Eredmény: 1 - 3 (3) összesen

Téma: Szervók tipusai melyik mire való alapkérdések.

Senior Member Hetes logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    309872223
    Hozzászólás
    380

Post Szervók tipusai melyik mire való alapkérdések.

Sziasztok. Arért hoztam létre a topikot, hogy tisztában legyunk melyik mire valo, ugyanis az elmult honapokban annyi félével talélkoztam, hogy teljesen összezavarodtam. pedig 8 éve modellezem. Most ujra folytatná, mindenból a legmegfelelöbbet akarom, de nem tudom melyik mire való annyi új tipus van már
    Előre is köszi Üdv.: Arzy

Senior Member Hetes logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    309872223
    Hozzászólás
    380
    Ezt a topikot a vezérlés elektronika alá kéne elhelyezni. Szóval keresgéltem a neten és találtam headlock, brushless, coreless, CW CCW, feat drive, audion drive,life time, PWM, PPM, SBUS, ée rengeteg más megjelolést. Persze sokrol tudom mit jelent, de sokrol viszont csak sejtésem van vagy gozom sincs. Segitsetek osszeszedni az ujjabb jelolesek mit takarnak, mikor melyik a leg celszerubb hasznalni. Estere megprobalom osszeszedni minden kérdésemet. Elore is koszonom.
    Előre is köszi Üdv.: Arzy

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.494
    Jó topiknak hangzik. A modellezés az utobbi években gyökeresen megváltozott, mindenki törekszik a minél precízebb, gyorsabb, erősebb szervók gyártására. Felépítésben is ennek függvényében vannak alap 'butább' és komolyabb szervók. PWM vezérlés az ős vezérlés , viszonylag megbízható rengeteg vevővel kompatibilis vezérlési mód. PPM vevők esetében használatos, egyszálas kommunikációt tesz lehetővé végigsöpri az összes csatornát így pl. 8 csatorna bekötés helyett elegendő egy szál. SBUS hasonló, a Futaba egyik protokolja itt is a kevesebb szálon történő vezérlésről van szó. Azt hogy melyiket célszerű használni, pénztárca , modell függő.

Én nemrégiben tapasztaltam meg mennyire fontos a jó minőségű szervók kiválasztása, és megfizetni azt az 5x árat. Tökéletes példa egy MXS 64" EF építettem, külön vettem meg hozzá az ajánlott alkatrészeket. Az alap lindingeres robbe szervókat azzal a lendülettel dobtam ki miután rájöttem hogy mennyire megbízatatlanok zizegnek hangosak és nem mellesleg pontatlanok. Ezt követően beszereztem a Hitec HS-7245MH fémfogas szervókat, ég és föld megéri befektetni a modelled múlhat rajta .

Írd össze kérdéseid, hátha tudok segíteni.

Üdv,
    Tarot 680 Hexacopter, MXS 64", MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva