Oldal: 1 / 17 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (170) összesen

Téma: Vario (és egyéb scale) helikopterek

Senior Member
    Hozzászólás
    196

Vario (és egyéb scale) helikopterek

Sziasztok!

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy többet tudjak (tudjunk) a hazai scale heli flottáról! Amennyiben létezik! Ha igen, akkor szeretném megtudni, hogy ki repít ilyen gépeket, vagy ismer-e valaki más valakit, aki ilyet repít? Szerintem (a fotók és a katalógus alapján) van egy-két igazán gyönyörű heli a Vario kínálatában, amit érdemes lenne megépíteni. Nálam ezt eddig két dolog korlátozza erősen, az egyik, hogy nem tudok repülni ops: (ez most a stabilan, tudatosan, pontosan kivitelezett repítést jelenti), így kár lenne a szép és drága helit azonnal öszzecsukni a bénázás miatt, a másik, hogy eddig nem találkoztam senkivel, aki saját tapasztalatból tudna nekem mesélni, segíteni esetleg okítani a scale helikopterek építésével és repítésével kapcsolatban.

Mi az oka annak, hogy kevés a scale gép (de még semi-scale ből is kevés van)? Természetesen azzal tisztában vagyok, hogy ezek a gépek drágák. Egyszer kértem árajánlatot a Vario-tól, háááát, nem ingyen osztogatják a gépeket annyi szent...
    Tulajdonképpen a drágaság az, ami miatt nem terjedt el itthon a helimodellezés ezen fajtája vagy az, hogy nem alkalmasak a kemény akrobatikus, "3D" repülésre?

Előre is köszönöm a hozzászólásaitokat és a segítséget!!!

Üdv:
    Robi

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Kevés itthon a sima heli is, mert drága és hamar rommá törik, a scale meg még kevesebb( én itthon nem láttam még) mert még drágább és még jobban rommá törik!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Member
    Hozzászólás
    53

Szia Rob

A lelkesedésed, ha nem hagy alább, és elég kitartó vagy csak idő kérdése hogy legyen egy variod. Nekem egy BELL 47G-m van összeszerelés után berepültem most szétszedett állapotban vár a festésre és a kabin belső végleges kialakítására Előnye a vario-nak nem kell egyben megvenni ahogy haladsz a szerelésbe úgy veszed az alkatrészeket így nem fáj annyira. Reptechnikailag nagyon kis tudással is hatalmas élmény. Egyébként 1,8 m 6.8 kg kimondottan stabil úgy kell rugdosni, hogy arrébb menjen.
    Csabcsa benzines fejlesztésedbe több energiát és pénzt feceltél mint egy scale helibe de szurkolok a sikereidhez.
    Ez nem vario de azért ez is szép.http://forum.rcmodell.com/index.php?...&showtopic=107
    Kovács Gábor
    <br />gabent@freemail.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    196

Szia Gabent!

Örülök, hogy írtál, meg annak is, hogy van Vario-s tapasztalatod! Megnéztem a JetRangert, tényleg szép! Gratulálok!
    A bell 47 G II-esed sky fox mechanikával szerelt? A mérete és a tömege alapján arra tippelnék? Lehetne kimondottan ezt a gépet repülni látni (persze csak, ha jobbra fordul az idő, vagy ha elkészültél a festéssel)? A cuccokat rendelted, vagy személyesen mentél ki Grafendorfba értük? Benzinesben érdemes-e gondolkodni, vagy az technikailag bonyolultabb, mint a metiles??? Üzemeltetni biztosan olcsóbb... (értsd metil ár -benzin ár viszonya). A jövőben, ha lenne rá mód egy személyes eszmecserére beneveznék!
    Még egszer köszi a bíztatást!
    Üdv: Robi

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

[quote="Gabent"]
    Csabcsa benzines fejlesztésedbe több energiát és pénzt feceltél mint egy scale helibe de szurkolok a sikereidhez.

Osztom a véleményed, még egyszer nem kezdeném el az biztos, csak úgy vagyok vele, nem szeretem a félmunkát!
    Most már végig viszem a projektet.
    Tuti hogy jobban jártam volna egy scale géppel, de ami késik nem múlik!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Idézet Gabent eredeti hozzászólása
    Szép a gép gratulálok!
    Én valamit csinálnék az első plexivel, mert elég illúzió romboló hatása van az elektronika és a vezeték dzsungel látványának, továbba lecserélném a leszállótalpakat is eredetihez hűen, ha már scale akkor legyen megtévesztésig hasonló.

Scale helik

Sziasztok.

Engem is érdekel a scale heli, bár még csak msot kezdetm el a repkedést egy Shuttle plus2-vel.. A vég cél, hogy tudatosan irányítsak egy élethű modellt ezért szvesen veszek minden témába vágó ötletet, tippet.

Alapvetően én még csak a HIROBO honlapját néztem meg ez ügyben, de hol lehetne még utána nézni? Mit értetek Vario cég alatt?

Üdv
    Jani
    Sisa Jani
    <br />&quot; ... két keréken szép az élet ... &quot;
    <br /> +36209717256

Senior Member mkgy logója
    Hozzászólás
    3.866

http://www.vario-helicopter.de/

ajánlani tudom még a graupner heliket is, azok is nagyon szépek: https://shop.graupner.de/webuerp/servlet/AA?wgr=1611

scale helik

Sziasztok,

Köszi a gyors választ. Nagyon jók a fenti linken látható helik, de ezekhez egy teljesen ujat kell építeni, vagy fel lehet használni a már mgelévő, pl Shuttle plus2-m is? Mint kezdő helis, nekem egyenlőre a tudatos repülés a cél, de ami késik nem múlik. Mit javasoltok, merre érdemes indulni? Egy új, vagy a régire ey kasztni. Nyilván midnegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai na meg az igényei, de nem tudom hogy zeke mik lennének. Esetleg van valakinek ehhez tippje?

Előre is köszönöm,
    Üdv
    Sisa Jani
    Sisa Jani
    <br />&quot; ... két keréken szép az élet ... &quot;
    <br /> +36209717256

Senior Member mkgy logója
    Hozzászólás
    3.866

A Shuttle egy remek kis kezdő heli, a maga apró hibáitól eltekintve (pl.: érdemes kicserélni jobb minőségűre az összes gömbfejet). A scale helik hátrányai pl. a következők:
    - A teljesen burkolt törzs miatt nehezebb észre venni a meghibásodásokat, tehát gyakrabban kell ellenőrizni, a karosszéria leszerelésével.
    - A hűtésre is jobban oda kell figyelni.
    - Megnő az üa. fogyasztás a plussz súly miatt.
    Előnyei:
    - Könnyebben tisztán tartható.
    - Szép
    - Jobban látható a heli

Shuttle-ra érdemes a gyári Hirobo kasznik közül választani, sajnos azonban ezek borsos áron kaphatók, és ez az ár nincs összhangban az élethűségét tekintve. Más gyártók karosszériáját is rá lehet "faragni" de ezeket nagyon megfontoltan kell felszerelni, illetve ezek kiválasztásakor nagyon oda kell figyelni, hogy minden mechanikus elem gond nélkül elférjen alatta, illetve a hűtőnyilásokat is körültekintően kell elkészíteni.

Itt: http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=35212 van is egy eladó Bell-222 kaszni shuttlera.

Összegzésképpen, ha komolyan gondolod és szeretnél egy igazán élethű helit, akkor a shuttle szerintem nem lesz hozzá megfelelő alap.

Oldal: 1 / 17 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva