Eredmény: 1 - 5 (5) összesen

Téma: T640C óriáshelikopter Brushless átalakitása

Junior Member
    Hozzászólás
    8

T640C óriáshelikopter Brushless átalakitása

Sziasztok!
    Előre is elnézést kérek, ha túl gagyi a kérdés, de hozzájutottam ehhez a 80 centis óriáshelikopterhez.
    Motorhibás, eleve motorcsere kellene hozzá.
    6000 Ft a motor hozzá, darabja, s szerintem őrűltség ennyit fizetni egy kefés motorért, ennyit költeni két kefés motorra egy 3 csatornás géphez.
    Elsősorban folyamatos lebegésre lenne használva, igy amugy elég lenne a 3 csatorna is. Dron persze ehhez jobb lenne, de a helikopternek van egy érdekessége látványra főleg ha még be is öltöztetem.
    Akkor viszont mégnagyobb gond a kefés motor mert nagyobb fordulat kell nekia plusz tömeg miatt.
    A kérdésem az, vajon hogyan lehetséges a BL átalakítás.
    Láttam hasonlo motorokrol átalakitásokat, V912, V913 F945, és ha jól láttam, ezekhez csak egy ESC kell az eredeti panelhoz, amiből ki is vehető a FET, annak a helyére lehet rakni az ESC bekötést, arra pediga BL motort.
    A kérdésem az, ilyen egyszeru lenne az egész? 2 db BL motor és 2 db ESC, olyan ami V912-13-hoz vagy a másikhoz valo?
    t640c.jpg
    A kép csak netről letöltött ilusztrácio arra az esetre ha valaki kiváncsi, hogy néz ki a gép.

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Érdekel amugy ennek a 4 csatornás változata is, a F639 megvételre, akár motorhibásan is, hasonlo célból

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    413
    Üdv. A bl-motor 3-fázisú, ezekhez nem jó a kefés rendszerü esc. Az egész elektronikát cserélni kellene,olcsóbb ha motort veszel hozzá.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.493
    Nem ismerem a típust de a PPM jelét megtalálod az eredeti motorvezérlőnek arra elvileg rá lehet tenni a BLDC ESC-t.
    Viszont tényleg egy koax helivel akarsz ennyit kínlódni?
    A BLDC sem lesz olcsóbb. Vedd meg az eredeti bele való motort, előbb meg fogod unni minthogy újra elromoljon
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Junior Member
    Hozzászólás
    8
    Nem játékra kell hanem demonstrativ célra. Ezért kéne olyan ami sokáig bir egyfojtában forogni.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva