Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (89) összesen

Téma: Tug /1,2 m ~ 30kg/

Member
    Hozzászólás
    57
    Ma nem igen értem rá, de azért egy kicsit foglalkoztam vele, bár csak pár apróságot tudtam megoldani.
    A gumiütközőt befejeztem, kapott még egy vékonyabb sort felülre, meg a flexre felraktam a csiszolókorongot és rendbe raktam vele.
    Egybe csiszoltam, meg letörtem 45°-ban, aztán kaptak a gumisor végek támasztó háromszögeket.

Member
    Hozzászólás
    57
    Meg egy kicsit a belsővel is játszottam. Bár terven volt, hogy lesz egy olyan radar monitor ami világítani fog,
    de nem jutott eszembe semmi, hogy hogyan lehetne azt a hatást elérni mint egy lcd kijelző.
    Igazából nem akartam már tovább bonyolítani, így is a világítás kapcsolása elég beteges megoldás lett, szóval játékszempontból jó, de amúgy meg tök felesleges.
    Majd egy videót kellene csinálni, hogy miként lehet kapcsolgatni a dolgokat.

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Most, hogy írod valahonnan ismerősnek tűnt a hajó, csak eddig nem tudtam honnan. Most már emlékszem, tényleg a halálos fogásban volt halászhajó. Szép nagy, nagyon élethű lesz amikor elkészül majd.
    Így a képről nem is tűnt fel, hogy akkora mint a most készülő vontatód, pontosabban a mellette levő kisebbik hajó zavart meg.

A kapcsolók nem semmi, nagyon jól néznek ki. De az egész belső tér, kezdve a radar képernyőjétől, a rádiókig, eszméletlen. Illetve ahogy néztem a másik (SRY) fórumon a korábbi képeid, a működő óra, a laptop, a komplett belső világítás ... egyszerűen fantasztikus. Teljesen olyan mint az igazi hajó.

Én a saját hajómon (amit igaz csak vettem, de az elektronikai részeket én építettem ki benne) a világítás kapcsolóit, elrejtettem a fedélzet hátsó részén található kis nyílások/ajtók alá. (ennek mi lehet a magyar megnevezése? angolul deck hatch) Majd utána még az egész elé tettem egy programozható relét is amivel távolról ki/be lehet kapcsolni a világítást a hajón. Ez akkor jön jól, ha pl. nagyon merülni kezdene az akkumulátor.
    Egyedül a az érintkezési pontokkal nem vagyok megelégedve, konkrétan maga a megtestesült kontakthiba a csatlakozó... Szerintem le fogom cserélni, egy ilyen RS232-es soros port csatlakozóra, ebben 9 vezetéket lehet elvezetni, az pedig pont elég lenne: https://c1.neweggimages.com/ProductI...1400326777.jpg

20190610_232520.jpg20200216_172855.jpg20200216_172908.jpg20200216_172937.jpg20200216_173055.jpg

Member
    Hozzászólás
    57
    Azért a te hajód se semmi. A mérete?
    Igen gondoltam én is arra, hogy távolról vezérlem a világítást, de akkora a hajó, hogy gondoltam miért ne lehetne inkább onnan kapcsolni mint az igaziaknak a kormányállásról.
    Persze értelmetlen, de így külön kapcsolók kapcsolják a különböző fényeket, funkciókat. A piros kapcsoló mint főkacsoló funkciónál, anélkül semmit nem lehet felkapcsolni.
    Meg mellette van egy külön kapcs. a vevőnek, ha a főkapcs be van kapcsolva, akkor világít egy piros lámpa a műszerfalon és ha a vevőt is áram alá helyezem a lámpa az zöldre vált.
    Igen tudom ez már beteges, de mit csináljak ha élveztem ennek kitalálását és megvalósítását.
    Raktam be egy feszültségmérőt, mert mint írtam FPV-re terveztem és gondoltam élvezetesebb onnan lelesni az akku állapotát, feszültségét.
    Akartam egy ampermérőt is, de nem találtam megfelelőt és ilyen kicsit.
    Szóval azért ez már az ami nem normális, de most már be akarom fejezni és vannak dolgok amiken már visszább veszek, hogy be legyen fejezve.

Member
    Hozzászólás
    57
    Ma nem sokat haladtam vele, kapott nevet. Meg elkezdtem egy kormányos gyurmázását. Egyenlőre csak a feje, de még nem végleges az sem. Ez olyan süthető gyurmából lesz és nem olcsó anyag, de nagyon jól lehet használni, amúgy láttam a youtube-n hogy mások is így spórolnak az anyaggal mint én.
    Bár vettem bőven, de viszont 1:9 -es a méretarány, meg amúgy sem lesz olyan nagy a fickó, csak vannak terveim és még kell másra is gyurma.

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Köszi, ez egy KIT-ből készült gőz vontatóhajó, az Anteo, kb. 89 cm hosszú (1:30-as méretarány) és az 1920/30-as évek olasz gőzhajóira hasonlít, mert nem egy konkrét hajót másoltak le kicsiben.

Csak ismételni tudom magam, de egyre szebb és valósághűbb a hajód. A feliratozást mivel csináltad?

Member
    Hozzászólás
    57
    Idézet tbalintg3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak ismételni tudom magam, de egyre szebb és valósághűbb a hajód. A feliratozást mivel csináltad?
    Hát csak próbálom olyanná tenni, hogy úgy nézzen ki. A felírat sablon, tűecset és festék, azt hiszem az 1:1-es hajókon is valami ilyesmi a feliratozás technikája, csak ott nem tűecset.

Member
    Hozzászólás
    57
    Nagyon nem volt időm a hajóra, közbe jött más hülyeség, csak annyi hogy megjött a levegő pumpa a füstölőhöz.
    20200225_161301.jpg

Member
    Hozzászólás
    57
    Lehet csinálni a füstgenerátort. Csak még nem tudom hogyan fog pulzálni.

Senior Member
    Hozzászólás
    934
    A szivattyút pulzálva kell hajtani.

Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai