Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Szervo bemozdulás. Segítséget kérek!

Senior Member tubi logója
    Telefon
    +36 30 4568681
    Hozzászólás
    965

Szervo bemozdulás. Segítséget kérek!

Kedves modellező társak!

Bár egy ideje nem vagyok aktív a fórumon, most mégis szeretnék segítséget kérni. Beleütköztem egy problémába amit ez idáig képtelen voltam orvosolni, Ti biztosan tudtok segíteni!

Egy Mars járó rover modell építésén dolgozunk, aminek az elektronikai rendszerének gerincét egy arduino adja. Egészen pontosan az arduino relék segítségével kapcsolgatja a Hitec Optima vevők tápját. A rendszerben két vevő van. Egy 6 és egy 9 csatornás. A lényeg, hogy az arduino, hol az egyiket, hol a másikat kapcsolja be. A 6 csatornás a robotkart mozgatja, a 9 a rover mozgásáért felel. A rádió egy Hitec Aurora 9. A probléma az, hogy mikor a relé tápot ad a vevőnek és utána a szervoknak, egyes szervok elég nagy mértékben bemozdulnak. Ha előbb a szervok kapnak tápot, akkor a bemozdulás még nagyobb. Érdekes, hogy a négy kormányszervo ezt nem produkálja.
    Létezik-e megoldás arra, hogy az alap pozícióban hagyott szervok miután megkapják a tápot, ne mozduljanak meg. Nem néz ki jól, hogy a napelem és a kamera állványzat bekapcsolásnál, durván bemozdul.
    Két videó a rover-ről, hogy is néz ki valójában:

https://youtu.be/QAu3DtG5lkI

https://youtu.be/q1TzjBqJ-R4

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Senior Member
    Telefon
    0036302291742
    Hozzászólás
    136
    Szia, nagyon aranyos a rover. Ha a vevőket kapcsolgatjátok, -ritka kivételtől eltekintve- a szervók elmozdulhatnak, ennek oka pedig az, hogy a szervóelektronika egy astabil multivibrátort tartalmaz, melyet a vevőből kapott négyszögjel (kitöltöttségtől függően) billegtet. Szerintem célszerűbb lenne pl. sbus rendszert /vagy hasonlót/ alkalmazni...
    Kész vagyok...

Senior Member tubi logója
    Telefon
    +36 30 4568681
    Hozzászólás
    965
    Köszönöm szépen a választ! Ahogy leírtad, teljesen érthető. Sajnos az elektronika ebben a rendszerben lett megépítve, iszonyat sok munkával. Szervok cseréje, vagy egy köztes elektronika beépítése még megoldható, de újra már nem csinálnám. Csupán csak az nem fér a fejembe, hogy a négy kormányszervo miért nem mozdul meg. A szervokat Kínából rendeltem: https://www.rcmoment.com/p-rm2976.html Mi lehet különbség?

Senior Member
    Telefon
    0036302291742
    Hozzászólás
    136
    Szia, az csak szerencse kérdése, hogy meg mozdul-e? A távirányítást kellene egy vevővel megoldani, a hitec rendszerét nem ismerem, de biztosan van olyan megoldás, amelyik akár 15-20 csatornát is tud kezelni 1 db vevővel...
    Kész vagyok...

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva