Oldal: 8 / 9 ElsőElső ... 456789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (89) összesen

Téma: Tug /1,2 m ~ 30kg/

Member
    Hozzászólás
    57
    Ma még annyi időm volt, hogy egy kicsit babráljak rajta, csak egy távcső erejéig.
    Mire jó a Lego, meg hozzá egy kis műanyag, de beszéljenek a képek.

Member
    Hozzászólás
    57
    Annyit tudtam csak csinálni, hogy kapott feliratokat, táblát. Meg próbálom egy kicsit viseletesre varázsolni.
    Még az "üveg" (plexi) némelyik ablakban hiányos, azt majd körbe kell keretezni, bár azt még nem tudom mivel.
    Némelyik felírat esetleg egy kicsit furán hat, de most ez ilyen. Jamie és Adam egy újabb mítosz nyomába ered.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.012
    Én ilyen nagy méretben nem használok plexit csak üveget. A régi bontott ablakokban még 1.5mm-es üveg van az számunkra ideális. Ha nem sikerül pontosra a vágás vagy ha le kell kerekíteni akkor azt csiszolópapírral meg lehet oldani. Előnye még, hogy idővel nem sárgul, nem mattul, nem árt neki a hígító stb.

Member
    Hozzászólás
    57
    Idézet blaskojanos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én ilyen nagy méretben nem használok plexit csak üveget. A régi bontott ablakokban még 1.5mm-es üveg van az számunkra ideális. Ha nem sikerül pontosra a vágás vagy ha le kell kerekíteni akkor azt csiszolópapírral meg lehet oldani. Előnye még, hogy idővel nem sárgul, nem mattul, nem árt neki a hígító stb.
    Gondoltam rá én is, csak nehezebb vágni, már vettem drága üvegvágót hátha az a baj, de én nem tudom miért nem sikerül mindig 100%-osan a vágás.
    Viszont ha besárgul kiveszem és rakok helyette újat.
    Bár szerintem túl sokat nem lesz napon, időm se nagyon lesz rá, meg vannak újabb terveim és úgy is azzal fogok foglalkozni.
    Már látom előre, párszor úszik és megy a garázsba kijelölt helyére, ezek így működnek.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.012
    Talán ez segíthet, az a lényeg, hogy határozottan dolgozzunk. Nem kell félni tőle.
    https://www.youtube.com/watch?v=avmIwgTulo8

Member
    Hozzászólás
    57
    Idézet blaskojanos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Talán ez segíthet, az a lényeg, hogy határozottan dolgozzunk. Nem kell félni tőle.
    https://www.youtube.com/watch?v=avmIwgTulo8
    Köszi, lehet tudom hol rontottam el.
    Viszont a videótól többet vártam volna, nem mutatta meg hanggal, milyen vágás közben a jó hang és milyen ha nem jó.
    Meg közben míg vágja az üveget beszélhettek volna róla mit, miért, mert ez azért olyan volt mint a Magyar népmesében A bíró okos lánya, hoztam is meg nem is.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.012
    Ebben igazad van, a lényeg, hogy azonos nyomással határozottan kell végigvinni a vágót. Ha folyamatosan serceg alatta az üveg akkor jó, ha morzézik /kihagy akkor sajnos akár merre eltörik/. Célszerű egy üvegen gyakorolni, a lényeg, hogy nem kell óvatoskodni hanem határozottan kell dolgozni. A kerekes vágóknál amit itt is látunk kenni kell a kerekeket, általában parafinolajjal szokták kenni. Ha nincs kenve akkor akadozik és szaggatottan vág ami nem jó. De ha ezt a videót megnyitottad akkor ott találsz többet is , igaz nem magyar nyelvű de a képek beszédesek. Jó próbálkozást!

Member
    Hozzászólás
    57
    A hétvégén beüvegeztem és kapott rögzítő gumikeretet.
    Meg a keresőlápának csináltam forgatónyelet, nem tudom mennyire látszik a képen.
    Egy ilyen linkage stopper-t használtam hozzá, de nem tudom mi a magyar neve.
    https://i5.walmartimages.com/asr/8b9...00ff3ca74.jpeg

Member
    Hozzászólás
    57
    Olyan régen nyúltam a hajóhoz, hogy elkezdett rozsdásodni.

Senior Member
    Hozzászólás
    934
    Határozottan jól áll neki :-)
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Oldal: 8 / 9 ElsőElső ... 456789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre