Oldal: 2 / 13 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (125) összesen

Téma: STRONGBOW Oldalt lapátkerekes gőzhajó

Junior Member
    Hozzászólás
    22

Re: STRONGBOW Oldalt lapátkerekes gőzhajó

Szia Laci!
    Mivel hajtod meg a hajót?
    Igazi egy gőzgép lenne.
    Egyébként tetszik nekem.
    Üdv

Senior Member viktor58 logója
    Hozzászólás
    648

Szerintem Laci legutolsó hozzászólásából is kiderül hogy mi fogja hajtani:

http://img92.imageshack.us/img92/2260/nvtelenjp7.jpg
    Van itten minden. Autó, hajó, helikopter. Elektromos, nitrós, benzines, GŐZ!

Senior Member
    Hozzászólás
    635

Ami menetközben lemaradt:
    Lapátkerékház palást oldali dekoráció:

A részben elkészült fedélzet:

A felmerült kérdések rövidrezárása végett:
    az inditó lapon jeleztem, hogy gőzmotór fogja hajtani, de mivel még nem tudtam, hogy mekkora lessz a belső tér+ a fedélzeti nyílás csak tippelni tudtam a beépítendő eszközök tekintetébe.
    Amit most kilátásba hejeztem az két darab 2 cm3-es kéthengeres kétszeres műkűködésű oszcillációs sormotor.
    A kazán két lángcsöves fekvő hengeres tojás formáju valószínű . EZ mind tervezet mivel élek a tervezői szabadságommal, meg hát nincs róla terv sem.
    Egyébként a hétvégére tervezem a munkahengerek elkészítését.
    A későbbiekben bízom benne szűk szavub leszek, remélhetően a képek többet mondanak azok számára is akik inkább nézegetnek mint olvasnak.
    NEM CÉLZÁS CUPI MODELLEZŐ TÁRSUNK NYILATKOZATÁRA!!!!!!!!!!!!!!

Ha kérdése merülne fel valakinek a modell leírásával kapcsolatban privátban vagy élőben szívessen válaszolok!! :

UI Helyesírási hibákért elnézést kérek Ha van.
    Ez úton is köszönöm, hogy ez irányú fikázással nem rontották a kolegák a topikot ;D

Üdv:Laci!

Senior Member
    Hozzászólás
    635

A hajó vízvonal alatti része le lett fújva a tervnek megfelelően zöld színre.

GŐZMOTOR KÉSZÍTÉSE:
    Gondolom ez a téma a gépészek számára egy kissé izgalmasabb lesz mint maga a hajó gyártás.
    Előfordul, hogy olyan részek is lesznek melyek mások által ismert lesz de bízom ezzel a kortás bütykölőket nem fogom untatni.

A tervek egy része melyek nem én termékem nem teszem fel, de a készítés folyamatát fel leírom.

1, A gőzmotor munkahengere:
    Első lépésben néhány paraméter
    A munkahenger 15x15mm-es sárgaréz rúdból készül. A felfúrása négypofás esztergatokmánnyal történik. ( a munkadarab megfogása). Először csúcsfészek fúró utána 8,5mm-es fúrószár, utána furatkéssel 9,85 mm-re felesztergályozom majd 10,0mm dörzsárral a kívánt méretre simítom. Tehát maga dugattyú ház 10 mm-es lesz.

A dugattyú ház hossza 26 mm-es lesz.
    Mind két végnek merőlegesnek kell lennie a furatra, ezért célszerű leszúró léssel darabolni!
    Miután így elkészült a ház elkészítjük a gőz ki-be menő furatokat és a ház tengely furatot.
    A gőz ki-be menő furatok 1,5 mm átmérőjűek a tengely középtől 10 mm-re vannak fent és lent is, a két furat egymástól 20 mm-re vannak. Figyelem a házon belül ezeket a furatokat a ház vége felé 1,5 mm-rel felnyitjuk, mivel a lökethossz 16 mm lesz. Rövid indok a furatok közti táv 20 mm, a lökethossz 16 mm + 5 mm a dugattyú ez összesen 21 mm-er tehát alsó ill. felső holt ponton részben zárva lenne a szelep furat a dugó részéről.

A tengely 3 mm es sr pálca melynek végén 1 db 2 mm hosszú M 3-as menet van, ez a pálca kerül a henger ház közepébe

A dugattyú :
    Anyaga sárgaréz
    9,98mm átmérőjű.
    A hossza 5 mm
    A közepébe 1 db M2-es menet készül. Miután elkészült az egyik oldalt sűjesztéket készítünk 8mm-es újmaróval 2,5mm mélyen, hogy a kontrázást szolgáló anya a dugó síkjánál ne lógjon ki.

A tömszelence:
    15x15mm-es sárgaréz rúdból készül
    Lépései a nyilak helyén gondolatjel lesz.
    -1,5-ös csúcsfészek fúróval megfúrom-1,8-as fúróval átfúrom-2 mm-es dörzsárral készre simítom-3,5mm mélyen 3,3-as furatot készítek majd menetet vágok bele M4.
    A külső részen a menetes rész felöl nézve a forgácsolás menete:
    4 mm hosszan 7 mm-es átmérőt alakítok le. 2 mm vastagságban meghagyom a 15x15 mm-es szelvényt, majd 0,5 mm hosszú 10 mm átmérölyű körszelvényt forgácsolok.
    A tömszelence hossza 6,5 mm-er a 2,00 vezető furat 3 mm hosszú.
    7 mm-es sugárban 4 db 2,2 furat készül a rögzítéshez a sarkoknál

A tető:
    15x15mm-es sárgaréz rúdból készül
    7 mm-es sugárban 4 db 2,2 furat készül a rögzítéshez a sarkoknál.
    Anyag vastagsága 2 mm

A rögzítő csavarok M2 x 6 mm sárgaréz. Ezeket is magam készítettem 4-es sr pálcából. Bár a végére már kissé untam a csavar gyártást (kb 60 db lesz a teljes mennyiség)

A dugattyú szár :
    2 mm es acél pálcából készül. Egyik végén 5 mm a másik végén 3,5 mm hosszú M 2-es menet van. A teljes hossz 38,5 mm ha jól emlékszem, de utána mérek.
    A ráfordított idő kb 2 nap 10-14 óra. Pedig nem az első készült.

Megjegyzés: a tömszelence záróanya nincs elfelejtve jönni fog az is.

Az elkészült négy db munkahenger dugattyúval, ezután jöhet a szelep ház csapágyazva.

Senior Member
    Hozzászólás
    635

A dugattyú házon belül történő 1,5mm átmérőjű furatok felnyitása a fedél irányába 1,5 mm hosszan:

Gőzmotor ház- vezérlő furatokkal:

Maga a ház 9 x 15 mm keresztmetszet és 75 mm hosszú két oldalán köszörűlt a végén 360-as vízpapírral polírozva.

A furatok:
    A tetejétől a dugattyúház forgáspontja 5 + 15 mm-re (20 mm) van, az átmérője 3,00 mm átmenő furat.

A vezérlő furatok (1,5 mm átmérőjűek) 4 db a dugattyúház forgásponttól 10mm sugarú íven van a középső tengely vonaltól viszont 2,1 mm re. jobbra és balra. Mind az alsó mind a felső szelepnyílások egymás közti távolsága 4,2 mm a furatok jellege átmenő.:

A csapágy tengelypontja a dugattyúház forgásponttól 38,5 mm az átmérője csapágyfüggő!!!! Ez nálam 11 mm volt. A csapágy 11 x 4 2z.:

A fent felsorolt műveleteket, a munkadarab felköszörülését követően 1 fogással kell csinálni, hogy az átmenő furatok is párhuzamosak legyenek, mivel a háznak mindkét oldalán egymással szembe lesznek a dugattyúk.
    -Nagyon fontos a csúcsfészek fúróval történő előfúrás ( én 0,9 mm-es hegyűt használtam), hogy a fúrószár ne másszon jobbra- balra.-

A test aljába 2 db M3 x 8 mm menet kerül a rögzítés végett.

A tetejébe M4 menet kerül, egymástól 8mm- re lesznek ez a gőz ki-be vándorlására, szolgál.

A test oldalán a gőzjáratok kialakítását szolgáló furatok készülnek. 2mm átmérőjűek. Ezekről csinálok rajzot, hogy érthető legyen. Ezeket palást oldalon 2mm-es rézdugóval lezártam majd ipari ezüsttel beforrasztottam.:

Forrasztás előtt és után szerkezet késszen összerakva a motor. Lassan mükszik!!

Így összerakva az egyik dugattyú szárat húzogatva a szemben lévő vele együtt mozgott tehát a furatok és az illesztések első próbálgatás alkalmával tökéletesnek mondható.

Senior Member
    Hozzászólás
    635

Motor váz- vezérlő furatokkal

Munka henger:

Alsó felső fedél

Dugattyú

Senior Member
    Hozzászólás
    402

TAPS és kalapemelés! Fenomenális (számomra) amit művelsz az anyagokkal!

Várom a folytatást!
    Üdvözlettel: Leo<br /><br />&quot;Mélyrepülésben határokat szelsz át. De a zuhanórepülés, az támadó technika!&quot;

Member
    Hozzászólás
    92

bocsánat...
    életemben nem láttam még gözgépet(modell)
    valaki tudna videot mutatni,linket adno stb...(OFF)
    vagy a most készülö hajórol,ha müxik a moci...

Senior Member
    Hozzászólás
    981

Idézet Tom Fresh eredeti hozzászólása
    bocsánat...
    életemben nem láttam még gözgépet(modell)
    valaki tudna videot mutatni,linket adno stb...(OFF)
    vagy a most készülö hajórol,ha müxik a moci...
    Ha áttanulmányozod a "Teljes gőzzel előre" topikot rengeteg linket találsz.
    Pl.: ez Viktor58-nak a Sry féle gőzgépe:
    http://www.youtube.com/watch?v=N5P6C3nYClU

Bocs az OFFért B Laci.

Senior Member
    Hozzászólás
    635

Lendítőkerék:
    A külső átmérő 27 mm a további méretek csökkenve: 19 mm, 8 mm, 4mm (az utolsó tengelyfüggő)
    A hossza 10mm a 27 mm átmérőjű rész, csappal együtt 15 mm.
    A tengely furat menete:

Üregelés:
    Az üregelt rész 5 mm mély.

A tengelyen való rögzítést M3 csavarral oldottam meg.

A könnyítés körasztalon történt, csak az üregelt rész lett. A módja 60 –ént 5-ös furatokat készítettem.:

Oldal: 2 / 13 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva