Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 30 (30) összesen

Téma: Ricinustól beszáradt alkatrész tisztítása

Senior Member Bazsa20 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06 30 2985 215
    Hozzászólás
    667
    A wd40-el vigyázz mert azt mondták hogy tönkreteszi az izzófejet.Fegyver olajat használj.

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.076
    Idézet Bazsa20 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A wd40-el vigyázz mert azt mondták hogy tönkreteszi az izzófejet.Fegyver olajat használj.
    Sokféleképpen rákerestem erre angolul, de sehol nem említettek ilyet. Egyedül a gumitömítést írták, amire nincs jó hatással. A glowplug/platinum/iridium+WD40-re is rákerestem, de úgy sem találtam semmit. Ettől függetlenül tartósabb tárolásra tényleg jobb szereket ajánlanak, mint a WD-40.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    367
    Ha beszáradt a motor, akkor egy alapos petróleumos áztatás is használni szokott. Durvább esetben akár egy hétig is ázhat. A WD40 és egyéb hasonló univerzális csodaszereknek a "hatóanyaga" petróleum. Ha a motor gumi tömítései nem olajállóak -sajnos előfordul régi MOKI-knál, és korábbi kínaiaknál- akkor ezeket cserélni kell. Más kérdés a motoron kívül lévő ricimus. Ha csak valamilyen módon motor alkatrészre folyt , vagy kicsit odaégettről van szó, akkor a nitró hígítóval letisztítható. Áztatás, és pl egy rossz fogkefével kefélés a technológiai sorrend. Ha ez kevés, akkor újra. Ha viszont a motor úgy néz ki, mint a trehány háziasszony serpenyője, - vagy is jó alaposan ráégve a ricinus- akkor jöhet a hideg zsíroldó. Ezzel viszont nagyon észnél kell lenni, mert gyakorlatilag azonnal marja az alumíniumot. A homokfúvott felület világosabb színt kap, az üveggyöngyözött jobban bírja, de ezen is látható a munkálkodása. A polírozott felületek beszürkülhetnek, vagy akár feketedhetnek is. Durvább esetben kráterek képződenek. A technológia lényege: Befújni a célterületet, és egy kicsit hagyni, majd fogkefés kefélés, és bő vizes leöblítés. Majd újra. Segít az is, hogy a befújt felületet egy éles eszközzel megkapargatjuk, de ügyelve, hogy a fém felületet ne sértsük meg. A gumi tömítések természetesen cserélendők. A motort alapos , lehetőleg meleg vizes öblítés után lehetőleg gyorsan ki kell szárítani, és konzerválni. Jó a finom műszerolaj, és a fegyverolaj. E kellemetlen munka elkerülésére a legjobb ha használat után a motort egy-két napon belül átmossuk, és konzerváljuk. Megkönnyíti az életünket, ha a kipufogó és a kipufogó csonk között van tömítés, és az nem fúj ki, továbbá a kipufogó végén -főképp repülőknél- van egy kellő hosszúságú szilikon gumiból készült leömlő, ami a kipufogó gázt távolabbra vezeti a modelltől. Ezzel elérjük, hogy a modellre kevesebb -mert teljesen megakadályozni nem tudjuk- ricinus kerül. Ne feledjük, hogy a modellre száradt ricinus eltávolítása is igen lélekölő munka.
    Utoljára módosítva: gyr által : 2016-01-31 21:11

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.076
    Most a legelső motorom, egy OS46LA lesz a soros. Egy hengerrel!
    Azon kipróbálom a hideg zsíroldót, mert arra is hasonlóképpen van ráégve a ricinus.

Junior Member gefreiter logója
    Hozzászólás
    6
    Két éve használom az aldi-ban kapható ultrahangos tisztítót. Használt modell motorjaimat ezzel tisztítottam mind. A lényeg hogy brigeciol-al töltöm fel a tartályt, majd ebbe rakom az alkatrészeket. Szürke, fémtiszta felület a végeredmény. Veterán motorjaim karburátorainak tisztítására használtam először. Bevált!

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    hű mennyibe kerül egy ilyen tálca?

Hozzászólás
    6
    Idézet Niky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hű mennyibe kerül egy ilyen tálca?
    Tálca? Ultrahangos tisztító? Azt hiszem 6 ezer forint volt. A legolcsóbb és talán a legkisebb is amit lehet venni. Persze nem is vér bele egy 250-es motorkerékpár karburátoránál nagyobb alkatrész. Az is csak szétszedve...

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Sosem gondoltam, hogy tényleg hatékony lehet... ezért ez ingyen van! Remélem majd még lehet kapni!

Senior Member
    Telefon
    06 70 2268959
    Hozzászólás
    282
    A Lidl-be is láttam a napokban, igaz ott 7000Ft volt.

Hozzászólás
    6
    A lényeg hogy brigeciol legyen a tartályban. Elég a vízbázisú. Valószínűleg a lidl-ös is ugyan olyan jó lehet.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva