Szavazás eredménye: Brushless minizilla vagy e-savage?

Szavazók
17. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Brushless minizilla

7 41,18%
  • e-savage

10 58,82%
Eredmény: 1 - 9 (9) összesen

Téma: Brushless tuning vagy új autó?

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Brushless tuning vagy új autó?

Sziasztok

remélem a megfelelő helyre nyitom a topicot.

Szóval a problémám:

Van egy Hb Minizillám(lassan már 3/4 éve)
    És nem tudom eldönteni hogy melyik választás lenne jobb.

Venni bele egy jó Brushless settet (mondjuk egy mamba 6700-ast vagy hasonlót)

Vagy Venni egy E-Savaget

Az utóbbit lehetőleg sport gt változatban szeretém beszerezni
    amihez nem adnak akksikat meg tőltőt (akksikat LiPo-t szeretnék tőltőm meg van egy intellipeak ice)

a lényeg: Melyikkel lenne nagyobb élvezet játszani?? Semmi versenyzés csak sima hétvégi jáccadozás.

Előre is köszönöm a tanácsokat. :wink:

Senior Member
    Hozzászólás
    305

Szia

E célból én jobbank tarom az E-zilla-t,mivel a nagyobb méretarány miatt több helyen tudod használ(odakint).
    Persze a minizilla meg bent jobb.De ez egy olyan bl szettel,olyan gyors lesz hogy nagyon nehéz lesz az úton tartani.

Szerintem a megoldás,persze ha megteheted,megtartod a minit és veszel egy zillát.Igy kint is tudsz autózni (rendes terepen) de bent is tudsz játszani a minivel,ami azért az E-zillaval kicsit nehéz lenne.

Roland

Ez most olyan kaliberű kérdés, hogy gokartot vegyél vagy terepjárót? Teljesen más a 2. A minizilla kevesebb mint a fele az E-Savagenek (méretben). Ha eddíg jó volt a minizilla, és tetszik, de szeretnél gyorsabban pörgősebben játszani vele jó megoldás lehet a brushless, de mint elöttem is írták jóval nehezebb lessz irányítani. Egyébként 1 mamba brushless fele annyiba kerül mint 1 E-Savage, ezért is csodálkozom a kérdésen. Ezenfellül az E-Savage-el kb 15 percet lehet játszani 2(!) akksival. Nemtudom az E-Savage gyorsabb-e egy brushless minizillánál, de sokkal nagyobb terep kell neki, és könyebb irányítani.
    RCPortal.hu Online Magazin

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Köszönöm a válaszokat

MadSnail:

azért nem tudok dönteni mert tetszik a minizilla és van egy vadonatúj aszfaltpálya kb 100m-re tőlem ... mellette meg egy ugyanakkora focipálya ami homokos salakos és kissé eleszettnek érzem a minizillát a pályán ... (kb a fele elég lenne neki)

de ha gyorsabb lenne akkor pörgősebben tudnék vele játszani.

és ha veszek egy mamba brushless settet bele az kb 30K huf

ha most eladom a minizillám amiért sztem 30 at legalább kapok mert adnék hozzá 1600-as li-po akksit is ... meg alu féltengelyeket meg még pár aproságot

akkor ott vagyok hogy 60-65K huf amiből majdnem kijön egy E-savage

másik: a hotbodies oldalán láttam hogy befejezték a minizilla gyártását és nem tudom hogy ez mennyire fogja befolyásolni az alkatrészutánpótlást

már így is kb 3 hónapja előrendelésben van egy alu féltengelyem a nyiregyházi model és hobbinál és eddig sehol sem találtam alu-t van ahol még gyári sincs.. és gondolom a brushless pedig nem fogja kímélni a hajtáslácot...

megint más: e-savage 15 perc 2 akksival....

most minizillával 45-50 percet simán tudok játszani 1600mAh es LiPo val úgy hogy nem kímélem.... ez szerintem brusless motorral se menne 30 perc alá

Ha valakinek van még ötlete írjon legyen szives

Főleg ha valakinek már van tapasztalata Brushless minizillával

Köszönöm.

Senior Member
    Hozzászólás
    416

Szia!

Hol van az a vadonat új aszfalt pálya?
    #YOLO

Member
    Hozzászólás
    52

Idézet Varga Sándor eredeti hozzászólása
    1. ...és ha veszek egy mamba brushless settet bele az kb 30K huf

2. ...ha most eladom a minizillám amiért sztem 30 at legalább kapok mert adnék hozzá 1600-as li-po akksit is ... meg alu féltengelyeket meg még pár aproságot

akkor ott vagyok hogy 60-65K huf amiből majdnem kijön egy E-savage

3. ...másik: a hotbodies oldalán láttam hogy befejezték a minizilla gyártását és nem tudom hogy ez mennyire fogja befolyásolni az alkatrészutánpótlást

4. ...már így is kb 3 hónapja előrendelésben van egy alu féltengelyem a nyiregyházi model és hobbinál és eddig sehol sem találtam alu-t van ahol még gyári sincs.. és gondolom a brushless pedig nem fogja kímélni a hajtáslácot...

5. ...most minizillával 45-50 percet simán tudok játszani 1600mAh es LiPo val úgy hogy nem kímélem.... ez szerintem brusless motorral se menne 30 perc alá.
    Szia!

Végre valaki Zillázik! Gondoltam én is hozzászólok, hiszen nekem is van Zillám amiben egy 6800-as Mamba dolgozik 3cellás Lipoval.

1. Mambát én pl külföldről vettem 22-ért vadonatújonnan.

2. Van már Minizillád vagy még mindig hezitálsz az e-savage meg ez között? Valamint hány cella az az 1600-as LiPo?

3. Való igaz, hogy beszüntették a gyártást, viszont a hazai modellboltok eléggé betankoltak gyári cuccokból, tuningcuccokat pedig külföldről éri meg rendelni amik még elég sok helyen elérhetőek.

4. Nem feltétlenül kell a Mamba mellé titán vagy alu hajtás (nekem titán van) én hónapokig a gyári setuppal használtam a kocsit minden gond nélkül.

5. Meg fogsz lepődni, de a brushless motor kevesebbet eszik mint a gyári kefés, tehát az a 46 perc nem fog lemenni 30ra, inkább 50 felé... :wink:

Ami meg a Mamba egészét illeti;

A 6800-as a legjobb, a 8000-es túl gyors a Zillába, az 5400 meg olyan mint a kefés LiPoval. Bár tényleg nagyon gyors a kocsi a 6800-sal, én szeptember óta csak kétszer borultam fel a sebesség miatt, bár ez a javulás inkább az olajos lengéscsillapítóknak tudható be.

Én sose szerettem a HPI-t (ne kövezzetek meg érte) de a Zilla igen ügyesen ellensúlyozza a nemtetszésemet. :lol: Nagyon mókás kis gép, és ésszerű tuningokkal az 1:10-esekhez képest "kevés" pénzből is komollyá lehet varázsolni.

Üdv, Gergely

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Giorgio: az nem rc pálya csak egy focipálya ami kb 60mx25m-es vagy egy picit agyobb és egy iskola területén van. bár engem beengednek mert ismerem a portást

hja amugy Bocskaikert (Debrecen mellet)

Greg33:

már kb 8 hónapja megvan a zillám

a LiPo akksi 2 cellás

Az a baj a gyári kihajtással hogy a gömbkereszt a féltengelynél elég gyorsan elkopik (főleg hátul) az alu féltengely meg nem tartalmaz gömbkeresztet.

Titán féltengelyről még nem hallottam és érdekelne is (de nyiregyháza debrecen 50km e körzetében aluból se sikerült 2 párat beszereznem)

Honnan rendelted meg a mambát?

/edit mennyit számít az olajos lengéscsillapító? mert én sokaltam az árát....

Member
    Hozzászólás
    52

Zilla tuningokat külföldről érdemes beszerezni, mint már említettem.

A Mambát én ebayről rendeltem még anno, a titán féltengelyek pedig az rcmart oldalán megtalálhatók, GPM a márkájuk. Ha az utángyártott tuning féltengelyeket sorrendbe kéne állítani, akkor az valahogy így nézne ki:

1. Tobeecraft acél féltengelyek
    2. Hotbodies alumínium féltengelyek
    3. GPM titán
    4. 3racing alumínium
    5. Gyári cuccos.
    6. Integy v Topcad alu féltengelyek

A Tobeecraft a szuperdrága kategória, a HB pedig a szuperritka. (Épp most volt egy eladó pár ebayen, de kb 2 óra alatt el is vitték.)

Az olajos lengéscsillapítók szerintem ajánlott tuningok, nagyon sokat segítenek a kocsi irányításában, kevesebbet borul az autó, nem pattog annyira terepen és landoláskor ténylegesen földet ér, nem pattog össze-vissza.

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Köszönöm szépen mindenki hozzászólását.

eldöntöttem: Brushless tuning lessz

és esetleg később váltok egy nagyobb elektromos kategóriába.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva