Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (125) összesen

Téma: STRONGBOW Oldalt lapátkerekes gőzhajó

Senior Member
    Hozzászólás
    635

Re: STRONGBOW Oldalt lapátkerekes gőzhajó

Főtengely.
    Ez a motor legnehezebben elkészíthető része, mivel nagyon sok darabból kell, 1 db, egy tengelyen futó sonkasort készíteni.
    A tengely készítését több technológiai ötlet összekovácsolásával készítettem el, ezáltal minimálisra csökkentve az excentrikusságot. Még mielőtt kérdezitek, NINCS róla terv! Csak úgy jött és csináltam.

Először is elkészítettem a 6 db tárcsát melyek 25 mm átmérőjűek és 5 mm szélesek voltak.

Ezt követően körasztalon egyenként elkészítettem rajta
    1 gyengítő furatot 2mm
    2 tengely furatot 4mm
    3 csap furatot 3 mm

Azért készült a marógépen, mert így egy fogással egy vonalon egymással párhuzamosan készíthetőek a furatok, EZ NAGYON FONTOS!!!!!

A furatok előfúrása CSÚCSFÉSZEK FÚRÓVAL TÖRTÉNIK. A fúrási folyamatot már korábban leírtam és ezért későbbiekben nem kívánom ismételni.

Miután késszen voltak a furatok, összefogtam a 6 db tárcsát és a sonkaformát kimartam.

Az élére állított tárcsát a 3 db furat mentén 1 mm vastag fémvágó tárcsával végigvágtam, majd a 3-4 furat között M2 menetet készítettem a lapban az alsó félben, a felsőben 2,2mm D átmérőjű furatot. Ennek a funkciója a sonka rögzítése a tengelyen.

Miután így elkészültek a sonkák az esztergapadban 4mm es tengelyt tettem mellyen a sonkákat egyenként feltettem és mind palást mind a kerületi oldalt felszabályoztam, így 4 mm vastag és 24 mm átmérőjű lett.

Az így immár késznek mondott sonkákat megrögzítjük a tengelyen és elfordulás ellen 1,5 mm es rugós csapokkal megrögzítjük. Nem írom le a folyamatát a képek magukért, beszélnek.

A tömszelence csavarok 5-ös hatszög anyagból készülnek. 5 mm hosszúak. 2,00 ás átmenő furattal vannak ellátva. A palást oldalon 3,6 mm hosszú M4-es menet készül.

A két dugattyú házat két oldalon rugó szorítja a szelep testhez. Fontos, hogy a két rugó azonos legyen, mert a motorházakat ferdére húzza a palásthoz képest és meg fognak feszülni!

A kész motor. ÉS FOROG befőttes gumival való próba üzemnél 0,4 bárnál már elindult, rugófeszítésnél 0,6-0,8 bárnál indult el. Ment, mint a raketta, 2 bárnál már lefogni se lehetett a tengelyt!!!

ÍMMÁRON a motor elkészült (mind a kettő)
    Az, hogy ezután minek álok neki? Kazán, irányváltó, olajzó, olajleválasztó, égő, gáztartály…….
    Zárszó: a motorhoz megfelelő gépparkkal (nem CNC) a két motor 30 munkaóra alatt készül el (3 hétvége), megfelelő tapasztalattal.
    A legelső motrom kb. 1 hét alatt készült el (50-55 óra) plusz két hét edzés mire életet vertem bele. A mostani félkész állapotban is forgott.  ;D ;D

Senior Member bobek logója
    Hely
    Sárvár
    Telefon
    0630/913-8791
    Hozzászólás
    164

Hát mindehhez csak gratulálni lehet ( meg irigyelni az idődet ). Ezt már lehet nevezni igazi modellezésnek.Ahol dolgozok is van egy régi 400 csucspad, meg marógép felszerelésekkel.Használva nincsenek, már külsős cég vette át azt a munkakört. Azt hiszem, most megkaptam a löketet, hogy leporoljam őket... Ha még építesz gőzgépet, ilyen illusztációs munkafolyamatot még ossz meg velünk ( esetleg szelepest nem tervez? ).
    Gratula mindenhez.
    Serpent 3x,MTA-4 2x,HongNor Megalith Twin, Asso T4, Xray T2 x4, Robbe Najade BL,Tunnel Hull F1, Cessna172Nitro
    Schumacher 1/6 on-road

Senior Member
    Hozzászólás
    635

T bobek !
    Nem tervezek mivel már készítettem: az elsó írásban látni fogod
    http://www.sryforum.atw.hu/index.php
    http://kepfeltoltes.hu/view/061120/P...toltes.hu_.jpg

Senior Member
    Hozzászólás
    402

áááá ez az utolsó szelepes gőzmasina-kép valami hihetetlen!

Biztos nem nagy elismerés hogy ilyen hozzám hasonló kismókusok dicsérnek, akiknek fi%#juk sincs a gőzgépekről, de komolyan mondom erről mindenkinek tudnia kéne! Mármint hogy ilyen is van....bár lehet hogy mindenki tudja, csak én sétálok az "újszülöttnek minden vicc új" szerepben ?! Sebaj! Írj egy könyvet minimum

Meglesnék egy ilyen masinát működés közben... videót nem tudsz esetleg belinkelni?
    Üdvözlettel: Leo<br /><br />&quot;Mélyrepülésben határokat szelsz át. De a zuhanórepülés, az támadó technika!&quot;

Senior Member
    Hozzászólás
    635

Ahoz lassú vagyok!

Senior Member
    Hozzászólás
    402

Nem live online gondoltam, de nem rossz gondolat

Olyan videó nincs a neten amit régebben rögzítettél és valaki feltöltötte egy tárhelyre?

Bár gondolom ha lenne már rég megosztottad volna velünk
    Üdvözlettel: Leo<br /><br />&quot;Mélyrepülésben határokat szelsz át. De a zuhanórepülés, az támadó technika!&quot;

Senior Member
    Hozzászólás
    108

Le a kalappal, gyönyörű motorokat készítesz!

Senior Member
    Hozzászólás
    635

Ami kimaradt: A motor főtengely hajtókarok egymáshoz képes 120 fokkal el vannak tolva.

Kazán:
    Eljött az az idő, amikor terv nélkül, kísérleti alapon kezdünk gyártani.
    Az alapanyag vörösréz.
    A kialakítás kétlángcsöves + elpárologtató csöves kazán.
    A lángcső átmérője 28x1 ebből két db készül. A hossza még változó.
    A gyűjtő csonk 1-1 db 28-as kb réz könyök nadrágidomként összeszabva.
    A gyűjtő csonkot 1 db 35-ös réz karmantyúval hegesztettem össze. Ebbe fog menni majd a füstgázcső (35-ösrézcső) A hátrány, hogy a valós tervtől –léptéktől el kell térnem-.
    A nadrágidomot azért hegesztettem és nem forrasztottam ipari ezüsttel mivel tompa kötés kellet létrehoznom és 5-8 báros nyomásnál fenn ál a repedés lehetősége.
    Miután elkészült a nadrágidom egy próbafűtést csináltam (izzítási próba) 20 másodperc alatt ilyenné vált a cső.
    Első ránézésre a két égő működése alatt egyik se oltotta ki a másikat, igaz szélpróbát nem tartottam.

Miután idáig eljutottam vakartam a fejemet, hogy fog elférni a hajóba a jövendőbeli kazán?!
    Bízom benne hétvégére kiforrja magát.

Junior Member
    Hozzászólás
    22

Tisztelt B. Laci....

A legutóbbi leírásodban és a képeken látom, hogy iker kazánt készítesz a hajódba.Azt írod, hogy tervrajzod nincs hozzá.Ez valószínü, mert ilyen tervrajzot én sem találtam sehol. De Te mintát már láthattál róla, mert én már készítettem ilyen megoldású kazánt és barátom segítségével feltettük a honlapra 2007 augusztus 27.-én,így azt Te is láttad,tehát minta már volt. Így azért csak könnyebb!
    Azt, hogy a gőzgép építésben hasonlómódon gondolkozunk, bizonyítja az is, hogy az általad épített három hengeres 90 fokos elékelésű gőzgépet Én már 2003 tavaszán megépítettem és a kőkapu Kupán be is mutattam. Az ARANYOSKÁM nevű hajóm azóta is azzal üzemel nagy biztonsággal.Ezt a hengerelrendezést nem azért választottam, mert biztonságosabban indul mint a két hengeres. Miért is tenné, hiszel a hengerek elékelése mindkét esetben 90 fok.Hanem azért, mert ilyen megoldású gépe még akkor másnak nem volt, hiszen a Tiéd -tudtommal- később készült.
    Az, hogy egyforma megoldásokat alkalmazunk őszinte örömmel tölt el,mivel megerősítve látom elgondolásaim helyességét.

Tisztelettel:Gőzgépész.

Tiszteljük: minden erőgép ősét a gőzgépet!

Senior Member
    Hozzászólás
    635

A kazán mérete kb 11 cm széles és 7-8 cm magas tégla szelvényű lesz. Hossza
    13 cm így az űrtartalom kb 7-8 dl víz a menetidő a négy hengeres motorral 30 percre tervezett.
    Utoljára módosítva: B Laci által : 2015-09-05 18:56

Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve