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hahó kedes kolléga, Csabcsa.

Köszönöm az adatokat.
    Mivel télen nen repülök,/ nem szeretek fázni / Tavaszig még van idő eldönteni milyen akkut vegyek...
    Lehet, hogy addig még lesznek újabb alternatívák.
    Egyelőre " vadul gyüjtöm a pénzt" ....

Mégegyszer kösz...

Senior Member brush logója
    Hozzászólás
    1.307

Csak pár gondolat az előző hozzászólásokhoz...
    Idézet mabor eredeti hozzászólása
    A Titán is elmegy 3 cellával, de ott fogaskereket kell cserélni. 4 cellával. az eredeti konfig OK. csak a súlypont bánja kissé...itt a li-po 3 cella szintén OK. de hamar lekonyulnak...
    A Titánomba 2*2 cella 2300mAh A123-t raktam, kettőt az akkutartóra, kettőt a váz aljára erősítettem a főtengely alá. Így pont okés a súlypont. 8-10 perc repidő, és aki nem full 3D-t repül, az észre sem fogja venni azt kis plusz súlyt. Jól működik a gyári konfiggal (addíg, amíg a gyári szabályzó nem kezd el lekapcsolgatni). Két három pakkal folyamatosan lehet repkedi.

Idézet panda eredeti hozzászólása
    Iván 8 cellás 2300 A123 packal nyomja a TREX-600-ast és kb 6-8 perc a repidő
    A T-Rex 600 8s A123 akkuval kb. 4-5 perc repidővel bír (nyudodtan cáfoljon meg, az aki szintén ezt a konfigot használja). (Ha már komolyabb teljesítményt szeretnénk, 10-12 cella a minimum, plusz motor és szabályzó csere). Ugyanezt a pakkot feltölteni 28-30 perc, és 200-250 töltést eddíg már kibírt. Észrevehető valamennyi gyengülés, kb. fél perccel kevesebb repidő a frissebb akkukhoz képest. Még a kevéske repidővel is jobban megéri, mint 20 töltés után kidobni a 70 ezres LiPo-t.

Az A123 nagyon jó! De kellene egy olyan LiPo is, ami kibír legalább 100 töltést. Nem mindenkinek van kedve, ideje és főleg felesleges tízezrei, hogy újratervezze és átépítse helikopterét, vagy repülőjét az éppen aktuális akkukhoz!

Idézet panda eredeti hozzászólása
    De hogy a topic eredeti rendelése mellett maradjunk a Xenon Power
    új lipo packok nagyon kicsi belsőellenálása nem csak nagyobb terhelést
    tudja folyamatosan biztosítani hanem mivel sokkal többet tud mint ez eddigi packok egy kisebb terheléssel terhelve az élettartama biztosan hosszabb lesz mint egy azonos paraméterű de kisebb C-s pack, mert hát
    nem csúcson járatjuk a packok mint azt eddig tettük, nincs melegedés,
    puffadás stb ami az élettartamot jelentőssen eddig befolyásoló tényező volt. Ezért lehet egy újabb generáció a lipo packok között, persze
    nyilván tesztelni kell mint mindent de eddig jók az eredmények.
    Ákos!

Mégis hol tartanak ezek a tesztek? Vannak már konkrét adatok, töltésszámok?

mmormota
    Guest

Idézet brush eredeti hozzászólása
    A T-Rex 600 8s A123 akkuval kb. 4-5 perc repidővel bír (nyudodtan cáfoljon meg, az aki szintén ezt a konfigot használja). ... Ugyanezt a pakkot feltölteni 28-30 perc, és 200-250 töltést eddíg már kibírt. Észrevehető valamennyi gyengülés, kb. fél perccel kevesebb repidő a frissebb akkukhoz képest.
    Ez szerintem nagyon bíztató élettartam. Különösen mivel nagyon kemény terhelésen érted el, hiszen 4-5 perc alatt kimerül. Nekem sajnos sose volt olyan Lipo-m, amely akár a felét kibírta volna ennek.
    Tavasszal veszek pár csomag A123 cellát, most már nem olyan vészes az ára, különösen ha fúrógép pakk formájában rendelem meg.

Repülsz rendesen, ha ennyi ciklust belenyomtál, és még másik helid is van... :lol:

Senior Member brush logója
    Hozzászólás
    1.307

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    Repülsz rendesen, ha ennyi ciklust belenyomtál, és még másik helid is van... :lol:
    Azért az elismerés az Ivánt illeti, a ciklusok túlnyomó részét ő tette az akkukba. A T-Rex 600 nemrég került hozzám az említett 8s akkuval. Viszont amiket eddíg a Titánban használtam 4db 2 cellás A123, azokat szintén beleraktam a 600-ba, így már két akkuval lehet repkedni. Gyakorlatilak folyamatos repülést tudnak biztosítani (ha a töltés alatt úgyis várni kellene a szabad légtérre :wink: ). Mivel ezeket nem fóliáztam egybe, bármikor használható a Titánban is.

Vajon mikor koppintanak az orrunkra, hogy ez nem a A123 topic?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.895

Nagyon ül ez a topic
    Csöndben hallgat mindenki és repül mint állat.
    A jót is meg lehet írni nem csak nyafogni, ha valami nem jó....

Szóval ha már vannak saját tapasztalatok akkor leírom:

- SJM400 használat XenonPower 2100/30-55C illetve most tesztelés alatt a XenonPower 2200/22-40C
    Mindkettő hozza az elvárt teljesítményt mindegyik túl van a 20-dik startnál és cella elhangolódás ZERO akku lemerítés után csont hideg nem langyos hanem hideg, tehát a terhelés lópikula neki.... lényeges info továbbá hogy ugyanannyit töltünk az akkuba mint az első startnál a belső ellenállás 36mOhm állt be !

- JumpingJack repcsis tesztelés 15-20% erősebb lett a gép és hasonló tapasztalatok vannak vele mint a helinél.

- Ami mindkét konfignál erézhető többet és dinamikusabbat repültünk vele mint az előző akkukkal hideg akkuval és ami még lényeges szétfagytunk az időben de a konfiguráción a hideg nem érezhető csak az hogy le kell szállni mert nem érzem az újjaimat.

- Mivel ennyire bírja a hideget az akku megnéztem a gyári specifikációban hogy elvileg mit tud a kicsike, hát megdöbbentő mert -10 fokig szinte teljesítmény csökkenés nélkül repülhetünk -20 foknál már egy 10% teljesítmény csökkenéssel számolhatunk viszont mivel bőven van tartalék az akkuban ezt a gyakorlatban nem lehet észrevenni csak ha maximumon terheljük az akku-t.

Még egy tapasztalat nem Én teszteltem hanem kedves Tamás barátom komlón Xenonpower 2200/11,1 volt packból kettőt sorba kötve 6 cellás konfigot beletolta a Fliton Edge 540 freestyle 1,5 méteres műrepülőben, ezt már egy másik barátom felvetette, de megvalósítani elsőre Tamásnak sikerült Repidő 9 perc ! Megjegyzem, hogy 4400/ 6cellás packok körül használjuk ezt a méretű gépet elektromosban. De ezzel a kisebb repidővel kb 300-400 gr-ot le lehetett faragni a gép súlyából, ami azt jelenti hogy kaptunk egy szinte indoor 1,5méteres műrepülőt...
    <br />Tel: +36-30-921-0009

Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve