Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 15 (15) összesen

Téma: FrSky Tandem X20

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.232
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    .RF Power Meter2-vel a SNIF-antennát használva nem jön ki valami használható eredmény? Pl. az egyik piros szálnál jobban kijelez 868-on, mint a másik szálnál?
    Ezt hogy gondolod?
    Hogyan próbáljam?
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Én így csinálnám: rárakom a gyári antennát, a legkisebbre állítanám a rádió kimenő teljesítményét...az RF v2. antennája olyan pici, hogy szinte csak érintve mér valamit...szerintem azon az oldalon, ahol a jel szál van, ott erősebb kimenő teljesítmény lesz mérhető, mint a föld oldal végén...nem vennék rá mérget...

A Dragon antenna PCB alapján a nyomtatás iránya határozta meg melyik végének kell mindenképp függőlegesen állnia...a nyákon van egy Dragonlink felirat, és a logo-juk...annál a dipól antennánál, ahol mindkét szál függőlegesen állt, és azonos volt a vezetékek színe, azt mondták, hogy a logo iránya mutatja melyik a felfelé álló szál...a másikat ki lehetett forrasztani házilag a helyéről, és visszaforrasztani maximum 90 fokig (drek, vagy tompaszög állásba, hegyesszögbe nem volt szabad igazítani a szálakat)...

Mindkét állásban használtam így az antennákat (egyenes dipól, és L-alakú dipól)...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.232
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én így csinálnám: rárakom a gyári antennát, a legkisebbre állítanám a rádió kimenő teljesítményét...az RF v2. antennája olyan pici, hogy szinte csak érintve mér valamit...szerintem azon az oldalon, ahol a jel szál van, ott erősebb kimenő teljesítmény lesz mérhető, mint a föld oldal végén...nem vennék rá mérget...
    ...
    Amit leírtál az az adó antenna vizsgálata?
    Nekem a vevő antennámmal van a probléma, hogy mind a kettő szál piros. Annak meg IPEX4 a csatlakozója. Az adó antennán jól csinálták a jelzést a Lengyel kollégák. A vevő antennát cseszték el pedig a képeken piros, és fekete szálakkal hírdetik.
    Írtam nekik, de nem válaszolnak.
    Amúgy próbáltam fektetve mind a kettő antenná, már mint a Prodron.pl adó, és vevő natenna páros, 2 km.-nél 83%-os volt az RSSI a belső antennás 1,7 km 36-40% helyett.
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2021-06-18 06:42

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.232
    Írtak a Prodrone.pl-től.
    Ezt Írták: "ha multimétere van, kérjük, ellenőrizze a folyamatosságot. A földelt elem a csatlakozó külső részén lesz."

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Teljesen hibátlan megoldás valóban!

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz